Przejście do sekcji:

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Kontrola legalności poboru wody i odprowadzania ścieków

  Uprzejmie informujemy, że od 30 maja 2022 r. upoważniony przez Wójta Gminy Zławieś Wielka pracownik Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej rozpocznie kontrolę legalności poboru wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy Zławieś Wielka.

 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynkow

  Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

  Od 1 lipca 2021 r. każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest złożyć deklarację dotyczącą emisyjności budynków do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.  Złożenie deklaracji dotyczy każdego budynku  posiadającego zainstalowane źródło ciepła lub spalania paliw o mocy nominalnej do 1 MW. Właściciele lub zarządcy budynków istniejących na złożenie deklaracji mają 12 miesięcy, a nowo powstałych 14 dni.

 • Kto i do kiedy może jeszcze złożyć wniosek o postojowe?

  Większość przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne już skorzystała ze świadczenia postojowego. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, a spełniają odpowiednie warunki, wniosek o postojowe mogą złożyć tylko do 16 sierpnia.

 • Świadczenia z ZUS-u dla mam – nie tylko od święta

  Po urodzeniu lub przyjęcia dziecka na wychowanie mamy mogą liczyć na szereg świadczeń wypłacanych przez ZUS m.in. na zasiłek macierzyński czy rodzicielskie świadczenie uzupełniające, potocznie nazwane świadczeniem „Mama 4 plus”.

 • Mama 4 plus – emerytura za wychowanie co najmniej czwórki dzieci  

  Mamy, które zrezygnowały z pracy lub jej nie podjęły, aby wychowywać przynajmniej czwórkę dzieci i tym samym nie wypracowały choćby minimalnej emerytury, mogą liczyć na wsparcie finansowe. Jest nim  rodzicielskie świadczenie uzupełniające, potocznie nazwane świadczeniem „Mama 4 plus”.

 • Trwa przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

  Trwa przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

  Każdy region naszego kraju posiada swoją tradycję kulinarną i z myślą o kultywowaniu tych tradycji został stworzony ten konkurs. Jego celem jest zaprezentowanie przez uczestników potraw regionalnych, związanych z obszarem działalności danego koła.

 • Przerwy dostawie energii elektrycznej

  Przerwy dostawie energii elektrycznej

  Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych w dniu 24.05.2022 r. zostaną pozbawieni napięcia następujący odbiorcy: 

Stronicowanie