Urząd Gminy Zławieś Wielka

Nagłówek

Ułatwienia dostępu

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Menu

Menu

Treść strony

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa Rozgarty oraz osoby poruszające się ulicą Klonową,że w związku z robotami drogowymi w zakresie budowy oświetlenia ulicznego
przejazd na odcinku wymienionej ulicy w dniu 21.12.2017r. w godzinach 8.00 – 12.00 będzie utrudniony.

Informacja

Referat Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej informuje, że:

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 grudnia 2017 r. zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

Budowa sieci wodociągowo kanalizacyjnej na terenie Gminy Zławieś Wielka - Etap II

Projekt i realizacja budowy sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej Przedmiotem inwestycji będzie projekt budowy sieci wodociągowej, kanalizacyjnej sanitarnej. Szacunkowa ilość budynków istniejących i będących w realizacji przeznaczonych do połączenia z kanalizacją wynosi 4. W ramach przedmiotowej inwestycji projektant zaprojektuje: Sieć wodociągowa i sieć kanalizacji sanitarnej w m. Stary Toruń gm. Zławieś Wielka Sieć wodociągowa w m. Górsk gm. Zławieś Wielka

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych w dniu 27.11.2017 r. w godz. 07.30-12.00 zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze stacji Czarne Błoto 1 ul. Spacerowa, Bierzgłowska, Prosta

Przerwy w dostawie energii elektrycznej w dniu 23.11.2017

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych w dniu 23.11.2017 r. w zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze stacji:

Konferencja "Kontrola podatkowa – prawa i obowiązki podatnika"

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Drugi Urząd Skarbowy w Toruniu zapraszają na konferencję pn. Kontrola podatkowa – prawa i obowiązki podatnika, która odbędzie się 30 listopada 2017 roku o godz. 10.00 w KPODR Minikowo Oddział Przysiek

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych w dniu 23.11.2017 r. w godz. 10:00 - 17:30 zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze stacji:

Odbiór artykułów żywnościowych FEAD

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej informuje, że artykuły żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym - FEAD 2017 wydawane będą dla zakwalifikowanych mieszkańców gminy Zławieś Wielka przez Toruńskie Centrum Caritas im. Błogosławionej Marii Karłowskiej ul. Szosa Bydgoska 1a, w sobotę dnia 25.11.2017 r. w godzinach od 9.00 do 15.00.

Informacja o utrudnieniach w ruchu na ul. Długiej w Górsku

Zakład Usług Komunalnych w Rzęczkowie zawiadamia mieszkańców sołectwa Górsk oraz osoby poruszające się ul. Długą w Górsku, że w dniach 17-24.11.2017 r. w związku z prowadzonymi pracami na ul. Długiej nastąpią utrudnienia w ruchu.

VI GMINNY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej ogłasza KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH. Celem konkursu jest kultywowanie wśród dzieci i dorosłych tradycji wykonywania szopek, poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa, przekazywanie zwyczajów bożonarodzeniowych z regionu kujawsko-pomorskiego, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży, a także dorosłych oraz uzdolnień plastycznych.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W GOKIS

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej, jak co roku, uczczono dzień 11 listopada. Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej, którą celebrował Ksiądz Kanonik Wojciech Murawski.

KARATE GRAND PRIX OSTRAVA 2017 (CZECHY)

W dniach 04.11.2017 w miejscowości Ostrava (CZECHY) odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Grand Prix Ostrava 2017 WKF (World Karate Federation).

Przedsiębiorco odbierz list z ZUS

ZUS zakończył wysyłkę ponad 3,6 mln listów do płatników składek z informacją o nowym indywidualnym numerze składkowym. Niestety aż 90 tys. z wysłanych listów nie została odebrana.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w związku z wyjazdem służbowym Wójta Gminy Zławieś Wielka w dniu 14.11.2017 r. (wtorek), następuje zmiana terminu przyjęć interesantów na dzień 15.11.2017 r. (środa) od godz. 9:00.

Szkolenie EFS połączone z warsztatami florystycznymi

Serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenia w zakresie wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego połączone ze świątecznymi warsztatami florystycznymi, które odbędą się w poszczególnych terminach dla mieszkańców z każdej gminy:

Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”

Czy bohaterem można być tylko w nadzwyczajnych okolicznościach? Czy można dokonać szlachetnego czynu w codziennych sytuacjach? Jeśli znasz kogoś, kto bezinteresownie robi wyjątkowe rzeczy dla innych, zgłoś go do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. Do 10 grudnia każdy może zgłosić współczesnego bohatera. Nagrodę, która przyznawana jest od sześciu lat, ustanowiło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zmiana organizacji ruchu w Przysieku w dniu 11 i 12 listopada 2017

Wójt Gminy Zławieś Wielka zawiadamia, że z dniem 11 listopada 2017r. zostaje wprowadzona czasowa organizacja ruchu (zmiana istniejącej) na ul. Parkowej w Przysieku, gmina Zławieś Wielka

Informacja

Zakład Usług Komunalnych w Rzęczkowie informuje, że w związku z pracami na sieci wodociągowej w dniu 14.11.2017 r. w godz. 9:00 - 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach Rozgarty i Czarne Błoto.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko asystenta rodziny

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej PONOWNIE OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO ASYSTENTA RODZINY W RAMACH PROGRAMU ASYSTENT RODZINY I KOORDYNATOR RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ 2017

Zmiana godzin pracy Biura LGD "Zakole Dolnej Wisły"

Z dniem 1 listopada 2017r. nastąpiła zmiana godzin pracy Biura Lokalnej Grupy Działania "Zakole Dolnej Wisły".

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

Zapraszamy na Konferencję!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Konferencję pt: "Chcieć to móc - dotacje unijne Twoją nową drogą", która odbędzie się 16 listopada 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowym Caritas Diecezji Toruńskiej im. Jana Pawła II w Przysieku. Konferencja poświęcona będzie tematyce Europejskiego Funduszu Społecznego oraz projektów skierowanych na wsparcie osób wykluczonych społecznie.

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż dnia 11 listopada 2017 ( sobota) Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w Łążynie, będzie nieczynny.

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Wójt Gminy Zławieś Wielka informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Gminy Zławieś Wielka w sprawie Programu współpracy Gminy Zławieś Wielka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2018.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 31.10.2017 r. (Wtorek) Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej oraz Zakład Usług Komunalnych w Rzęczkowie czynne będą do godziny 14:00.

V WOJEWÓDZKI FESTIWAL ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH I FOLKLORYSTYCZNYCH w GOKiS

21 października 2017 roku po raz piąty Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zorganizował V Wojewódzki Festiwal Zespołów Śpiewaczych i Folklorystycznych. Do Jubileuszowego Festiwalu zgłosiły swój akces zespoły śpiewacze i folklorystyczne z powiatu bydgoskiego, chełmińskiego i toruńskiego.

Otwarcie drogi Siemoń - Wybcz

22 października 2017 r. przy świetlicy w Siemoniu miało miejsce oficjalne otwarcie nowo wyremontowanej drogi powiatowej Siemoń - Wybcz oraz Siemoń - Łążyn. Gruntowny remont drogi oprócz zmiany nawierzchni objął utwardzenie pobocza, chodnik, wjazdy na posesje oraz zatoki autobusowe.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

Zabawa Andrzejkowa z Grupą Wsparcia A.A. "Start"

Grupa wsparcia A.A. "Start" zaprasza wszystkich chętnych na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się w dniu 18.11.2017 r. o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej. Koszt zabawy to 60 zł od osoby. W cenę wliczony jest poczęstunek. Rezerwacja pod numerem telefonu: 781 939 610

Prawie nigdy nie bolą, a mogą być bardzo chore. Kampania NEFROTEST dla zdrowia nerek w Toruniu.

W niedzielę, 22 października 2017 roku mieszkańcy Torunia i okolic będą mogli sprawdzić zdrowie swoich nerek. Ogólnopolska kampania dla zdrowia nerek NEFROTEST, odwiedzi Toruń pierwszy raz. Jest tu, jak w całej Polsce, niezwykle potrzebna, ponieważ co 10. Polak choruje na nerki i większość z nich nawet się tego nie domyśla. Badania odbędą się w Centrum Dializ Fresenius, przy ul. Batorego 17/19, na terenie Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu.

Informacja

Referat Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej informuje, że:

NABÓR NA STANOWISKO ASYSTENTA RODZINY

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej
PONOWNIE OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO ASYSTENTA RODZINY W RAMACH PROGRAMU ASYSTENT RODZINY I KOORDYNATOR RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ 2017

List Prezesa KRUS dotyczący ubezpieczenia dzieci

List Prezesa KRUS dotyczący ubezpieczenia dzieci

Rolniku bądź bezpieczny podczas poruszania się po drogach publicznych!

Jesienią wcześniej zapada zmierzch, częściej pada deszcz, a rano długo utrzymuje się mgła. Te zjawiska powodują, że użytkownicy dróg, głownie piesi i rowerzyści, są mniej widoczni, a tym samym bardziej niż o innej porze roku narażeni są na potrącenia czy przejechanie przez pojazdy.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

Awaria sieci wodociągowej w Górsku

Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Sp. z o.o. w Rzęczkowie informuje, że dnia 10.10.2017 roku nastąpiła awaria sieci wodociągowej w miejscowości Górsk.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

Warsztaty florystyczne "Stroiki na pomniki - zaduszkowe kompozycje kwiatowe"

Podczas warsztatów wykonamy ozdobne stroiki z przeznaczeniem na zbliżające się Święto Zmarłych. Zdobyta wiedza oraz umiejętności pozwolą na wykonywanie samodzielnych kompozycji w domu z materiałów dostępnych we własnym ogrodzie, a co za tym idzie oszczędność i satysfakcję.

Informacja

Referat Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej informuje, że:

Pismo Wojewody Kujawsko Pomorskiego dotyczące gwałtownych zjawisk atmosferycznych

W nawiązaniu do wczorajszego komunikatu WCKZ w Bydgoszczy oraz w oparciu o bieżące komunikaty i ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB w Warszawie o prognozowanym przejściu nad obszarem Polski w dniu dzisiejszym, w godzinach wieczornych i nocnych frontu niżowego , któremu towarzyszyć będą gwałtowne zjawiska atmosferyczne w postaci opadów nawalnych i porywów wiatru zalecam:

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 61/10/2017

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Najsilniejsze opady wystąpią od godziny 18.00 do północy.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 60/10/2017

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 85 km/h, z północnego-zachodu.

Zaproszenie na seminarium o międzynarodowych zamówieniach publicznych - Toruń, 17 października 2017 r

Podczas seminarium omówione zostaną zagadnienia dotyczące rynku zamówień publicznych organizacji międzynarodowych, w tym Organizacji Narodów Zjednoczonych i agend ONZ, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, instytucji Unii Europejskiej, zamówień publicznych finansowanych i oferowanych przez międzynarodowe instytucje finansowe, w tym przez Grupę Banku Światowego jak również w zakresie realizowanych przetargów NATO.

Idę po zdrowie

Fundacja Leśna Droga z Gutowa zaprasza w dniu 07.10.2017 r. o godz. 10:00 wszystkich chętnych do udziału w imprezie rekreacyjno - sportowej marsz Nordic Walking wraz z warsztatami "Ratuj pszczoły". Impreza rozpocznie się na terenie fundacji w Gutowie 4.

Nabor na stanowisko asystenta rodziny

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej

 

ogłasza, iż prowadzi nabór  na stanowisko pracy

 

asystenta rodziny (na zastępstwo)

 

w  Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej

 

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku asystenta rodziny będzie należało między innymi:

 • opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym,
 • opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i ko ordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej, planu pracy z rodziną, który jest skoordynowany z planem pomocy dziecku umieszczonemu w pieczy zastępczej,
 • udzielenie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego,
 • udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych,
 • udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych,
 • udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu wychowawczych z dziećmi,
 • wspieranie aktywności społecznej rodzin,
 • motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
 • udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymaniu pracy zarobkowej,
 • motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych,
 • podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin,
 • prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodziców i dzieci,
 • prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną, w tym sprawozdania z realizacji i metod pracy,
 • współpraca w opracowaniu gminnych programów wspierania rodziny,
 • współpraca z innymi pracownikami zaangażowanymi w proces wsparcia rodziny oraz innych czynności wynikających z realizacji Ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2017 nr 149 poz. 697 z późn. zm.).

Wymagania konieczne:

 

 • obywatelstwo polskie
 • wykształcenie:
 1. a) wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie lub praca socjalna lub
 2. b) wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub
 3. c) średnie i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a także udokumentowanie co najmniej 3-letniego stażu pracy z dziećmi lub rodziną;
 • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
 • niekaralność za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe,
 • prawo jazdy kat. B,
 • możliwość używania własnego samochodu do celów służbowych.

 

Wymagania pożądane:

 • udokumentowanie co najmniej rocznego doświadczenia w wykonywaniu zadań asystenta rodziny,
 • znajomość regulacji prawnych z zakresu: wsparcia rodziny i systemie pieczy zastępczej, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, prawa pracy, przepisów o ochronie danych osobowych,
 • umiejętność obsługi komputera,
 • nieposzlakowana opinia,
 • łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych,
 • umiejętność pracy w zespole,
 • odporność na stres i dobra kondycja fizyczna,
 • odpowiedzialność, zaangażowanie,
 • asertywność,
 • rzetelność, systematyczność, dokładność, 
 • komunikatywność i otwartość,
 • doświadczenie życiowe związane z opieką i wychowywaniem dzieci.

 

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

 • CV
 • list motywacyjny
 • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
 • kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie, doświadczenie zawodowe, uprawnienia i dodatkowe umiejętności
 • kopia dokumentu potwierdzającego obywatelstwo polskie
 • kopie świadectw pracy potwierdzających staż pracy
 • kopie świadectw pracy, referencji lub innego dokumentu potwierdzającego doświadczenie w pracy z dziećmi lub rodziną jeżeli jest wymagane lub potwierdzające wykonywanie zadań asystenta rodziny
 • podpisane pisemne oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu w pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie lub umyślne przestępstwa skarbowe
 • podpisane oświadczenie, że kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie została mu zawieszona ani ograniczona
 • podpisane oświadczenie, że kandydat wypełnia obowiązek alimentacyjny, w przypadku, gdy taki obowiązek został nałożony na podstawie tytułu wykonawczego pochodzącego lub zatwierdzonego przez sąd.
 • podpisana klauzula o treści: ,,Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.”

 

 

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie pocztą kompletu dokumentów w terminie od dnia ukazania się ogłoszenia do 9 października  2017 roku do godz. 15.00 (decyduje data wpłynięcia dokumentów do GOPS ) pod adresem:

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Złejwsi Wielkiej ul. Słoneczna 28,

87-134 Zławieś Wielka

„Asystent rodziny – Nabór”

 

 

lub dostarczyć osobiście w zamkniętej kopercie w Sekretariacie z dopiskiem na kopercie:

 

,,Asystent Rodziny- Nabór”

 

 

 

Informacje dodatkowe:

 • praca asystenta rodziny będzie wykonywana w ramach stosunku pracy w systemie zadaniowego czasu pracy. Oznacza to pracę także w godzinach popołudniowych (40 godz. tygodniowo)
 • praca będzie wykonywana na terenie całej Gminy, przez co koniecznym jest dojazd do rodzin objętych asystą i stąd pożądane jest dysponowanie prawem jazdy i samochodem.
 • praca asystenta rodziny nie może być łączona z wykonywaniem obowiązków pracownika socjalnego w tej samej gminie. Asystent rodziny w swojej pracy nie będzie mógł  wykonywać wobec rodzin objętych asystą innych funkcji: kuratora sądowego, pedagoga, nauczyciela, wychowawcy, psychoterapeuty, nie może uczestniczyć w procesie decyzyjnym przyznawania świadczeń realizowanych przez gminę Zławieś Wielka.
 • Przewidywany okres zatrudnienia – od października 2017r. na zastępstwo

 

Postanowienia końcowe:

 • oferty niekompletne lub które wpłyną po wyżej wymienionym terminie nie będą rozpatrywane;
 • złożone dokumenty nie będą odsyłane;
 • kandydaci, którzy spełnią wymogi formalne zostaną powiadomieni o terminie rozmowy kwalifikacyjnej;
 • Kierownik GOPS w Złejwsi Wielkiej zastrzega sobie prawo zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną tylko wybranych kandydatów;
 • informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej Gminy Zławieś Wielka oraz na tablicy ogłoszeń w GOPS Zławieś Wielka.

 

                                                                                                                                                                   KIEROWNIK                  

                                                                                                                                                                                                       Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

                                                                                                                                                                                                                        w Złejwsi Wielkiej               

                                                                                                                                                                       Aldona Michalska               

 

 

 

 

 

Informacja o Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej informuje, że osoby i rodziny o niskich dochodach nie przekraczające 200% kryterium dochodowego ( zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej ) mogą ubiegać się o pomoc żywnościową w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa współfinansowanego ze środków  Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
Chcąc uzyskać taką pomoc należy zgłosić się do pracownika socjalnego do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej ul. Słoneczna 28,  wraz z potwierdzeniami dochodu netto za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku ( np. składając wniosek w październiku 2017r. , należy przedstawić dochody netto za miesiąc wrzesień 2017r.).

Od 1 stycznia 2017r. pomoc żywnościową mogą otrzymywać osoby i rodziny uzyskujące dochód nieprzekraczający:

 • 1.268,00zł netto w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
 • 1.028,00zł netto w przypadku osoby w rodzinie


Do dochodu wlicza się wszystkie dochody netto bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania.

( Uwaga! do dochodu rodziny nie wlicza się  świadczeń otrzymywanych w ramach programu „Rodzina 500plus”).

 
 Żywność wydawana będzie osobom potrzebującym nieodpłatnie.
 

Szacowanie strat w gospodarstwach rolnych w wyniku deszczu nawalnego

W związku z wystąpieniem w dniu 27 września 2017 r. do Wojewody Kujawsko – Pomorskiego o powołanie komisji do spraw oszacowania zakresu i wysokości szkód doznanych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – deszcz nawalny, które wystąpiło w Gminie Zławieś Wielka uprzejmie informuje, że wnioski o oszacowanie zakresu i wysokości szkód, w gospodarstwach rolnych położonych na obszarze Gminy Zławieś Wielka można składać w terminie do 13 października 2017 r. w Urzędzie Gminy w Złejwsi Wielkiej,  ul. Handlowa 7.

 

Wniosek o oszacowanie zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej został załączony do niniejszej informacji. Można go także pobrać w biurze nr 3  /parter/ urzędu gminy (tel. 566741340).

 

UWAGA: Wnioski zgłoszone po terminie nie będą rozpatrywane.

 

Wnioski złożone przez rolników przed dniem 27 września 2017 r, należy przepisać na właściwy druk wniosku o oszacowanie strat

 

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

 

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

3 października 2017 r.

07.30-13.00 Stacje Rzęczkowo 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11 POM, Łążyn  1, 2, 3, 4, 5,Cichoradz 1, 2, Siemoń 4, 5, 6, 9, 12, 13 

5 października 2017 r.

8.30 - 14.30 Stacja Rozgarty 11

 

e-Składka ZUS

Już od 1 stycznia 2018 r. płatnicy będą opłacali składki na wszystkie ubezpieczenia i fundusze jednym przelewem na jeden rachunek, a funkcjonujące obecnie cztery konta bankowe przestaną być aktywne z końcem bieżącego roku. Każdy płatnik otrzyma swój własny indywidualny numer rachunku, na który będzie przelewał pieniądze do ZUS.

Zacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci. Udział w tym Turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2017/2018

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Ogłoszenie o pracę - palacz C.O. w GOKiS w Złejwsi Małej

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zatrudni na umowę zlecenie palacza C.O. na sezon grzewczy 2017/2018 (kocioł na ekogroszek z podajnikiem).

Akcja przewonienia gazu ziemnego na terenie gminy Zławieś Wielka

PSG sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy przeprowadzi w dniach 26.09 - 28.09.2017 r. na terenie gminy Zławieś Wielka akcję przewonienia gazu ziemnego "Jesień 2017", która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

E-składki – nowa usługa dla ubezpieczonych w KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w związku z zaplanowanym uruchomieniem nowej usługi – e-składki, umożliwiającej użytkownikom Portalu dla Rolników eKRUS opłacanie składek z tytułu ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego w formie bezpośrednich zleceń płatniczych on-line, zawarte zostało pomiędzy KRUS a Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. (KIR) porozumienie dotyczące obsługi płatności elektronicznych w oparciu o usługę Paybynet.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych w dniu 22.09.2017 r. w godz. 9:30 - 14:30 zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze stacji Stacja Czarne Błoto 19.

Częściowa emerytura rolnicza

Z dniem 1 stycznia 2013 r. wprowadzono możliwość przejścia, przed osiągnięciem wieku emerytalnego, na częściową emeryturę rolniczą. Z takiej możliwości mogli skorzystać mężczyźni, którzy osiągnęli wiek 65 lat i posiadali co najmniej 40 letni okres podlegania rolniczemu ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 59/09/2017

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 75 km/h, z południa i południowego zachodu

Dożynki 2017

Dożynki to święto, na które rolnicy czekają cały rok. 2 września w amfiteatrze w Złejwsi Małej tegoroczne święto plonów zgromadziło rekordową liczbę gości. Jak co roku po mszy św., która odbyła się w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej, barwny korowód poprowadzony przez Orkiestrę Dętą z Rzęczkowa przeszedł na plac dożynkowy.

Spotkanie dotyczące budowy ścieżki rowerowej Toruń - Górsk

Wójt Gminy Zławieś Wielka wraz ze Starostą Toruńskim zapraszają na spotkanie dotyczące budowy drogi rowerowej Toruń - Górsk, które odbędzie się w dniu 22.09.2017 r. o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Przysieku.

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa CZARNE BŁOTO oraz osoby poruszające się drogą powiatową nr 2005C (Czarne Błoto – Zamek Bierzgłowski), że w związku z pracami polegającymi na przebudowie mostka na drodze powiatowej nr 2005C przejazd odcinkiem od drogi krajowej nr 80 do ul. Turystycznej w dniach 14.09.2017 – 15.11.2017 r. będzie niemożliwy.

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.) publikuje się uproszczoną ofertę realizacji zadania publicznego pn. ”Narodowy Projekt Rozwoju Kolarstwa Poziom Pierwszy – Upowszechnianie Sportu w Szkółkach Kolarskich województwa Kujawsko – Pomorskiego

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Od 1 września 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 września 2017 r. zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

„Tydzień Przedsiębiorcy” w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Oddział w Toruniu zaprasza w dniach 11 - 15 września br. do naszych placówek na „Tydzień Przedsiębiorcy”. Tegoroczne przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem „e-Składka - proste płatności z ZUS” nawiązując do wdrażanego od 1 stycznia 2018 r. ułatwienia dla płatników składek czyli e-Składki.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 57/09/2017

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 35 mm.

Dofinansowanie do dożywiania dzieci w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2017/2018


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej informuje, że trwa nabór wniosków o dofinansowanie do posiłków obiadowych dla dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2017/2018. Pomoc w formie dożywiania przysługuje rodzinom, w których dochód netto na osobę w rodzinie nie przekracza: 771,00zł.

Kapuściane świętowanie

Pokazy tradycyjnego szatkowania i kiszenia kapusty, widowiskowa parada kapuściana, przepyszne stoiska kulinarne z kapuścianymi potrawami. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekać będą w sobotę 16 września na uczestników już VII edycji Święta Kapusty w Brukach Unisławskich. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 na terenie boiska szkolnego. W urokliwym miejscu otoczonym lasem będzie też wioska ginących zawodów, stoiska z lokalnymi produktami, kapuściana wystawa fotograficzna z obchodów z minionych lat, prezentacje artystyczne zespołów wokalnych, wystąpi nawet zespół ludowy z Kenii. Działać będzie kapuściane studio fotograficzne, nie zabraknie twórców ludowych, animacji dla dzieci i propozycji książkowych.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 55/08/2017

Prognozuje się wystąpienie burz, lokalnie z gradem, w których wysokość opadów wyniesie do 15 mm, lokalnie do 30 mm. Porywy wiatru do 75 km/h.

Utrudnienia w ruchu w dniu 02.09.2017 r. na ul. Handlowej w Złejwsi Wielkiej

W związku z przechodzącym korowodem dożynkowym w dniu 02.09.2017 r. w godz. 14:50 - 15:45 nastąpi zamknięcie drogi wojewódzkiej 546, na odcinku w Złejwsi Wielkiej ul. Handlowa do Złejwsi Małej ul. Topolowa (GOKiS). Służby porządkowe będą kierowały objazdami. Za utrudnienia przepraszamy.

Agro Show w Bednarach

Wójt Gminy Zławieś Wielka w dniu 23.09.2017 r. (sobota) organizuje bezpłatny wyjazd na Agro Show do Bednar. Zapisy przyjmowane są w Urzędzie Gminy w Złejwsi Wielkiej do dnia 15.09.2017 r. pod numerem tel. 56 674 13 41 lub osobiście w pokoju nr 10. Serdecznie zapraszamy.

Zawody spinningowe o Puchar Wójta Gminy Zławieś Wielka

Budżet obywatelski - startuje trzecia edycja!

Co to jest budżet obywatelski? To proces, w którym mieszkańcy powiatu decydują o przeznaczeniu wyodrębnionej części budżetu powiatu, najpierw zgłaszając projekty do realizacji, a następnie oddając na nie swoje głosy. Realizowane są te projekty, które uzyskają największe poparcie w poszczególnych gminach w puli lokalnej oraz w puli powiatowej.

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa TOPORZYSKO oraz osoby poruszające się drogą gminną dz. nr 187 ( do posesji nr 55) i 256 (do oczyszczalni),że w związku z robotami drogowymi w zakresie budowy sieci wod - kan przejazd na odcinku wymienionych dróg w dniach 04. - 15. 09.2017r. w godzinach 7.00 – 18.00 będzie utrudniony.

Zwrot kosztów przejazdu uczniów i dzieci niepełnosprawnych

Uprzejmie informujemy, że dnia 28 sierpnia 2017 r. weszło w życie nowe Zarządzenie Wójta Gminy Zławieś Wielka w sprawie ustalenia zasad zwrotu kosztów przejazdu uczniów i dzieci niepełnosprawnych oraz ich opiekunów z miejsca zamieszkania do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, innej formy wychowania przedszkolnego, szkoły lub ośrodka umożliwiającego realizację rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.

Pismo Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie dot. wstrzymania przepływu wody przez stopień wodny we Włocławku w dniu 31.08.2017r.

Pismo Inspekcji Weterynaryjnej dot. hodowców drobiu

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Msza Św. w intencji Ojczyzny

Zarząd Gminny Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Złejwsi Wielkiej zapraszają w dniu 3 września 2017 r. na godz. 11:30 do kościoła parafialnego w Czarnowie na uroczystą Mszę Św. w intencji Ojczyzny i Kombatantów.

Dożynki 2017

W tym roku dość nietypowo, bo w pierwszą sobotę września odbędą się Dożynki gminne. 2 września zapraszamy wszystkich mieszkańców na to jak ważne dla rolników święto.

List Prezesa KRUS z życzeniami z okazji święta plonów

List Prezesa KRUS dotyczący strat poniesionych w wyniku wystąpienia wichur i nawałnic

Infromacja

W związku z pojawiającymi się sygnałami o występowaniu prób wyłudzenia od Rolników środków pieniężnych pod pozorem ściągnięcia zaległości w spłacie należności z tytułu ubezpieczenia społecznego, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, wyjaśnia, że pracownik KRUS wizytujący gospodarstwo rolne i domowe, nie jest uprawniony do pobierania jakichkolwiek opłat na miejscu. Jednocześnie Oddział informuje, że pracownik powinien okazać ważną legitymacje służbową.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 53/08/2017

Zjawisko: Intensywne opady deszczu, stopień zagrożenia: 1, obszar: województwo kujawsko-pomorskie, ważność: od godz. 16:00 dnia 22.08.2017 do godz. 01:00 dnia 23.08.2017

Wolontariat w Zakolu

Jeżeli pomimo obowiązków, masz jeszcze czas oraz przede wszystkim ochotę zaangażować się w organizację ciekawych wydarzeń, podczas których zdobędziesz cenne doświadczenie, poznasz wspaniałych ludzi i zaangażujesz się społecznie - zostań naszym wolontariuszem.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

22.08.2017

 11.00-17.00 Stacje Czarnowo 1, 9, 10 ul. Jaworowa, Orzechowa, Akacjowa, Zławieś Wielka 7, Toporzysko 1, 2, 5, 6, 9,  

23.08.2017

07.30-15.00 Stacja Zławieś Mała 9  część ul. Wrzosowej i posesje przylegle

08.30-14.30 Stacja Zławieś Mała 1 ul. Topolowa

24.08.2017

09.30-14.30 Stacja Czarnowo 15 ul. Stokrotkowa, Różana, Tulipanowa

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 51/08/2017

Zjawisko: Burze z gradem, Stopień zagrożenia: 1, Obszar: województwo kujawsko-pomorskie

Projekt pn. „Wsparcie przedsiębiorczości kobiet w powiatach aleksandrowskim, inowrocławskim i toruńskim”

Do udziału w projekcie zapraszamy kobiety bezrobotne lub bierne zawodowo, powyżej 29 roku życia, zamieszkujące powiaty aleksandrowski, inowrocławski lub toruński. Rekrutacja do projektu prowadzona jest w terminie 08.08.2017 r. - 08.09.2017 r.

Paragon kelnerski

W przypadku świadczenia usług gastronomicznych osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej istnieje obowiązek zaewidencjonowania tych usług na kasie fiskalnej. Ministerstwo Finansów przypomina, że wydanie paragonu jest obowiązkiem kelnera i nie jest uzależnione od prośby klienta, ani od tego, czy klient podejdzie odebrać paragon – paragon ma być klientowi wręczony, a więc w szczególności przyniesiony do stolika, przy którym klient siedzi.

Festyn "Barwy Lata, Dary Jesieni"

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku zaprasza na festyn „Barwy Lata, Dary Jesieni” Święto Ziemniaka.

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa CZARNE BŁOTO oraz osoby poruszające się drogą gminną nr 100225C (ul. Wierzbowa w miejscowości Czarne Błoto), że w związku z pracami polegającymi na budowie sieci wod - kan przejazd odcinkiem ul. Wierzbowej od posesji nr Wierzbowa 3 do ul. Olchowej)w dniach 11.08.2017 – 12.08.2017 r.

będzie niemożliwy.

Środowiskowy Hufiec Pracy w Toruniu zaprasza do kontynuacji bezpłatnej nauki w roku szkolnym 2017 /2018.

Uczestnicy hufca objęci zostaną opieką wychowawczą, zajęciami profilaktycznymi, resocjalizacyjnymi i wyrównawczymi. Młodzież będzie mogła uczestniczyć w szeregu imprez kulturalnych i sportowych, wziąć udział w realizowanych w hufcu programach europejskich, a także uzyskać pomoc w sytuacjach kryzysowych. Proponujemy również szeroko pojęte wsparcie doradców zawodowych. Do Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu mogą się zgłosić wszyscy, którzy mają 15-18 lat

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych w dniu 18.08.2017 r. w godz. 10:30 - 14:30 zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze stacji Czarne Błoto 11 ul. Wierzbowa, Łubinowa, Olchowa i posesje przyległe.

Ankieta dot. cyfryzacji w obszarze ochrony zdrowia

Informujemy, iż Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne dotyczące cyfryzacji w zdrowiu. Celem konsultacji jest określenie zakresu niezbędnych do podjęcia działań, które będą promować cyfrowe innowacje w celu poprawy zdrowia obywateli, a także odpowiedzą na wyzwania stojące obecnie przed systemami opieki zdrowotnej.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 48/08/2017

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska w subregionie południowo-wschodnim.

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 14.08.2017 r. (poniedziałek) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej będzie nieczynny.

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 14.08.2017 r. (poniedziałek) Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej będzie nieczynny.

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa SIEMOŃ oraz osoby poruszające się drogą gminną (od drogi wojewódzkiej Cichoradz- Siemoń – Unisław do Pana Ciupak, że w związku z pracami polegającymi na budowie przepustu drogowego przejazd na odcinku od Pana Szymańskiego do Pana Ernest w dniach 07- 08.08.2017r. całodobowo będzie niemożliwy.

Projekt ,,Rodzina w Centrum’’

Projekt ,,Rodzina w Centrum’’ współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 realizowany jest od września 2016 r. Głównym celem naszego projektu jest zwiększenie dostępu do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej poprzez zbudowanie jednego zintegrowanego systemu pomocy dla rodzin w naszym województwie.

Harmonogram zebrań sołeckich

Uprzejmie informujemy, iż zbliżają się terminy zebrań sołeckich. Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram.

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa GÓRSK oraz osoby poruszające się drogą gminną ul. HARCERSKA w miejscowości GÓRSK że w związku z pracami polegającymi na budowie kolektora tłocznego Górsk -Toporzysko przejazd na odcinku od drogi na hydrofornię w Pędzewie (Smolno) do drogi krajowej nr 80 w dniach 05- 22.09.2017r. całodobowo będzie niemożliwy.

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa GÓRSK oraz osoby poruszające się drogą gminną ul. HARCERSKA w miejscowości GÓRSK że w związku z pracami polegającymi na budowie kolektora tłocznego Górsk -Toporzysko przejazd na odcinku od ul. Nadwiślańskiej do drogi na hydrofornię w Pędzewie (Smolno)w dniach 24.08- 05.09.2017r. całodobowo
będzie niemożliwy.

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa GÓRSK oraz osoby poruszające się drogą gminną ul. NADWIŚLAŃSKA w miejscowości GÓRSK, że w związku z pracami polegającymi na budowie kolektora tłocznego Górsk -Toporzysko przejazd na odcinku od ul. Harcerska do wysokości ul. Rzemieślniczej w dniach 01- 24.08.2017r. całodobowo będzie niemożliwy.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 43/07/2017

Przebieg: prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad.

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę rolniczą

OR KRUS przypomina, że od 1 października 2017 r. wiek emerytalny dla kobiet wyniesie 60 lat, a dla mężczyzn 65 lat. Z uwagi na powyższe od dnia 20 września 2017 r. wszystkie jednostki terenowe Oddziału rozpoczną przyjmowanie wniosków o emeryturę rolniczą.

Zespół śpiewaczy „MELODIA” w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.

30 lipca 2017 roku zespół Melodia zaprezentował swój program podczas Wakacji z Chopinem w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. W tym dniu w Szafarni, za sprawą chopinowskich mazurków, było nadzwyczaj ludowo. Fryderyk Chopin w młodym wieku, przede wszystkim podczas wakacji w Szafarni, poznał muzykę wiejską.

Dotacje na założenie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych

Każdego roku około 350 tys. Polaków decyduje się założyć własną firmę. Zamiast narzekać na kiepską pracę lub jej brak, biorą sprawy w swoje ręce. Większość z nich pierwsze biznesowe kroki finansuje z własnych oszczędności lub pieniędzy pożyczonych od rodziny i znajomych. Niektórym w starcie pomagają dotacje, sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zespół śpiewaczy „MELODIA” w Ostromecku

Już po raz II Stowarzyszenie Miłośników Tańców w Kręgu, Tańców Etnicznych oraz Terapii Tańcem AJDE JANO zaprosili zespół śpiewaczy „ Melodia” na Ogólnopolski Festiwal Tańców w Kręgu, który odbył się 23 lipca 2017 roku w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku. Głównym celem Festiwalu jest ukazywanie bogactwa kultur narodowych i etnicznych, integracja społeczności lokalnych z różnych grup wiekowych oraz proponowanie tańców etnicznych jako ciekawy sposób spędzania czasu.

Otrzymałeś pismo z ZUS-u o ponowne przeliczenie kapitału? Nie czekaj - złóż wniosek.

W związku ze zmianą ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, której przepisy od 1 października 2017 spowodują przywrócenie wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, ZUS spodziewa się wzmożonego wpływu wniosków o emeryturę osób, które już ukończyły ten wiek, lub też osiągną go do końca 2017.

Zespół Melodia

Zespół śpiewaczy „ Melodia” wystąpił gościnnie na Warmii i Mazurach. Zaproszenie przyjęliśmy od Nadleśnictwa Nidzica i Leśnictwa Kurki. Zespół zaprezentował utwory ludowe z różnych regionów naszego kraju.

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa STARY TORUŃ oraz osoby poruszające się drogą gminną ul. JAŚMINOWA w miejscowości STARY TORUŃ że w związku z pracami polegającymi na budowie sieci wod - kan przejazd na odcinku od ul. Narcyzowej do Kanału Rozgarty w dniach 27- 31. 07.2017r. w godzinach 8.00 – 17.00

będzie niemożliwy.

Nowy okres zasiłkowy

Referat Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego informuje, iż wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+, zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami oraz funduszu alimentacyjnego na nowy okres wydawane i przyjmowane będą od 01.08.2017 r.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa STARY TORUŃ oraz osoby poruszające się drogą gminną ul. JAŚMINOWA w miejscowości STARY TORUŃ że w związku z pracami polegającymi na budowie sieci wod - kan przejazd na odcinku od ul. Narcyzowej do Kanału Rozgarty w dniach 18 - 25. 07.2017r. w godzinach 8.00 – 18.00

Niższy wiek emerytalny od 1 października 2017 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że wiek emerytalny – podwyższany stopniowo od 1 stycznia 2013 r. – w III kwartale 2017 r. będzie jeszcze wynosił co najmniej 61 lat i 3 miesiące – dla kobiet oraz co najmniej 66 lat i 3 miesiące – dla mężczyzn. Natomiast od 1 października 2017 r. wiek emerytalny zostaje obniżony do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Dotacje na założenie działalności gospodarczej

„Fabryka firm” to projekt partnerski realizowany przez Stowarzyszenie CTI e-Misja, który ma na celu podjęcie samozatrudnienia przez osoby bezrobotne lub bierne zawodowo. Uczestnicy mogą otrzymać dotację w kwocie do 24 400 zł na założenie własnej firmy.

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa CZARNE BŁOTO oraz osoby poruszające się drogą gminną nr 100225C (ul. Wierzbowa w miejscowości Czarne Błoto), że w związku z pracami polegającymi na budowie sieci wod - kan przejazd odcinkiem ul. Wierzbowej w dniach 18.07.2017 – 20.07.2017 r. będzie niemożliwy.

KOMUNIKAT

Zakład Usług Komunalnych zawiadamia mieszkańców sołectwa CZARNE BŁOTO oraz osoby poruszające się drogą gminną nr 100225C (ul. WIERZBOWA w miejscowości Czarne Błoto), że w związku z robotami drogowymi w zakresie budowy sieci wod - kan przejazd odcinkiem ul. Topolowej do ul. Olchowej

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.

Do dnia 3 sierpnia 2007 r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie jest przyznawane w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna dotacja na firmę może wynieść 300 tys. zł. Minimalna wysokość pomocy jaką można otrzymać nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

OGŁOSZENIE Rada Gminy Zławieś Wielka ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka tel./fax 56 678 09 13, 678 09 82

Podaję do publicznej wiadomości, że dnia 12 lipca 2017 r. o godz. 14.00 w świetlicy integracyjnej w Złejwsi Wielkiej, ul. Słoneczna 28 (budynek GOPS) odbędzie się XXXIII sesja Rady Gminy Zławieś Wielka.

Zmiany od 1 lipca br. w kwotach wolnych od potrąceń komorniczych

 

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z przepisami ustawy z dnia 17 grudnia 1998r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, z kwoty emerytury lub renty – po odliczeniu składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczki i innych należności z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych – podlegają potraceniu m.in. sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne, z uwzględnieniem kwot wolnych od potrąceń. Kwotą wolną od potrąceń jest część świadczenia, która nie podlega egzekucji.

Od 1 lipca 2017 r. nastąpiło zwiększenie kwoty emerytury i renty wolnej od potrąceń i egzekucji komorniczej na korzyść osób zainteresowanych tj. do 75% najniższej emerytury, czyli 750 zł. Do końca czerwca 2017 r. kwotą wolną od potrąceń i egzekucji komorniczej było 50% najniższej emerytury tj. 500 zł.

Nowe rozwiązanie służy zwiększeniu ochrony świadczeniobiorców przed negatywnymi skutkami postępowania egzekucyjnego. Podwyższona kwota wolna od egzekucji ma zastosowanie w przypadku potrącania z emerytury lub renty należności innych niż świadczenia alimentacyjne i stosuje się ją nie tylko do potrąceń dokonywanych z emerytur i rent rolniczych od 1 lipca 2017 r., ale również tych już trwających.

Podstawa prawna:                                                                          

 • ustawa z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz. U. z 2016 r. poz. 277, z późn. zm.)
 • ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 887, z późn. zm.)
 • ustawa z dnia 21 października 2016 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 2036)

Przekazano za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy

KOMUNIKAT

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie informuje, że zgodnie z obwieszczeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 czerwca 2017r. (M.P. z 2017r. poz. 634) roczna kwota graniczna należnego podatku dochodowego za rok 2017 od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej wynosi 3300 zł.

Informacja przekazana za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy

MISTRZOSTWA EUROPY U23 W LEKKIEJ ATLETYCE BYDGOSZCZ 2017

Urząd Marszałkowski wraz z organizatorami Mistrzostw Europy do lat 23 w Lekkiej Atletyce Bydgoszcz 2017 serdecznie zaprasza mieszkańców społeczności lokalnych do udziału w zawodach i włączenie się do Klubu Kibica.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia następujący odbiorcy:

100-lecie OSP Siemoń

24 czerwca 2017 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Siemoniu obchodziła 100 lecie istnienia. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem Proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Marka Rengiela. Po nabożeństwie, w asyście Orkiestry Dętej działającej przy Zespole Szkół w Rzęczkowie, nastąpił przemarsz na plac przy świetlicy wiejskiej. Podczas części oficjalnej uroczystości został przytoczony rys historyczny Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemoniu.

KOMUNIKAT

Zakład Usług Komunalnych zawiadamia mieszkańców sołectwa ZŁAWIEŚ MAŁA oraz osoby poruszające się drogą gminną nr 100130C (ul. Topolowa w miejscowości Zławieś Mała), że w związku z robotami drogowymi w zakresie wod - kan przejazd odcinkiem ul. Topolowej w m. Zławieś Mała

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa GUTOWO oraz osoby poruszające się drogą gminną nr 100137C (ul. Leśna w miejscowości Gutowo), że w związku z pracami polegającymi na przebudowie drogi przejazd odcinkiem ul. Leśnej w dniach 29.06.2017 – 30.06.2017 r. będzie niemożliwy.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia następujący odbiorcy:

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż z powodu wyjazdu służbowego w dniu 04.07.2017 r. Wójt Gminy Zławieś Wielka będzie przyjmował interesantów w środę 5 lipca 2017 r. (środa) w godzinach od 9:00 - 14:00.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży, stanowiącej mienie komunalne gminy Zławieś Wielka

Podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży, stanowiącej mienie komunalne gminy Zławieś Wielka. Nieruchomość położona w Skłudzewie oznaczona nr działki 41/1 o pow. 0,02ha. Nieruchomość zabudowana budynkiem użytkowym. Powierzchnia użytkowa budynku 51,94 m2.

List Prezesa KRUS do rolników i ich dzieci

K O M U N I K A T

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia, że w dniu 3 lipca 2017r. /poniedziałek/ w godzinach od 12oo- 15oo nastąpi zamknięcie i wyłączenie z ruchu części drogi gminnej nr 101527C (ul. Słoneczna) i części drogi gminnej nr 101528C (ul. Szkolna) w miejscowości Zławieś Wielka, zgodnie z załącznikiem mapowym.

Sobótka 2017

Moc atrakcji, bogaty program artystyczny i mnóstwo świetnej zabawy – tak w skrócie można podsumować imprezę plenerową „SOBÓTKA 2017”, która odbyła się w sobotę 24 czerwca 2017 roku w Złejwsi Małej. Na scenie zaprezentowały się zespoły i soliści z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej i Domu Kultury w Górsku. Impreza została zorganizowana przez Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej i Dom Kultury w Górsku.

Brak wody w miejscowościach Czarne Błoto, Przysiek, Stary Toruń, Rozgarty i Górsk

Z powodu prowadzenia prac przy usuwaniu awarii na sieci wodociągowej w Przysieku w dniu 23.06.2017 r. nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach Przysiek, Rozgarty, Stary Toruń, Czarne Błoto oraz Górsk. Przywrócenie dostawy wody planowane jest w późnych godzinach wieczornych.

Sobótka 2017

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej, Dom Kultury w Górsku oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zapraszają na Sobótkę 2016 r. Już w najbliższą sobotę 24 czerwca 2017 r. od godz. 16:00 do 24:00 czeka na naszych mieszkańców moc atrakcji i niespodzianek. Na scenie wystąpią między innymi soliści, zespoły śpiewacze, dziecięca grupa taneczna.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 32/06/2017

Zjawisko: Burze, stopień zagrożenia: 1, obszar: Województwo kujawsko-pomorskie, ważność: od godz. 00:00 dnia 23.06.2017 do godz. 11:00 dnia 23.06.2017, przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 15 mm, lokalnie do 35 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Wyróżnienia dla z najlepszych absolwentów

Tradycyjnie, u kresu roku szkolnego, Wójt Gminy Zławieś Wielka postanowił wyróżnić tych absolwentów gimnazjów z terenu naszej Gminy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki edukacyjne, a także w trakcie nauki aktywnie uczestniczyli w życiu swojej szkoły, chętnie reprezentowali ją w przeglądach, konkursach i zawodach sportowych, wykazywali nienaganną postawę oraz angażowali się w działalność społeczną.

Wraca obowiązek zgłoszenia lub uzyskania zezwolenia na usuwanie drzew.

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej informuje, że z dniem 17 czerwca 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. z 2017, poz. 1074). Najważniejsze zmiany wynikające z nowelizacji ustawy w zakresie usuwania drzew z terenów nieleśnych (grunt orny, łąka, pastwisko, sad, zadrzewienie, grunt zabudowany, nieużytek i inne) dotyczą drzew rosnących na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych, które są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Kolejna nagroda dla zespołu „Harmonia” z Górska

W dniach 10-11 czerwca 2017 r. w Ciechocinku odbyły się dwudniowe 46 Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Przez dwa dni park Zdrojowy w Ciechocinku rozbrzmiewał muzyką i śpiewem rodem z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Po raz kolejny spotkania z folklorem tej części Polski zorganizowało Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku.

Wrocław Panorama Racławicka, ZOO i …..

Uczestnicy wycieczki pierwszego dnia po pokonaniu trasy z Górska do Wrocławia zwiedzili wraz z przewodnikiem Ostrów Tumski, Katedrę i Stary Rynek. W trakcie zwiedzania, oprócz zabytków, dużym zainteresowaniem cieszyły się wrocławskie krasnale, których wg Pani przewodnik jest ponad 400 w całym mieście. Pierwszy dzień zakończył się zwiedzaniem Hydropolis – multimedialnego muzeum poświęconego wodzie, powstawaniu świata, żegludze i wynalazkom, które poruszane są dzięki wodzie. Wieczór uczestnicy spędzili już w ramach własnych zajęć (jak wieść niesie część z nich odbyła podróż na Stary Rynek aby spróbować kuchni i piwa wrocławskiego).

226. Rocznica Konstytucji 3 Maja

Z okazji 226. Rocznicy Konstytucji 3 Maja w Centrum Edukacji Młodzieży im. Ks. Jerzego Popiełuszki odbyła się uroczysta akademia zorganizowana przez Dom Kultury w Górsku.

Podwójna nagroda dla „Harmonii”

Zespół śpiewaczy „Harmonia” stał się laureatem dwóch nagród podczas XVII Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Ludowych w Golubiu. Pierwszą nagrodę - puchar od Przewodniczącego Sejmiku Samorządowego Województwa Kujawsko – Pomorskiego Ryszarda Bobera wyśpiewał zespół „Harmonia”, drugą nagrodę – puchar od organizatorów otrzymał obecny, nowy kierownik muzyczny zespołu Pan Michał Stropa za swą wspaniałą grę na akordeonie i umiejętne prowadzenie zespołu.

Europejski tydzień sportu

Juz po raz VI Gmina Zławieś Wielka wzięła udział w XXIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin. W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2017 r. ośrodki kultury i sportu, przy współpracy z Urzędem Gminy zapraszały naszych mieszkańców do udziału w zajęciach sportowych. W kalendarzu imprez każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największym wydarzeniem ETS jest co roku turniej piłki nożnej "Bitwa sołectw".

Z historią w tle...

Już po raz trzeci 3 czerwca 2017 r. pod egidą "Południka 18" odbył się rajd "Historie 4x4". To pierwsza edycja pod patronatem Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej. Rajd rozpoczął się o godz. 9:00 w Czarnowie, a uroczyste zakończenie miało miejsce na festynie rodzinnym w Przysieku. Udział w nim wzięły 32 załogi - 109 osób, a w tym 38 dzieci w wieku 2-14 lat. Historie 4x4 to rajd gdzie konkurencje i plan trasy dopasowane zostały tak, aby mogły wziąć w nim udział całe rodziny. Jest on skierowany do użytkowników szeroko rozumianych samochodów terenowych, w tym także popularnych SUV'ów.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia następujący odbiorcy:

Referat Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego informuje, iż:

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+, wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami na okres zasiłkowy będą przyjmowane w następujących terminach:

ODBIÓR ODPADÓW – ZMIANA TERMINU!!!

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu informuje, że ze względu na Boże Ciało – czwartek Kotwica15.06.2017 zmianie uległ termin odbioru bioodpadów (pojemniki brązowe) z miejscowości Przysiek, Rozgarty i Stary Toruń, który odbędzie się w piątek 16.06.2017

Informacja Zakładu Usług Komunalnych w Rzęczkowie

Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż dnia 16 czerwca 2017 r. (piątek) będzie nieczynny.

Komkurs "P I Ę K N A Z A G R O D A 2017"

Celem konkursu jest uczynienie polskiej wsi - wsią piękną, zadbaną i uporządkowaną, z funkcjonalną, ładną, otoczoną zielenią architekturą wsi, w której praca staje się łatwiejsza, a życie i odpoczynek przyjemne i zdrowe. W swoich założeniach, konkurs jest zachętą do dbania o poprawę estetyki zabudowy oraz warunków higieniczno-sanitarnych gospodarstw. Ogród stanowi integralną część gospodarstwa, stąd też jednym z kryteriów oceny będzie stan tego gospodarstwa (estetyka, wykorzystanie elementów proekologicznych itp.).

Konkurs „NAJŁADNIEJSZY WIANEK NA SOBÓTKĘ” 2017

Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej. Konkurs jest adresowany do mieszkańców gminy Zławieś Wielka. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji „ SOBÓTKA” oraz aktywizacja i integracja mieszkańców gminy.

Od 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 czerwca 2017r. zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

Brązowe medale Karateków z KUMADE

W sobotę 03.06.2017 roku w Łodzi odbył się XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Wśród blisko 1000 uczestników udział wzięli również młodzi karatecy z Klubu Karate Tradycyjnego KUMADE. Po niezwykle zaciętych i wyrównanych bojach karatecy z KUMADE zdobyli dwa brązowe medale.

ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE BADANIA

Uprzejmie informujemy, ze w sobotę 1 lipca 2017 r., w Zespole Szkół w Złejwsi Wielkiej, ul. Szkolna 6, odbędą się bezpłatne badania serca i badania densytometryczne w kierunku osteoporozy.

Lista realizatorów programu polityki zdrowotnej pn. „Kujawsko-Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej”

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił realizatorów programu polityki zdrowotnej pn. „Kujawsko-Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej” w zakresie przeprowadzania badań przesiewowych w 2017 r. obejmujący badanie USG aorty brzusznej oraz edukację indywidualną pacjentów.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia następujący odbiorcy:

Komunikat o włączeniu syren alarmowych

W nawiązaniu do pisma Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 26.05.2017r. informuje, że w dniach od 6 do 8 czerwca 2017 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie RENEGADE-SAREX 17/1” z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza. Będzie to sygnał ćwiczebny.

Wielki sukces zespołu śpiewaczego „Melodia” na Ogólnopolskim I Festiwalu Seniorów „ O Matce pieśń”

27 maja 2017 roku przy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbył się I Festiwal Seniorów pod hasłem „ O MATCE PIEŚŃ.” Do festiwalu zgłosiło się 70 zespołów z całej Polski. Jury po wysłuchaniu płyt demo do finału zakwalifikowało 23 zespoły.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych w dniu 06.06.2017 r. w godz. 11.30-14.30 zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze stacji Cegielnik 6

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa GUTOWO oraz osoby poruszające się drogą gminną nr 100154C (od DK 80 w kierunku leśniczówki w Gutowie), że w związku z budową kanalizacji tłocznej nastąpi zamknięcie i wyłączenie z ruchu drogi gminnej w m. Gutowo w dniach:

2-4 Środowiskowy Hufiec Pracy w Toruniu zaprasza

2-4 Środowiskowy Hufiec Pracy w Toruniu zaprasza zaprasza młodzież w wieku 15-18 lat do nauki z przyuczeniem do zawodu

Szkolenie dla przedsiębiorców organizowane przez w ramach cyklu „Biznes bez granic”

Kujawsko-Pomorskie COIE zaprasza na kolejne bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców organizowane przez w ramach cyklu „Biznes bez granic”. „Aktualne trendy kontroli podatkowych i reforma aparatu skarbowego – wpływ na bieżącą działalność inwestorów i eksporterów” to temat spotkania informacyjnego, organizowanego w dniu 8 czerwca przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów , we współpracy z partnerem merytorycznym – firmą KPMG w Polsce.

Informacja ważna dla osób ubezpieczonych w KRUS prowadzących dodatkowo pozarolniczą działalność gospodarczą

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie przypomina o zbliżającym się terminie na złożenie w Kasie zaświadczenia albo oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 27/05/2017

Zjawisko: Burze z gradem, stopień zagrożenia: 1, obszar: Województwo kujawsko-pomorskie, ważność: od godz. 15:00 dnia 30.05.2017 do godz. 06:00 dnia 31.05.2017

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa SIEMOŃ oraz osoby poruszające się drogą powiatową 2003C Łążyn– Siemoń oraz 2015C Siemoń – Wybcz, że w związku z przebudową dróg powiatowych na odcinku od miejscowości Łążyn w kierunku miejscowości Siemoń nastąpi zamknięcie i wyłączenie z ruchu drogi powiatowej nr 2003C w dniach:

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych w dniu 30.05.2017 r. zostaną pozbawieni napięcia następujący odbiorcy:

Zespół „ Melodia” w Unisławiu

20 maja 2017 roku w sobotnie słoneczne południe zjechało 27 zespołów na III Przegląd Zespołów Wokalnych w Unisławiu. Na plenerowej scenie amfiteatru zaprezentowały się zespoły z Cierpic, Zbiczna, Lisewa, Lubiewa, Świecia nad Osą, Torunia, Grębocina, Lubicza Dolnego, Papowa Biskupiego, Świecia nad Wisłą, Gardei, Lubicza Górnego, Raciążka, Obrowa, Łubianki, Małej Nieszawki, Bydgoszczy i Złejwsi Małej.

V GMINNY FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENKI RELIGIJNEJ W GOKiS

18 maja 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej odbył się V Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej. Celem Festiwalu była popularyzacja utworów o charakterze i tematyce religijnej wśród dzieci i młodzieży. W tym wspaniałym wydarzeniu udział wzięli uczniowie Gminnego Przedszkola w Złejwsi Małej oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych następujący odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

22 maja 2017 r.

08.30-15.00 - Stacja Siemoń 8
11.30-14.30 - Stacja Czarne Błoto 4 Cegielnik 39, 57, 83 ul. Bierzgłowska 5

23 maja 2017 r,

09.00-16.00 - Stacje Czarnowo 2, 3 Stacja Pomp, 4, 6, 7, 8

24 maja 2017 r.

08.00-15.00 - Stacja Zławieś Mała 7 ul. Honorowych Dawców Krwi i przyległe

25 maja 2017 r.

08.00-11.00 - Stacja Rzęczkowo Doły od  nr 112 do nr 122
11.00-16.00 - Stacja Rzęczkowo Doły od nr 104 do nr 111

III edycja gminnego biegu im. Zbyszka Jędrasa

13 maja 2017 roku odbyła się już III Edycja Gminnego Biegu imienia Zbyszka Jędrasa. Bieg odbył się ulicami i gminnymi drogami. Start głównego biegu Skłudzewo z metą na Orliku w Złejwsi Małej.

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

Tydzień Bibliotek rozpoczął się od spotkania autorskiego z panią Zofią Stanecką, autorką książek z serii o Basi: "Basia i przyjaciele", "Basia i biblioteka" oraz wielu innych ciekawych opowiadań. 10 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Złejwsi Wielkiej pani Zofia odpowiadała na wiele pytań takich jak np: jak powstaje książka? skąd się czerpie pomysły na książki? dlaczego książka jest ciekawa?

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NA ROZWÓJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły” informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie wsparcia na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NA PODEJMOWANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły” informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie wsparcia na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

IV Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej "Francja w Unii Europejskiej".

W czwartek 4. maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Przysieku odbył się IV Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej "Francja w Unii Europejskiej". Do konkursu zostały zaproszone wszystkie szkoły z terenu gminy Zławieś Wielka. Laureatami konkursu zostali:

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 25/05/2017

Zjawisko: burze z gradem, stopień zagrożenia: 1, ważność: od godz. 12:30 dnia 15.05.2017 do godz. 22:00 dnia 15.05.2017
Obszar: województwo kujawsko-pomorskie, przebieg : Z zachodu na wschód przemieszcza się strefa burz z opadami deszczu do 25 mm, oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie grad.

Czy wiesz, że … nie wszystkie Biało-Czerwone są flagami

Flaga różni się tym od barw narodowych, że ma określone proporcje. W Polsce to 5:8. Z kolei barwy narodowe mogą być dowolnej długości i szerokości, ale szerokość obu pasów musi być taka sama.

Msza św. w intencji Ojczyzny

7 maja 2017 z okazji 72 rocznicy zakończenia II wojny światowej odbył się uroczysty przemarsz pocztu sztandarowego, przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej do kościoła w Złejwsi Wielkiej. W odprawionej w intencji Ojczyzny mszy świętej udział wzięli pan Jan Surdyka Wójt, pan Krzysztof Rak zastępca wójta, pan Janusz Fifielski zastępca Przewodniczącego Rady Gminy, pan Mieczysław Więch prezes Gminnego Koła ZKRPiBWP wraz z zaproszonymi kombatantami.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców sołectwa SIEMOŃ oraz osoby poruszające się drogą powiatową 2003C Łążyn– Siemoń oraz 2015C Siemoń – Wybcz, że w związku z przebudową dróg powiatowych na odcinku od miejscowości Siemoń (gm. Zławieś Wielka) w kierunku miejscowości Wybcz (gm. Łubianka) nastąpi zamknięcie drogi powiatowej w dniach: 12.05.2017 r. – 16.05.2017 r.:

Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie w 2017 roku

Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie w 2017 roku w sołectwach: Zławieś Wielka, Zławieś Mała, Toporzysko, Czarnowo, Skłudzewo, Zarośle Cienkie, Rzęczkowo

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców m. GUTOWO, że w związku z realizacją prac polegających na wykonaniu kanalizacji tłocznej na ul. Leśnej w m. Gutowo (na wysokości posesji Gutowo 7 w kierunku miejscowości Zarośle Cienkie do drogi powiatowej nr 2004C) od dnia 11.05.2017 r. przejazd drogą gminną nr 100137 C będzie utrudniony.

Przypomnienie o możliwości zapoznania się z Uproszczonym Planem Urządzenia Lasu

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej przypomina, że w dniach 24.04.2017 – 24.05.2017 r. można zapoznać się z projektem Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu, który został sporządzony na zlecenie Starosty Toruńskiego. W projekcie dokumentu zostały ujęte grunty stanowiące własność prywatną, na których powierzchni stwierdzono występowanie terenów leśnych. Przeprowadzona inwentaryzacja mogła wykazać występowanie lasu na terenach, które dotychczas były oznaczone w ewidencji gruntów jako grunty rolne, łąki lub nieużytki.

MISTRZOSTWA EUROPY KARATE WUKF - Cluj Napoca (RUMUNIA) 2017

W dniach 5-9.04.2017 w miejscowości Cluj Napoca (RUMUNIA) odbyły się Mistrzostwa Europy Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations). W zawodach wzięło udział aż 1800 zawodników z 26 krajów i w tym 3 osobowa reprezentacja z Klubu Karate Kiritsu z Górska (Adam Tkaczyk, Justyna Pęcak, Iwo Licznerski). Reprezentanci Polski z Gminy Zławieś Wielka przywieźli do kraju łącznie 3 medale: 2 złote, 1 srebrne.

Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie w 2017 roku

Gabinet Weterynaryjny w Łążynie przeprowadzi szczepienie psów i kotów przeciwko wściekliźnie zgodnie następującym harmonogramem.

OGŁOSZENIE O KONKURSIE na stanowisko Dyrektora Gminnego Przedszkola w Złejwsi Małej

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymagania wynikające z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze, w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzaju publicznych placówek (Dz. U. z 2009 r. Nr 184, poz.1436 z późn. zm.).

Informacja dla rolników

Informujemy, że na stronach internetowych Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa http://piorin.gov.pl/ (zakładka Sygnalizacja) po wybraniu właściwego obszaru kraju, dostępne są bieżące komunikaty informujące o zagrożeniu upraw roślin wraz z informacją o zabiegach środkami ochrony roślin.

Święto flagi na sportow z harcerzami

Środowisko 30-tych wraz z radą sołecką Złejwsi Wielkiej zapraszają w dniu 2 maja 2017 r. na obchody "Święta flagi". Na boisku przy kościele w Złejwsi Wielkiej na naszych mieszkańców będzie czekać wiele atrakcji.

VI GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY O PIÓRO WÓJTA GMINY ZŁAWIEŚ WIELKA W GOKiS

26 kwietnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej odbył się VI Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Wójta Gminy Zławieś Wielka. W opinii jury, któremu przewodniczyła Maria Rochowiak – nauczyciel języka polskiego, egzaminator z Torunia, gimnazjaliści biorący udział w konkursie wykazali się bardzo dobrą znajomością reguł ortografii i doskonale poradzili sobie z tekstem dyktanda, jak i tekstem ortograficznym.

72 rocznica zakończenia II wojny światowej

7 maja 2017r. z okazji 72 rocznicy zakończenia II wojny światowej odbędzie się uroczysta msza święta o godzinie 12.00 w kościele parafialnym w Złejwsi Wielkiej. Na mszę zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Zarząd Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Złejwsi Wielkiej.

Akcja Posesja Bezpieczna Gmina

22 kwietnia w jednostce w OSP w Skłudzewie odbyło się prowadzone przez bryg. Andrzeja Seroczyńskiego, naczelnika służby prewencyjnej KM PSP w Toruniu szkolenie strażaków, mające na celu przygotowanie ich do przeprowadzenia przeglądu zabudowań gospodarskich oraz jednorodzinnych.

Informacja Zakładu Usług Komunalnych w Rzęczkowie

Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Sp. z o.o. uprzejmie informujemy, iż w dniu 02 maja 2017 r. (wtorek) będzie nieczynny.

Informacja GOPS Zławieś Wielka

Informujemy, że dzień 2 maja 2017 r. (wtorek) jest dniem wolnym od pracy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Informacja o zasadach weryfikacji prawomocnych decyzji emerytalno-rentowych

18 kwietnia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 10 lutego 2017 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r. poz. 715), która ma na celu uwzględnienie wskazówek zawartych w wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 lutego 2012 r. (sygn. akt K 5/11, Dz. U. poz. 251).

Przypomnienie o terminie rozliczenia podatku dochodowego za 2016 rok

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że 2 maja 2017 r. upływa ustawowy termin składania zeznań podatkowych o wysokości dochodu osiągniętego w 2016 r. z tytułu pobierania emerytur i rent rolniczych (formularz PIT-36 lub PIT-37).W zdecydowanej większości przypadków, tj. za ok. 1.128,3 tys. emerytów i rencistów, Kasa rozliczyła podatek i przekazała tym świadczeniobiorcom formularz PIT-40A - roczne obliczenie podatku od pobieranych w 2016 r. emerytur i rent.

III EDYCJA GMINNEGO BIEGU IM. ZBYSZKA JĘDRASA

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w III Edycji Gminnego Biegu im. Zbyszka Jędrasa. Bieg odbędzie się 13 maja 2017roku. Kontakt – animatorzy sportu . W załączeniu regulamin biegu.

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 2 maja 2017 r. (wtorek) Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej będzie nieczynny.

Konsultacje dotyczące Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 r.

Szanowni Państwo, w 2020 r. odbędzie się kolejna edycja Powszechnego Spisu Rolnego. Chcąc jak najlepiej przygotować się do realizacji tego zadania, Główny Urząd Statystyczny przeprowadza konsultacje społeczne dotyczące zakresu informacji, które będą zbierane w przyszłym Spisie. Udział w konsultacjach jest niezwykle istotny, ponieważ zebrane opinie pomogą w zaprojektowaniu badania tak, aby jego wyniki w jak największym stopniu odpowiedziały na zgłaszane potrzeby.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 20/04/2017

Zjawisko: Przymrozki, stopień zagrożenia: 1, bszar: Województwo kujawsko-pomorskie, ważność: od godz. 22:00 dnia 18.04.2017 do godz. 07:00 dnia 19.04.2017, przebieg: Prognozuje się spadek temperatury do -2 C, przy gruncie do -4 C

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych w dniu 21.04.2017 r. w godz. 7:00 - 17:00 zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze stacji Rzęczkowo 3, Cichoradz 1, 2, Siemoń 2, 3, 4, 5, 6, 9, 12, 13.

Uważaj na kleszcze!

Łagodne zimy powodują korzystne warunki do rozwoju tych pajęczaków, co skutkuje ich wiosennym wysypem obserwowanym obecnie na terenie niemal całej Polski. Warto wiedzieć, jak należy postępować, aby ukąszenia uniknąć, a jeśli już do niego dojdzie – jak minimalizować skutki kontaktu z tym niepozornym pajęczakiem.

Informacja Biblioteki Gminne

Gminna Biblioteka Publiczna w Złejwsi Małej oraz Filia w Górsku informuje, iż w dniu 14 kwietnia 2017 roku będą czynne do godz. 12.00. Filia GBP w Rzęczkowie będzie nieczynna z powodu urlopu wypoczynkowego.

Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej

Uprzejmie informujemy, iż Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej w dniu 14 kwietnia 2017 r. (piątek) będzie czynny do godziny 12:00.

Informacja Zakładu Usług Komunalnych w Rzęczkowie

Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Sp. z o.o. uprzejmie informujemy, iż w dniu 14 kwietnia 2017 r. (piątek) czynny będzie do godziny 12:00.

KONKURS PLASTYCZNY – „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna 2017”

Przed świętami Wielkanocnymi Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej został zasypany pięknymi, kolorowymi kartkami wielkanocnymi. To efekty pracy młodych uczestników dorocznego Wielkanocnego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”.

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 14 kwietnia 2017 r. (piątek) Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej czynny będzie do godziny 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Święty Janie Pawle II – PAMIĘTAMY

Pamięć o Świętym Janie Pawle II jest stale obecna wśród nas. Co roku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej i Parafia Rzymsko – Katolicka w Złejwsi Wielkiej organizują koncerty, spotkania, by wspólnie z mieszkańcami zachować w pamięci i sercu naukę Świętego Jana Pawła II.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych w dniu 12.04.2017 r. w godz. 13:00 - 14:00 zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze stacji Pędzewo 7

Informacja o wygaśnięciu ognisk zjadliwej grypy ptaków

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu informuję, o wydaniu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r., w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, zmieniającego rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r., w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Rozporządzenie to dotyczy wygaśnięcia ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie gminy.

Szkolenie pt. ,,Zasady wypełniania wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2017 oraz realizacja wymogu zazielenienia’’ .

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Toruniu z/s w Chełmży serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. ,,Zasady wypełniania wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2017 oraz realizacja wymogu zazielenienia’’ . Szkolenie odbędzie się 12.04.2017 (środa) o godz. 1000 w Sali Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej ul. Słoneczna 28 .

Informacja o zamknięciu drogi w Zaroślu Cienkim

Zakład Usług Komunalnych w Rzęczkowie uprzejmie informuje, iż w dniu 07.04.2017 r. od godz. 10:00 do późnych godzin popołudniowych zamknięty zostanie przejazd ul. Księżycową w Zaroślu Cienkim. Wykonywane będą prace modernizacyjne na sieci wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy.

Informacji dla rolników dot. wieku emerytalnego

List prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dotyczący podstawowego wieku emerytalnego dla ubezpieczonych w KRUS rolników i domowników.

"Wieś tradycją i zdrowym żywieniem słynie" - warsztaty kulinarne w Zaroślu Cienkim.

1 i 2 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Zaroślu Cienkim odbyło się dwudniowe szkolenie kulinarne realizowane w ramach projektu ze środków budżetu powiatu toruńskiego. Pomysłodawcą wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich z Zarośla Cienkiego. W rozpoczęciu warsztatów uczestniczyli zaproszeni goście, między innymi pan Jan Surdyka Wójt Gminy Zławieś Wielka, pan Krzysztof Rak z-ca wójta oraz pan Piotr Pawlikowski przewodniczący Rady Gminy. Wszystkich gości oraz licznych uczestników warsztatów serdecznie powitała przewodnicząca KGW pani Justyna Lis.

Tryptyk rzymski w GOKiS

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej oraz proboszcz parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej serdecznie zapraszają 7 kwietnia 2017 r. o godz. 19:00 do kościoła w Złejwsi Wielkiej na "Tryptyk rzymski Jana Pawła II". Interpretacja Dariusz Bereski, muzyka i śpiew Michał Hajduczenia.

Ogólnopolski Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży w Skłudzewie – „Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce” – 2017

Fundacja Piękniejszego Świata w Skłudzewie zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Zławieś Wielka do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży w Skłudzewie „Moje Piękne - Bezpieczne Miejsce” – 2017 pod Honorowym Patronatem Marka Gralika Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

INTERNATIONAL OPEN CHAMPIONSHIP OF CZECH REPUBLIC IN KARATE - SOKOLOV 2017

W sobotę, dnia 25 marca 2017 r. w Sokolov (Czechy) odbył się Międzynarodowy Turniej Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations) "Czech Open 2017". W zawodach wzięło udział blisko 210 zawodników z Czech, Słowacji, Polski, Włoch, Niemiec, Rosji oraz Rumunii. Trzyosobowa reprezentacja z Gminy Zławieś Wielka (Adam Tkaczyk, Jakub Słowiński, Justyna Pęcak) zdobyła łącznie 5 medali: jeden złoty, dwa srebrne oraz dwa brązowe.

Warsztaty Wielkanocne

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne warsztaty dekorowania pisanek.

Turniej wiedzy pożarniczej

"Młodzież Zapobiega Pożarom!" pod takim hasłem po raz kolejny odbyły się eliminacje gminne zorganizowane w dniu 23 marca 2017 roku przez Zarząd Gminny OSP. W konkursie jak zawsze startuje młodzież szkolna z terenu naszej gminy, niejednokrotnie zrzeszona w jednostkach OSP.

Msza w intencji żużlowców

W kościele parafialnym w Górsku 19.03.2017 r. już po raz 26. odbyła się uroczysta Msza święta w intencji żużlowców i działaczy Polonii Bydgoszcz, GTŻ Grudziądz i K.S. Toruń. Prosiliśmy Pana Boga o pomyślny i zgodnie przebiegający sezon 2017 r. TVP Bydgoszcz przeprowadziła bezpośrednią transmisję. Po Mszy odbyło się spotkanie integracyjne i wspólny poczęstunek w DK w Górsku. Organizatorem tego wydarzenia jest k.s Stanisław Pyzik.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Gazyfikacja gminy Zławieś Wielka

Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy realizując strategię rozwoju Polskiej Spółki Gazownictwa na lata 2016-2022 prowadzi działania, zmierzające do gazyfikacji miejscowości, w których nie ma jeszcze gazu ziemnego (likwidacja tzw. białych plam).

TENIS STOŁOWY

Nie ma mocnych na Tomka Rękasa! Przynajmniej jeśli chodzi o tenis stołowy w naszej gminie. W niedzielę, 12 marca w Złejwsi Wielkiej rozegrano finał Gminnej ligi tenisa stołowego. Znów najlepszym zawodnikiem okazał się Tomek Rękas. W tym sezonie wygrał wszystkie zawody i jednocześnie całą ligę. Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

Nowi ratownicy KPP w OSP

W dniach od 25 lutego do 19 marca 2017 roku Fundacja MaxLife na zlecenie Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej przeprowadziła w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skłudzewie kurs w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy dla druhów i druhen z OSP z terenu gminy Zławieś Wielka. Dodatkowo w kursie uczestniczyli członkowie OSP z gminy Lisewo oraz pojedyncze osoby przynależące do jednostek współpracujących z systemem PRM.

Ogólnopolski Konkurs Piosenki „ Wygraj szansę" - sukces Marty Kwiatkowskiej – solistki GOKiS

20 marca 2017 roku w kinoteatrze „ADRIA” w Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj szansę”, którego organizatorem jest Agencja Telewizyjno- Estradowa TV Media w Łodzi. W konkursie tym udział wzięło 15 uzdolnionych wokalistów w wieku od 9 – 14 lat. Jego celem jest odkrywanie talentów wokalnych, popularyzacja polskiej twórczości artystycznej oraz inspirowanie wykonawców do dalszych poszukiwań i udoskonalania warsztatu.

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

W okresie wakacji 2017 roku KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok.

Bieżące badania ankietowe

Zachęcamy do udziału w badaniach ankietowych prowadzonych przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy. Badania są w pełni anonimowe i pozwalają uzyskać wiedzę o cenach oraz sytuacji gospodarstw domowych i rolnych w kraju i regionie.

Wymiar składek na ubezpieczenie społeczne rolników w II kw. 2017 r.

W Monitorze Polskim z 15 marca 2017 r., poz. 261, opublikowano Obwieszczenie Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia 8 marca 2017 r. w sprawie wysokości miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2017 r.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

Wójt Gminy Zławieś Wielka nagrodził wybitnych uczniów

Tegoroczne stypendia dla szczególnie uzdolnionych mieszkańców naszej Gminy zostały przyznane po raz drugi. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogli ubiegać się o stypendium za wybitne osiągnięcia w jednej z trzech dziedzin: naukowej, sportowej oraz twórczości artystycznej. Największym zainteresowaniem cieszyło się stypendium sportowe, przed upływem terminu składania wniosków wpłynęło ich dziesięć.

Informacja o wyłączeniu wody

Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Sp. z o.o. informuje, iż w dniu 16.03.2017 r. w godz. 9:00 - 12:00 zostanie wyłączona woda w miejscowościach Rzęczkowo Doły i Zarośle Cienkie.

Zrób mammografię na Dzień Kobiet!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Ogłoszenie o konkursie na Dyrektora Szkoły Podstawowej w Górsku oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Siemoniu

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymagania wynikające z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze, w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzaju publicznych placówek (Dz. U. z 2009 r. Nr 184, poz.1436 z późn. zm.).

Gminne Święto Kobiet w GOKiS

Co roku 8 marca kobiety obchodzą swoje święto – Dzień Kobiet. Zgodnie z tą tradycją Jan Surdyka Wójt Gminy i Piotr Pawlikowski Przewodniczący Rady Gminy zaprosili Panie – mieszkanki Gminy Zławieś Wielka na uroczysty koncert z okazji ich święta. Uroczystość zorganizowano w dniu 9 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej. Z zaproszenia skorzystało ponad 80 pań reprezentujących różne środowiska

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia :

Utrudnienia w ruchu w związku z budową kanalizacji w miejscowości Górsk

W związku z prowadzoną budową kanalizacji sanitarnej w miejscowości Górsk w ulicy Nadwiślańskiej informujemy, że w dniach od 6 do 18 marca 2017 będzie utrudniony ruch na odcinku od ulicy Długiej do wysokości Kanału Dolnego w kierunku ulicy Markiewicza. O dalszych utrudnieniach będziemy informować.

Seminarium Lepiej zapobiegać niż leczyć!!!

Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku zaprasza w dniu 1 kwietnia 2017 r. w godz. 9:00 - 16:00 na seminarium "Lepiej zapobiegać niż leczyć". Wykłady i dyskusje odbędą się w tematach:

Preludium konkursowe"Viole i Violinki"

Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Górsku zaprasza na II Międzyszkolne Przesłuchania klas skrzypiec i altówki. Preludium konkursowe"Viole i Violinki" odbędzie się w dniu 28 marca 2017 r. w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Patronat honorowy pełnią Wojewoda Kujawsko Pomorski oraz Wójt Gminy Zławieś Wielka.

Msza Św. w intencji żużlowców

Zapraszamy na uroczystą mszę św. w intencji żużlowców, kibiców i organizatorów, która odbędzie się w dniu 19 marca 2017 r. o godz. 11:00 w Kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Górsku.

Zespół Szkół w Górsku w projekcie „Nauka na wyciągnięcie ręki”

Celem projektu - Nauka na wyciągnięcie ręki - jest popularyzacja nauki z wybranych dziedzin biologii: fizjologii roślin, biologii molekularnej, biotechnologii, biologii komórki, ekologii oraz zaprezentowania wyników własnych badań naukowych kadry dydaktycznej wśród młodzieży uczęszczającej do gimnazjum w mniejszych miejscowościach woj. kujawsko-pomorskiego. Popularyzacja obejmie uczniów od 12 do 16 roku życia, którzy nie mają częstego kontaktu z pracownikami naukowymi. Celem jest dotarcie do zdolnych uczniów, rozbudzanie ich ciekawości poznawczej, inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań biologicznych.

Bezpłatne szkolenie pt. Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Toruniu z/s w Chełmży serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Działanie skierowane dla małych gospodarstw rolnych w formie premii w wysokości 60 000 zł. Szkolenie odbędzie się 14.03.2017 (wtorek) o godz. 1000 w świetlicy wiejskiej w Brąchnowie. Zainteresowanych prosimy o kontakt nr tel. 56/6752260, 723330838 lub w siedzibie PZDR Chełmża ul. Bydgoska 7

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 16/03/2017

Zjawisko: silny wiatr, stopień zagrożenia: 1, ważność: od godz. 1200 dnia 2.03.2017 do godz. 20:00 dnia 2.03.2017, obszar: województwo kujawsko-pomorskie, przebieg : Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Informacja

W związku z prowadzonymi pracami kanalizacyjnymi w miejscowości Górsk w ulicy Nadwiślańskiej informujemy, że w dniu 2 i 3 marca będzie utrudniony ruch na odcinku ok. 300m w kierunku Górska ( ul. Markiewicza) od ulicy Czeremchowej. O dalszych utrudnieniach będziemy informować.

Informacja o waloryzacji emerytur i rent rolniczych od dnia 1 marca 2017 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 marca 2017 r. kwoty świadczeń emerytalno-rentowych przysługujących do 28 lutego 2017 r. podlegają podwyższeniu – zgodnie z art. 5, 6, 7 i 8 ustawy z dnia 2 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r. poz. 2) – wskaźnikiem waloryzacyjnym (wynikającym z ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych) wynoszącym 100,44%, nie mniej niż o kwotę 10 zł.

OGŁOSZENIE Wójta Gminy Zławieś Wielka z dnia 28 lutego 2017 roku w sprawie naboru kandydatów do Zespołu do spraw realizacji Programu Rewitalizacji Gminy Zławieś Wielka na lata 2016-2023

Gmina Zławieś Wielka rozpoczyna prace związane z wdrażaniem Programu Rewitalizacji Gminy Zławieś Wielka na lata 2016-2023 . Program jest dokumentem wieloletnim mającym na celu wyprowadzenie obszaru zdegradowanego ze stanu kryzysowego spowodowanego koncentracją negatywnych zjawisk społecznych, środowiskowych, przestrzenno-funkcjonalnych i gospodarczych. Celem Zespołu będzie nadzór nad prawidłowym wykonaniem Programu Rewitalizacji Gminy Zławieś Wielka na lata 2016-2023.

Kampania „1% dla naszego regionu”

Od 2010 roku Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego kontynuuje kampanię pod nazwą "1% dla naszego regionu" - to już siódma edycja! Z inicjatywy Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego powołany został zespół roboczy, który zajmuje się przygotowaniem i realizacją kampanii "1% dla naszego regionu"

Szkolenie dla osób opiekujących się osobami niepełnosprawnymi

Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnym Błocie informuje o możliwości zorganizowania szkolenia dla mieszkańców naszej wsi opiekujących się osobami niepełnosprawnymi i starszymi z różnymi ograniczeniami np. ruchu , itp. Na szkoleniu rehabilitanci udzielą nam praktycznych wskazówek , jak pełnić opiekę.

IX EDYCJA KONKURSU NA PRACE DOTYCZĄCE POLSKIEGO ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH „POLSKA WIEŚ – DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Koncert Tomasz Szmidta

Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Górsku zaprasza w dniu 17 marca 2017 r. na godz. 17:00 do Centrum Edukacji Młodzieży na koncert Tomasz Szmidta. Gościnnie wystąpi Adam Skrętny oraz uczniowie PSM. Wstęp wolny.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia :

II edycja Bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu informuje, iż od września 2017 roku planowane jest uruchomienie II-giej edycji ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego w zakresie walki wręcz i samoobrony. Osoby zainteresowane szkoleniem mogą zgłaszać swój akces do wyznaczonych w WKU w Toruniu koordynatorów szkolenia kpt. Daniela NYKIEL ( tel. 261 432 146, email: wkuto run@ron.mil.pl) oraz p. Olgi KUBASIŃSKIEJ (tel. 261 432 150, email: wkuto run@ron.mil.pl).

Ogłoszenie o naborze na stanowisko sekretarza szkoły muzycznej w Górsku

Publiczna Szkoła Muzyczna w Górsku ogłasza nabór na stanowisko sekretarza szkoły (1 etat). Praca odbywa się w systemie popołudniowym.

Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Zławieś Wielka w 2017 roku.

Radcy prawni udzielają osobom uprawnionym pomocy prawnej na etapie przedsądowym, w tym: informują o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących uprawnieniach lub spoczywających obowiązkach w zakresie spraw rodzinnych, świadczeń dla seniorów, osób niepełnosprawnych, prawa pracy, bezpieczeństwa itd., wskazują sposób rozwiązania problemu prawnego, a także świadczą pomoc w sporządzeniu projektu pisma (z wyłączeniem pism procesowych w toczących się postępowaniach przygotowawczych, sądowych, sądowo-administracyjnych).

Darmowe porady prawne

Osoby zainteresowane uzyskaniem darmowej porady prawnej informujemy, że w każdy wtorek w godzinach od 12:00 do 14:00 Kancelaria Prawnicza KRISLEX udziela bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców Gminy.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych w dniu 23.02.2017 r. w godz. 8:00 - 12:00 zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze stacji Toporzysko 3, 7 oraz stacji Zławieś Mała 6

Nabór kandydatów na stanowisko konserwator dróg gminnych

Wójt Gminy Zławieś Wielka ogłasza nabór kandydatów na stanowisko "Konserwator dróg gminnych". Wymiar zatrudnienia – 1 etat. Zainteresowane osoby prosimy o składanie ofert w zaklejonej kopercie z dopiskiem ,,Dotyczy naboru na stanowisko pracy Konserwatora dróg gminnych” w sekretariacie Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej bądź pocztą (decyduje data wpływu do urzędu gminy) na adres: Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej, ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka w terminie do 24 lutego 2017 r.

Komunikat PGNiG

PGNiG Obrót Detaliczny uprzejmie informuje, że mieszkańcy Górska zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej, mogą składać Wniosek o określenie warunków przyłączenia. Dokumenty te posłużą do określenia potencjału oraz będą podstawą do obliczenia efektywności planowanej inwestycji. Do Wniosku prosimy załączyć kopię mapy do celów informacyjnych, uwzględniającą usytuowanie działek. Na mapie można również zaznaczyć proponowaną lokalizację szafki gazowej.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie

Panie, które w 2017 kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do Programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

WYTYCZNE DLA HODOWCÓW DROBIU PRZYZAGRODOWEGO

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U.2016.2091), jak i związane z ich nieprzestrzeganiem restrykcje (podst. ustawa z dnia 11 marca 2014r. o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, Dz. U. z 2014r. poz. 1539, z 2015r. poz. 266 i 670 oraz z 2016r. poz. 1605), obowiązują wszystkich hodowców, niezależnie od wielkości i skali prowadzonej działalności.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:


13 lutego 2017 r.

08:00 - 12:00   Stacja Toporzysko 3

Informacja o wydawaniu darów żywnościowych z programu FEAD - luty 2017

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej  informuje o terminach wydawania pomocy żywnościowej w ramach programu FEAD dla mieszkańców gminy Zławieś Wielka

Żywność wydawana będzie
w Toruńskim Centrum Caritas im. Błogosławionej Marii Karłowskiej ul. Szosa Bydgoska 1a,  
w dniach:

9 lutego 2017r. ( czwartek ) - w godz. 9.30 – 15.00

10 lutego 2017r. ( piątek ) - w godz.9 .30 – 15.00

Uwaga!

Warunkiem otrzymania paczki było wcześniejsze otrzymanie skierowania z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej, które wydawane było przez pracowników socjalnych właściwych dla miejsca zamieszkania osoby lub rodziny ubiegającej się o pomoc w ramach programu. Paczki żywnościowe wydawane będą wyłącznie po okazaniu dowodu osobistego.

Program w swoich założeniach przewiduje wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących w sposób trwały i intensywny poprzez udzielanie im nieodpłatnej pomocy żywnościowej bez jakiejkolwiek dyskryminacji i z poszanowaniem godności osób uprawnionych.Pomocą żywnościową w ramach programu mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200 % kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj.

 • 1 268,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej,
 • 1 028,00 zł dla osoby w rodzinie.

Każdy odbiorca pomocy żywnościowej w trakcie trwania Programu może skorzystać z tzw. działań towarzyszących, które są obowiązkowym elementem programu. Mają one na celu wzmacnianie samodzielności i kompetencji odbiorców pomocy żywnościowej w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Działania te mogą być realizowane w formie szkoleń bądź warsztatów przekazujących niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu przygotowania posiłków, dietetyki oraz zdrowego odżywiania się, jak również sprawnego zarządzania budżetem domowym i zapobiegania marnowaniu żywności. Działania te są prowadzone w sposób cykliczny w okresie dystrybucji pomocy żywnościowej.

                                                                                                                                                               GOPS Zławieś Wielka

Zaproszenie na szkolenia

Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na szkolenia "Zmiany w podatku VAT - nowe zasady rozliczeń w 2017 r.

Szczegóły w załączeniu.

Przedłużenie naboru wniosków o udzielenie dofinansowania na pokrycie kosztów związanych z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem wyrobów zawierających azbest

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej przedłuża termin naboru wniosków o udzielenie dofinansowania na pokrycie kosztów związanych z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem wyrobów zawierających azbest z terenu naszej gminy w 2017 roku do dnia 17 marca br.

Wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami dostępny jest w zakładce Urząd Gminy – Jak załatwić sprawę – Referat Rozwoju i Promocji - Utylizacja azbestu oraz w pokoju nr 11 u p. Moniki Ryngwelskiej.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu

Wójt Gminy Zławieś Wielka zaprasza w dniu 9 marca 2017 r. mieszkanki gminy na uroczyste obchody Dnia Kobiet. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o dokonywanie zapisów u dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej pani Marii Karpińskiej pod nr tel. 536 838 868 do dnia 24.02.2017 r.

Nabór wniosków od mieszkańców w ramach projektu pod nazwą "Montaż instalacji OZE na terenie Gminy Zławieś Wielka"

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej ogłasza nabór wniosków od mieszkańców w ramach projektu pod nazwą "Montaż instalacji OZE na terenie Gminy Zławieś Wielka". Nabór wniosków trwać będzie od 14 lutego 2017 roku do 28 lutego 2017 roku. Wnioski przyjmowane będą w pokoju nr 11 (Referat Rozwoju i Promocji) w Urzędzie Gminy w Złejwsi Wielkiej, w godzinach pracy urzędu.

Informacja dotycząca naboru wniosków na montaż instalacji prosumenkich

Uprzejmie informujemy, iż regulamin dotyczący naboru wniosków na montaż instalacji prosumenckich zostanie zamieszczony na stronie www.zlawies.pl w dniu 02.02.2017 r.

Kwalifikacja wojskowa w 2017r.

Stosownie do postanowień Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 września 2016 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2017 r. (Dz.U. z 2016 r., poz. 1657), kwalifikacja wojskowa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przeprowadzona w dniach od 30 stycznia do 28 kwietnia 2017 r.

I Turniej Badmintona

W dniu 21.01.2017 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Złejwsi Wielkiej odbył się I Turniej Badmintona w grze podwójnej o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej Pani Marii Karpińskiej. Po zaciętej rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się para Krzysztof Noskowicz i Andrzej Pazdyga, drugie miejsce zajęli Igor Gajkowski i Radosław Michalski, a trzecie miejsce wywalczyli Radosław Winiecki i Tomasz Tomkiewicz.

V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w GOKiS

18 stycznia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej odbył się V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Do udziału w konkursie przystąpiło 29 solistów z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs otworzył Pan Jan Surdyka – Wójt Gminy, a Pan Jacek Beszczyński zaśpiewał kolędę „Leć kolędo w świat”, wprowadzając specyficzny, świąteczny klimat.

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2016 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w terminie do dnia 28 lutego 2017 r. przekaże wszystkim emerytom i rencistom roczne obliczenie podatku dochodowego od pobieranych w 2016 r. emerytur i rent rolniczych (formularz PIT-40A) lub informację o dochodach uzyskanych z tytułu pobieranych z KRUS emerytur/rent (formularz PIT-11A).

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych i Państwową Inspekcją Pracy. Honorowy patronat nad XV edycją Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2017 r.

W ślad za komunikatem na stronie BIP Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa informuje o przysługujących producentom rolnym dopłatach ze środków budżetu państwa do składek ubezpieczenia upraw rolnych i/lub zwierząt gospodarskich.

Komunikat o zmianach w przepisach

Ważne dla rolników i domowników podlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników, którzy jednocześnie wykonują umowy agencyjne, umowy zlecenia albo inne umowy o świadczenie usług, do których zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia lub powołanych do rad nadzorczych od 31 grudnia 2016 r. zmieniła się kwota przychodu miesięcznego, od której uzależnione jest podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przez rolników i domowników objętych ubezpieczeniem powszechnym z tytułu wykonywania umowy agencyjnej lub umowy zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia albo z tytułu powołania do rady nadzorczej.

Koncert Orkiestry Wojskowej w CEM

Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Górsku zaprasza na koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia, który odbędzie się 26 stycznia o godzinie 17:00 w Centrum Edukacji Młodzieży.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców Gminy. 

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w dniu 26 stycznia 2017 r. w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

Rekord pobity!!!

W całej Polsce 15 stycznia 2017 r. juz po raz 25 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Mimo chłodnej, zimowej pogody 49 wolontariuszy z naszej gminy wyszło na ulicę kwestować na szczytny cel, jakim jest pomoc dla dzieci i seniorów. Sztab Gminy Zławieś Wielka zorganizował finał imprezy w Zespole Szkół w Złejwsi Wielkiej. Sala gimnastyczna zadziwiła swoich gości niecodziennym wystrojem, a moc atrakcji i licytacji przygotowanych przez organizatorów oraz zaangażowanie kwestujących pozwoliły na zebranie rekordowej kwoty 79 014,86 zł.

Sukces Marty Kwiatkowskiej - Solistki GOKiS

14 stycznia 2017 roku w auli Zespołu Szkół nr 14 w Toruniu odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia. Aula Zespołu Szkół zgromadziła uczestników konkursu i przybyłych gości. Konkursowi przewodniczyła dr Agnieszka Brzezińska – Dyrektor Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

Konkurs na szopkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty

Już po raz piąty Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zorganizował Gminny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Cele, jakie przyświecały konkursowi to: kultywowanie wśród dzieci i dorosłych tradycji wykonywania szopek, poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa, przekazywanie zwyczajów bożonarodzeniowych z regionu kujawsko-pomorskiego , rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży, a także dorosłych oraz uzdolnień plastycznych. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennej pracy – szopki bożonarodzeniowej. Koniecznie należało uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia.

Montaż słowno-muzyczny GOKiS Zławieś Mała

W dniu 07.01.2017 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej odbył się montaż słowno-muzyczny pt. ,,Tajemnica Bożego Narodzenia”. Tym razem przed publicznością wystąpiły dzieci i młodzież, należące do sekcji wokalnej i instrumentalnej (pianino, keyboard) naszego Ośrodka. Licznie zebraną publiczność i zaproszonych gości powitała Maria Karpińska - dyrektor GOKiS.

Nowe proaktywne usługi Ministerstwa Rozwoju dla przedsiębiorców. Załóż firmę przez telefon!

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

Diabetobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia zawita do Złejwsi Wielkiej

Mieszkańcy Złejwsi Wielkiej będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie cukrzycy. Już 25 stycznia na pacjentów czekać będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowej porady w zakresie profilaktyki i leczenia cukrzycy.

Spotkanie informacyjne dotyczące mikroinstalacji prosumenckich

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zaprasza w dniu 18.01.2017 na godz. 18:00 do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej na spotkanie informacyjne dotyczące mikroinstalacji prosumenckich.

Spotkanie informacyjne dla naboru w ramach poddziałania 6.1.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną"

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Toruniu oraz Instytucja Zarządzająca RPO WK-P serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dla naboru w ramach poddziałania 6.1.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną, Schemat: Poprawa dostępności usług diagnostycznych w ramach POZ i AOS ukierunkowanej na rozwój opieki koordynowanej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Otwarty konkurs ofert dla NGO ‘2017 Powiatu Toruńskiego - rozpoczęliśmy nabór wniosków !

Zarząd Powiatu Toruńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu powiatowego w roku 2017 przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w zakresie:

Zasady potrącania zaliczek na podatek dochodowy i składek na ubezpieczenie zdrowotne z emerytur i rent rolniczych w 2017 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - jako płatnik emerytur i rent - zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 2032 ze zm.) zobowiązana jest do pobierania comiesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od wypłacanych świadczeń.

120-lecie Banku Spółdzielczego w Toruniu

Bank Spółdzielczy w Toruniu nietypowo obchodził swoje urodziny. Z okazji jubileuszu 120 - lecia istnienia to właśnie Bank rozdaje prezenty. Dzięki wsparciu wynoszącemu 10 tys. zł na terenie gmin gdzie znajdują się oddziały banku powstają inwestycje skierowane do mieszkańców.

SZKOLENIE DLA PRZYSZŁYCH WNIOSKODAWCÓW - 2 EDYCJA

Szanowni Państwo informujemy iż, Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły” organizuje drugą edycję szkolenia w formie warsztatów partycypacyjnych dla przyszłych beneficjentów, dotyczące wsparcia zakładania i rozwoju działalności gospodarczej w ramach PROW 2014-2020 w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

ARiMR prowadzi nabór wniosków w ramach wsparcia dla rolników, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi - kwota wsparcia wynosi do 300 tys. zł

Rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą w terminie od 27 grudnia 2016 roku do 25 stycznia 2017 roku składać w ARiMR wnioski o przyznanie wsparcia na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa. Jest to pomoc na operacje typu "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej", która dostępna jest w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

WYTYCZNE PRAKTYCZNE DLA HODOWCÓW DROBIU PRZYZAGRODOWEGO

Wytyczne praktyczne dla hodowców drobiu przyzagrodowego na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U.2016.2091)

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zjawisko: Silny wiatr, stopień zagrożenia: 1, obszar: Województwo kujawsko-pomorskie, ważność: od godz. 12:00 dnia 04.01.2017 do godz. 02:00 dnia 05.01.2017

Stypendium Wójta Gminy Zławieś Wielka dla szczególnie uzdolnionych uczniów

Uprzejmie informujemy o możliwości ubiegania się o stypendium Wójta Gminy Zławieś Wielka z tytułu szczególnych osiągnięć naukowych, sportowych i artystycznych w roku 2016. Wsparcie przeznaczone jest dla wybitnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, zamieszkałych na terenie Gminy Zławieś Wielka.

Budżet obywatelski 2017 dla orkiestry dętej

Orkiestra dęta gminy Zławieś Wielka działająca przy Zespole Szkół w Rzęczkowie zgłosiła dwa zadania, które zrealizowane zostaną w ramach Budżetu obywatelskiego 2017 Starostwa Powiatowego w Toruniu. Dzięki uzyskanemu poparciu naszych mieszkańców (1771 głosów w puli gminnej oraz 2847 głosów w puli powiatowej), orkiestra pozyskała środki na zakup nowych instrumentów oraz organizację koncertów nie tylko na terenie gminy, ale i całego powiatu toruńskiego.

Informacja dla rolników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej o składkach na ubezpieczenie zdrowotne w 2017 r.

Do 31 stycznia 2017 r. rolnicy prowadzący działy specjalne produkcji rolnej są zobowiązani złożyć w Kasie oświadczenie o rodzaju i rozmiarze tej działalności oraz przewidywanym dochodzie, do celów wymiaru składki zdrowotnej na 2017 r.
Zadeklarowana w 2017 r. podstawa wymiaru składki dla rolników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej, odpowiadająca dochodowi ustalonemu dla opodatkowania podatkiem dochodowym, nie może być niższa niż wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę, która od 1 stycznia 2017 r. stanowi kwotę 2000 zł.

Zapraszamy na koncert Orkiestry Dętej

Orkiestra dęta gminy Zławieś Wielka działająca przy Zespole Szkół w Rzęczkowie zaprasza na swój występ w dniu 6 stycznia 2017 r. na mszę św. na godz. 10:00 do kościoła pod wezwaniem św. Walentego w Łążynie. Zaraz po mszy odbędzie się koncert kolęd, pastorałek i melodii świątecznych.

Turniej Piłki Halowej "O Puchar Prezesa Firmy Hacom"

Firma Hacom oraz LZS Wisła Pędzewo zapraszają w dniu 8 stycznia 2017 r. (niedziela) do udziału w Turnieju Piłki Halowej "O Puchar Prezesa firmy Hacom". Turniej odbędzie się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Złejwsi Wielkiej, rozpoczęcie o godzinie 10:00.

Informacja o pracy jednostek organizacyjnych

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 30 grudnia 2016 r. (piątek) zmieniają się godziny pracy jednostek organizacyjnych.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych w dniu 02.01.2017 r. w godz. 08.30-14.30 zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze stacji Zarośle Cienkie 6 obw. 500

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 30 grudnia 2016 r. (piątek) Urząd Gminy czynny będzie do godziny 10:00.

Zaproszenie na bal charytatywny

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Razem dla Przyszłości” serdecznie zaprasza na coroczny, już XII Charytatywny Bal Karnawałowy, który odbędzie się dnia 28 stycznia 2017 r. w Domu Kultury w Górsku.

Nabór wniosków na obiady dla dzieci

Informuję, że w miesiącu grudniu 2016 r. przyjmujemy wnioski o pomoc w postaci obiadów dla dzieci i młodzieży szkolnej w ramach realizacji rządowego programu Pomoc państwa w zakresie dożywiania. Obiady będą realizowane od 02 stycznia 2017 r. do 22 czerwca 2017 r.

Opiekunka osób starszych

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej zatrudni osobę do pracy (na umowę - zlecenie na okres od 2 do 5 stycznia 2017 r.) w charakterze opiekunki osób starszych, niepełnosprawnych na terenie gminy Zławieś Wielka.

Zimowisko dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy na zimowisko dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat pochodzących z rodzin rolniczych, w których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu w pełnym zakresie.

Gminny Konkurs „ NAJCIEKAWSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA” w GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej po raz piąty był organizatorem Gminnego Konkursu „Najciekawsza Kartka Bożonarodzeniowa". Na konkurs wpłynęło 76 prac dzieci i młodzieży z terenu gminy. Były one ocenione przez komisję, która kierowała się poziomem artystycznym wykonanej pracy, pomysłowością, pracochłonnością, estetyką wykonania, oryginalnością , a także stopniem nawiązania do tradycji. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Informacja PSZOK

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 24.12 oraz 31.12.2016 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny.

Informacja o pracy jednostek organizacyjnych

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 23 grudnia 2016 r. (piątek) zmieniają się godziny pracy jednostek organizacyjnych.

INFORMACJA DLA HODOWCÓW DROBIU

Główny Lekarz Weterynarii informuje o występowaniu wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 u ptaków dzikich (Polska, Chorwacja, Szwajcaria, Dania, Holandia), jak i drobiu (Polska, Niemcy, Węgry, Austria, Dania). Wobec powyższego hodowcy drobiu powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa, w szczególności:

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż dniu 23 grudnia 2016 r. (piątek) Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej czynny będzie do godziny 13:00.

[KOPIA]

Komunikat PGNiG

PGNiG Obrót Detaliczny uprzejmie informuje, że mieszkańcy Górska zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej, mogą składać Wniosek o określenie warunków przyłączenia. Dokumenty te posłużą do określenia potencjału oraz będą podstawą do obliczenia efektywności planowanej inwestycji. Do Wniosku prosimy załączyć kopię mapy do celów informacyjnych, uwzględniającą usytuowanie działek. Na mapie można również zaznaczyć proponowaną lokalizację szafki gazowej.

Komunikat PGNiG

PGNiG Obrót Detaliczny uprzejmie informuje, że mieszkańcy Górska zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej, mogą składać Wniosek o określenie warunków przyłączenia. Dokumenty te posłużą do określenia potencjału oraz będą podstawą do obliczenia efektywności planowanej inwestycji. Do Wniosku prosimy załączyć kopię mapy do celów informacyjnych, uwzględniającą usytuowanie działek. Na mapie można również zaznaczyć proponowaną lokalizację szafki gazowej.

120 - lecie Banku Spółdzielczego w Toruniu

Bank Spółdzielczy w Toruniu nietypowo obchodzi swoje urodziny. Z okazji jubileuszu 120 - lecia istnienia to właśnie Bank rozdaje prezenty. Dzięki wsparciu wynoszącemu 10 tys. zł na terenie gmin gdzie znajdują się oddziały banku powstają inwestycje skierowane do mieszkańców. W naszej gminie zakupiona została tablica informacyjna zamieszczona na parterze Urzędu Gminy, a na terenie Złejwsi Wielkiej i Złejwsi Małej posadowione zostaną tabliczki kierunkowe. Mamy nadzieję, że system informacji gminnej spodoba się naszym mieszkańcom.

Szkółka kolarska w Górsku

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz Ministerstwa Sportu przy udziale własnym gminy w Zespole Szkół w Górsku powstała szkółka kolarska. Liderami projektu są Toruński Klub Kolarski Pacific i ALKS Stal Grudziądz. W ramach zawartej umowy młodzież otrzyma 15 rowerów, kaski i stroje sportowe oraz zapewniona zostanie opieka doświadczonego trenera.

Ogólnopolski turniej Karate Wrocław OPEN 2016

W niedzielę, dnia 11 grudnia 2017 r. w Hali Wielofunkcyjnej AWF we Wrocławiu odbył się Turniej Karate „WROCŁAW OPEN’ 2016”. Organizatorami zawodów byli Dolnośląski Związek Karate oraz Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich „BUDOKAN” we Wrocławiu. W zawodach wzięło udział aż 560 zawodników z 18 klubów w tym z Ukrainy oraz Czech.

Bezpłatne badanie słuchu

Centrum badania słuchu zaprasza osoby po 50. roku życia oraz osoby z niedosłuchem na bezpłatne badanie, które odbędzie się w dniu 19.12.2016 r. o godz. 9:00 w Urzędzie Gminy Zławieś Wielka w sali nr 31.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

Informacja dotycząca PSZOK

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 24.12.2016 r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łążynie będzie nieczynny.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 55/12/2016

Zjawisko: Opady marznące, stopień zagrożenia: 1, ważność: od godz. 1700 dnia 13.12.2016 do godz. 600 dnia 14.12.2016, obszar: województwo kujawsko-pomorskie, przebieg : Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub deszczu ze śniegiem, powodujących gołoledź. Strefa opadów będzie przemieszczała się z północnego zachodu na południowy wschód regionu.

SZKOLENIE DLA PRZYSZŁYCH WNIOSKODAWCÓW

Lokalna Grupa Działania zaprasza na bezpłatne szkolenie w formie warsztatów partycypacyjnych dla przyszłych beneficjentów, dotyczące wsparcia zakładania i rozwoju działalności gospodarczej w ramach PROW 2014-2020 w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Spotkanie informacyjne PGNiG

PGNiG obrót detaliczny zaprasza w dniu 16.12.2016 r. na godz. 17:00 do Domu Kultury w Górsku na spotkanie informacyjne z mieszkańcami Górska dotyczące możliwości przyłączenia się do sieci gazowej.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych niżej podani odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

13 grudnia 2016 r.

7.00 - 18.00 Stacje  Zławieś Mała 1 - ul.Topolowa, Kasztanowa,Dębowa, 5 - droga do Skłudzewa, 7 - ul. HDK i przyległe, Skłudzewo Doły 1, 2, Rzęczkowo 5, 12, Rzęczkowo Doły

 

14 grudnia 2016 r.

7.30 - 10.30  Stacja Bierzgłowo 4, Łążyn 5

 

Konsultacje społeczne dotyczące zakresu informacji, które będą zbierane w przyszłym spisie powszechnym

W 2021 roku odbędzie się kolejna edycja Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Chcąc przygotować się do realizacji tego ważnego zadania, Główny Urząd Statystyczny przeprowadza konsultacje społeczne dotyczące zakresu informacji, które będą zbierane w przyszłym spisie powszechnym. Państwa udział w konsultacjach jest niezwykle istotny, ponieważ zebrane opinie pomogą w zaprojektowaniu badania tak, aby jego wyniki w jak największym stopniu odpowiedziały na zgłaszane potrzeby.

Wyjazd na koncert Zespołu Mazowsze

Dom Kultury w Górsku organizuje w dniu 19 lutego 2017 r. wyjazd do Brodnicy na koncert Zespołu Mazowsze. Cena 60 zł, w cenie przejazd oraz bilet wstępu. Informacje pod numerem tel.56 610 21 28.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Od 1 grudnia 2016 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 grudnia 2016 r. zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

Ogólnopolski Turniej Karate WKF BUSHI-DO CUP - BYDGOSZCZ 2016

W sobotę, dnia 26 listopada 2016 odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate WKF (World Karate Federation) BUSHI-DO CUP. W zawodach brało udział 142 zawodników z 14 klubów. Trzyosobowa reprezentacja z Gminy Zławieś Wielka (Adam Tkaczyk, Gracjan Grobelny, Kornelia Wierzbicka) zdobyła łącznie 5 medali: dwa złote, srebrny oraz dwa brązowe.

Taniec w kręgu w GOKiS

Taniec w kręgu dostarcza niezbędnego ruchu, poprawia kondycję ruchową, pamięć, uczy współpracy w grupie. Tańczyć w kręgu może każdy, nie potrzeba specjalnych umiejętności, by włączyć się do kręgu – wystarczy chęć i zaangażowanie, a z każdym krokiem tańca rośnie radość, uczymy się „bycia tu i teraz”, przeżywając przyjemne uczucie swobody we własnym ciele.

Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w GOKiS

18 uczniów szkół gimnazjalnych przystąpiło do pisemnego egzaminu sprawdzającego wiedzę o samorządzie terytorialnym. Gminny konkurs wiedzy odbył się 29 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej. Jego celem było upowszechnianie wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu terytorialnego, jego znaczenie dla życia lokalnych społeczności, a także propagowanie idei budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Górsku

Z inicjatywy dyrektora Domu Kultury w Górsku, Renaty Dobrowolskiej w dniu 11 stycznia 2017 roku o godzinie 18.00 w Domu Kultury w Górsku odbędzie się pierwsze inauguracyjne spotkanie powstającej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Filia w Górsku będzie filią jednej z największych regionalnych sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku powstałej przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Komunikat dla rolników poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych

Rolnikowi będzie udzielona pomoc, gdy szkody w danej uprawie wynoszą w wysokości co najmniej 50% i mniej niż 70% tych upraw lub szkody powstałej w uprawach szklarniowych i tunelach foliowych na powierzchni co najmniej 50% i mniej niż 70% uprawy. Pomoc rolnikowi będzie przyznawana w drodze decyzji administracyjnej kierownika Biura Powiatowego ARiMR na wniosek rolnika, złożony na specjalnym formularzu w terminie do dnia 5 grudnia 2016 r.

Zmniejszenie przepływu przez Stopień Wodny we Włocławku

RZGW w Warszawie Inspektora we Włocławku informuje, że w związku z koniecznością wykonania batymetrii dna poniżej progu podpiętrzającego dolne stanowisko Stopnia Wodnego we Włocławku oraz prac remontowych w Elektrowni Wodnej Włocławek i na innych obiektach Stopnia wodnego we Włocławku, w dniu 30 listopada w godzinach od 9:00 do 16:00 przepływ przez Stopień zostanie ograniczony do poziomu około 350-400 m3/s.

Bezpłatne szczepienia

Do końca grudnia 2016 roku realizowany będzie „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”. To pilotażowy program Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który samorząd realizuje w okresie listopad-grudzień 2016 r. Adresatami programu są osoby w wieku powyżej 65 roku życia, które mieszkają na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i znajdują się w grupie ryzyka.

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 28.11.2016 r. w godz. 13:00 - 16:00 z powodu budowy sali gimnastycznej w szkole w Przysieku, zamknięty zostanie przejazd ulicą Jaśminową w Przysieku.

Mikołajki w Domu Kultury w Górsku

Dom Kultury w Górsku oraz Filia Biblioteki Publicznej w Górsku zapraszają dzieci w wieku 4-10 lat w dniu 6 grudnia 2016 r. w godz. 17:00 -19:00 na "Mikołajki". Koszt 20 zł. W cenie paczka dla dzieci i animacje. Informacja: 56 610 21 28.

Gminny festiwal „Przebój mamy i taty" w GOKiS

24 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Gminny Festiwal pn. „Przebój Mamy i Taty”. Profesjonalne jury zmagania uczestników oceniało w czterech kategoriach wiekowych : przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV – VI i gimnazja. Jurorzy szczególną uwagę zwracali na dykcję, dobór repertuaru, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny.

KOMUNIKAT

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej zawiadamia mieszkańców m. CZARNE BŁOTO – ul. Leśna, ul. Dębowa, ul. Leśna Osada i posesje przyległe, że w dniach:

Ogólnopolskie wyróżnienie dla Domu Kultury w Górsku.

Europejskie Dni Dziedzictwa są wspólną inicjatywą Rady Europy i Unii Europejskiej. Jej celem jest promocja zabytków. Wszystkie państwa członkowskie rady Europy uczestniczą w projekcie.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Sukces SP Zławieś Wielka

16 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Lubiczu Górnym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych. W mistrzostwach uczestniczyła szkoła ze Złejwsi Wielkiej, która postawiła rywalkom bardzo wysoko poprzeczkę i zdobyła brązowe medale.

XVII edycja turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” - eliminacje wojewódzkie

Na Orliku w Złejwsi Małej odbyły się turnieje eliminacyjne powiatu toruńskiego piłki nożnej dziewcząt „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: roczniki 2005/2006 i 2007/2008. Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki UKS Orkan Zławieś Wielka, które wygrały wszystkie mecze w roczniku 2005/2006. W młodszej kategorii decydującego meczu o zwycięstwo padł wynik 0:0 i w rzutach karnych 2:0 Orkan pokonał Trójkę Górsk.

MEDALE DLA KARATEKÓW Z GMINY ZŁAWIEŚ WIELKA.

W Szczecinie przy Hali Młodzieżowego Centrum Sportu i Rekreacji, 13 listopada 2016 r. odbyła się już kolejna edycja Turnieju Nadziei w Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations) o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. W imprezie brało udział blisko 92 karateków z 5 klubów. Młodzi adepci z Klubu Karate Kiritsu Górsk zdobyli łącznie 8 medali: dwa złote, cztery srebrne oraz dwa brązowe.

Zapytanie ofertowe w celu ustalenia szacunkowej wartości zamówienia na realizację zadania dotyczącego dożywiania dzieci i innych osób w szkołach na terenie Gminy Zławieś Wielka w okresie od stycznia 2017r. do 22 grudnia 2017 r.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej składa zapytanie ofertowe celem ustalenia szacunkowej wartości zamówienia na realizację zadania dotyczącego dożywiania dzieci i innych osób w szkołach na terenie Gminy Zławieś Wielka w okresie od stycznia 2017r. do 22 grudnia 2017r.

TENISIŚCI STOŁOWI ZACZYNAJĄ NOWY SEZON

W niedzielę 27 listopada 2016 r. rozpoczyna się nowy, dziewiąty już sezon rozgrywek w tenisie stołowym. Do imprezy od pewnego czasu przylgnęła nazwa „Grand Prix”. Pierwsze zawody kolejnej edycji odbędą się w najbliższą niedzielę o godzinie 13:30 w sali sportowej Zespołu Szkół w Złejwsi Wielkiej. Uczestnicy powinni posiadać strój sportowy i sprzęt do gry, oraz oczywiście dobry stan zdrowia. Wszystkich chętnych mieszkańców naszej gminy zaprasza Gminne Zrzeszenie LZS.

Zaproszenie na konsultacje

Wójt Gminy Zławieś Wielka Zaprasza na spotkania konsultacyjne dotyczące opracowania „Programu Rewitalizacji Gminy Zławieś Wielka na lata 2016-2023” i ustalenia zasad powołania i funkcjonowania Zespołu ds. Realizacji Programu Rewitalizacji.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 48/11/2016

Zjawisko: Silna mgła, stopień zagrożenia: 1, ważność: od godz. 1600 dnia 23.11.2016 do godz. 10:00 dnia 24.11.2016, obszar: województwo kujawsko-pomorskie, przebieg : Prognozuje się wystąpienie na znacznym obszarze mgły ograniczającej widzialność od 50 m do 200 m.

WYNIKI KONSULTACJI SPOŁECZNYCH w sprawie Projektu uchwały w sprawie Programu współpracy Gminy Zławieś Wielka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2017

Na podstawie uchwały Nr VI/21/2011 Rady Gminy Zławieś Wielka z dnia 19 maja 2011 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania projektów aktów prawa miejscowego z rada działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego (Dz. Urz. Woj. Kuj. Pom. Nr 142, poz. 1198) Wójt Gminy Zławieś Wielka ogłosił w dniu 31 października 2016 r. konsultacje w sprawie projektu Programu Współpracy Gminy Zławieś Wielka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2017.

Wyjazd do opery z Domem Kultury w Górsku

Dom Kultury w Górsku organizuje w dniu 26 lutego 2017 r. wyjazd do Opery Nova na "Zemstę Nietoperza" operetkę w 3 aktach. Cena 60 zł zawiera bilet oraz koszt transportu. Informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 56 610 21 28.

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY!

Głównym celem Konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk, przeciwdziałania wykluczeniu.

Bezpłatne szkolenia dla kobiet z technik samoobrony

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu informuje, iż za kilka dni ruszy I-sza edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego w zakresie walki wręcz i samoobrony. Osoby odpowiedzialne za udzielanie informacji z ramienia Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Toruniu:

Informacja ZIT

Informujemy, że na stronie www.zit.btof.pl został ogłoszony drugi nabór uzupełniający kandydatów na ekspertów ZIT BTOF. Nabór odbędzie się w dniach od 15 listopada do 23 listopada 2016 r. Dokumenty aplikacyjne wymienione w ogłoszeniu należy przesłać pocztą na adres Biura ZIT BTOF (Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 61) lub dostarczyć osobiście w godzinach 8.00-16.00 (poniedziałek, środa, czwartek), 8.00-18.00 (wtorek), 8.00-14.00 (piątek) w terminie do dnia 23 listopada 2016 r.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Apel do hodowców trzody chlewnej

ASF, czyli afrykański pomór świń nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla waszych gospodarstw. Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa są zarażone dziki. Niestety przyczyną bywa też człowiek i dlatego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania.

VI Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej ogłasza KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH. Celem konkursu jest kultywowanie wśród dzieci i dorosłych tradycji wykonywania szopek, poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa, przekazywanie zwyczajów bożonarodzeniowych z regionu kujawsko-pomorskiego, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży, a także dorosłych oraz uzdolnień plastycznych.

Narodowe Święto Niepodległości w GOKIS

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej, jak co roku, uczczono dzień 11 listopada. Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej, którą celebrował Ksiądz Kanonik Wojciech Murawski.

Turniej "From Schools To Women’s League"

Szkoła Podstawowa w Złejwsi Wielkiej była gospodarzem turnieju piłki nożnej "From Schools To Women’s League". Mecz rozegrany na Orliku w Złejwsi Małej był drugim z cyklu pięciu turniejów piłki nożnej dziewcząt rocznika 2007 i młodsze. W rozgrywkach tych bierze udział pięć najlepszych szkół wyłonionych wg rankingu naszego województwa. W najbliższym czasie mecze rozegrane zostaną w Toruniu, Bydgoszczy oraz Górsku. Najlepsza drużyna pojedzie na finał ogólnopolski.

Zaduszki Jazzowe 2016 w GOKiS

5 listopada 2016 roku miłośnicy jazzu spotkali się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej, żeby wspominać zmarłych w 2016 roku ludzi muzyki, kultury, filmu i polityki. To stara, polska tradycja, że w okolicach kościelnego wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, jazzmani spotykają się, aby grać ze sobą, a przy tym wspomnieć tych, z którymi kiedyś grali, lub tych, z którymi zagrać nie zdążyli, żeby zastanowić się nad przemijaniem i sensem życia. W tym roku po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej włączył się w tę tradycję.

Badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry)

W dniu: 24.11.2016r. w Ośrodku Zdrowia w Złejwsi Wielkiej 31 w godzinach od 12:00 do 14:00 odbędą się komputerowe badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców gminy. Zapisy telefonicznie (56) 678-09-23.

Elektroniczne zaświadczenia lekarskie (e-ZLA) dla rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zostało uruchomione automatyczne oprogramowanie umożliwiające pobieranie z ZUS elektronicznych zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy, wystawionych przez lekarza, lekarza dentystę, felczera i starszego felczera, uprawnionego przez ZUS na zasadach określonych w przepisach ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Ogłoszenie o naborze na stanowisko elektryka

Wójt Gminy Zławieś Wielka ogłasza nabór kandydatów na stanowisko Elektryka do obsługi, konserwacji oraz wykonywania pomiarów stacji pomp oraz stacji transformatorowej na Kanale Górnym w miejscowości Czarnowo

Wójt Gminy Zławieś Wielka ogłasza konsultacje społeczne na potrzeby opracowania Programu Rewitalizacji

Gmina Zławieś Wielka opracowuje Program Rewitalizacji na lata 2016-2023. Jest to bardzo ważny dokument, od którego zapisów będzie zależało to, na co zostanie wydana znacząca ilość środków UE przewidziana w okresie programowania 2014-2020 dla gminy.

WISŁA PĘDZEWO MA 50 LAT !

W miniony weekend odbyły się obchody 50 – lecia Ludowego Zespołu Sportowego Wisła Pędzewo. W sobotę 5 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej miała miejsce część oficjalna jubileuszu. Wzięło w niej udział około 80 byłych i obecnych działaczy, trenerów, sponsorów, zawodników i sympatyków Klubu. Wśród zaproszonych gości byli m. in. Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Kujawsko – Pomorskiego Zrzeszenia LZS Michał Marszałkowski, Wiceprezes Zarządu Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Molewski i Wójt Gminy Zławieś Wielka Jan Surdyka.

Rozgrywki piłki siatkowej O Puchar Przewodniczącego Rady Gminy

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy, który odbędzie się w dniu 20 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Złejwsi Wielkiej. Rozpoczęcie imprezy o godz.: 9:30.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla rolników

Kujawsko - Pomorska Izba Rolnicza zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe, które odbędzie się 15.11.2016 roku (wtorek) o godz. 10.00 w Karczmie „Pod Gołębiem” w Złejwsi Wielkiej,ul.Wiślana2

Zabawa Andrzejkowa z Grupą wsparcia A.A. Start

Grupa wsparcia A.A. Start zaprasza w dniu 26 listopada 2016 r. od godz. 18:00 na zabawę Andrzejkową. Impreza odbędzie się w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej. Koszt zabawy 60 zł. od osoby. Organizator zapewnia poczęstunek.
Kontakt do organizatora: 781 939 610.

Zajęcia taneczne w GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia taneczne w dniu 9 listopada 2016roku.

Gminny Konkurs Piosenki w GOKiS

26 października 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej odbył się Gminny Konkurs Piosenki. W konkursie zaprezentowali się młodzi wokaliści ze szkół: Złejwsi Wielkiej, Czarnowa, Przysieka, Łążyna, Górska i Siemonia. Celem wydarzenia była przede wszystkim promocja dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie, odkrycie talentów i wyjątkowych osobowości scenicznych oraz rozwój uzdolnień wokalnych.

Kujawsko-Pomorski Zlot PTSM

Młodzi turyści z naszego województwa po raz kolejny przybyli do stolicy naszej gminy, po to by sprawdzić swoje umiejętności, zawierać nowe przyjaźnie i świetnie się bawić. Rywalizowali ze sobą w licznych konkurencjach. Należały do nich między innymi Marsz na Orientację, bieg patrolowy, turniej siatkówki, konkurs wiedzy o polskim morzu i wiele innych. Przedstawili też przygotowany przez siebie taniec oraz poświęcone Bałtykowi inscenizacje teatralne.

OGŁOSZENIE O KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH

Wójt Gminy Zławieś Wielka informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Gminy Zławieś Wielka w sprawie Programu współpracy Gminy Zławieś Wielka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2017.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych w dniu 04.11.2016 zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Informacja

Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż w dniu 31.10.2016 r. (poniedziałek) będzie nieczynny.

Narodowe Święto Niepodległości

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej
zaprasza 11 listopada 2016 roku godz. 15:00 na uroczyste obchody z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Zaduszki jazzowe w GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zaprasza na "Zaduszki Jazzowe" 4 listopada 2016r. o godz.18:00 KONCERT JAZZU TRADYCYJNEGO W WYKONANIU „HI NOW”

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 31 października i 1 listopada br. autobusy linii nr 36 kursować będą wg rozkładów jazdy obowiązujących w dni wolne (Sobota-Niedziela).

NA LUDOWO W ZŁEJWSI MAŁEJ

22 października 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej odbył się IV Wojewódzki Festiwal Zespołów Śpiewaczych i Folklorystycznych. Na scenie zaprezentowało się 8 zespołów z powiatu bydgoskiego, inowrocławskiego, toruńskiego i tucholskiego. W malowniczej scenerii zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Sierakowice” z powiatu kartuskiego województwo pomorskie. Zespół zaprezentował bogaty folklor opisujący piękno kaszubskiej krainy. Kaszubi zaprosili gości do śpiewania Kaszubskiego Abecadła.

Rzecznik Praw Pacjenta przypomina - kampania informacyjna

Druga Kampania Społeczna Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina" ruszyła we wrześniu 2015 r. Kampania składa się z 3 odcinków spotów telewizyjnych, radiowych, reklamy prasowej oraz internetowej.

Wsparcie inwestycji w przetwarzaniu produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój

29. września ruszył nabór na „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 i będzie trwał do 28. października 2016 r. Program „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych” przeznaczony jest dla rolników, domowników lub małżonków rolników, którzy podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie. Aby otrzymać pomoc finansową konieczne jest założenie działalności gospodarczej przetwarzającej produkty rolne.

MISTRZOSTWA EUROPY KARATE WUKF - MONTICHIARI (WŁOCHY) 2016

W dniach 11-16.10.2016 w miejscowości Montichiari (Włochy) odbyły się Mistrzostwa Europy Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations). W zawodach wzięło udział aż 1832 zawodników z 24 krajów i w tym 5 osobowa reprezentacja z Klubu Karate Kiritsu z Górska (Adam Tkaczyk, Gracjan Gorbelny, Justyna Pęcak, Maja Gondek, Iwo Licznerski). Reprezentanci Polski z Gminy Zławieś Wielka przywieźli do kraju łącznie 5 medali: 3 złote, 1 srebrne i 1 brązowy i tym samym odnotowali najlepszy jak dotąd wynik sportowy w historii klubu.

Zatrucia alkoholem

W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Informacja

W związku z awarią sieci telefonicznej w Urzędzie Gminy prosimy o kontakt z numerem telefonu: 531 083 720.

Nadzwyczajne liczenie dzików

W związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń (ASF), w dniach 20-25 października 2016 r., prowadzona będzie w regionie kujawsko-pomorskim inwentaryzacja dzików. Leśnicy proszą o ograniczenie w tym terminie wizyt w lesie i ostrożność na drogach.

Olimpiada Wiedzy Rolniczej

Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza do udziału w dwuetapowej Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej. I etap odbędzie się 17 listopada o godz. 10:00 w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych w dniu 19.10.2016 r. w godz. 9:00 - 15:00 zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze stacji Czarne Błoto 11 ul. Wierzbowa.

Życzenia

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składam życzenia wytrwałości, wielu sukcesów
oraz satysfakcji z pracy zawodowej, a także powodzenia w wypełnianiu trudnych i ważnych obowiązków społecznych.

Mammografia w Złejwsi Wielkiej

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej oraz Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają w dniu 27.10.2016 r. w godz. 9:00 - 16:00 (bez skierowania) na badania mammograficzne oraz cytologiczne.

EKODOM- nowy program WFOŚiGW dla osób fizycznych

Z dniem 15 września 2016 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu ogłasza nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego EKODOM - dofinansowanie zadań z zakresu termomodernizacji i OZE realizowanych przez osoby fizyczne na potrzeby mieszkaniowe.

ZESPÓŁ ŚPIEWACZY „ MELODIA” W OBROWIE

8 października 2016 roku odbył się I Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych w Zespole Szkół w Obrowie. Na scenie spotkały się zespoły i chóry z Lubicza Górnego i Dolnego, Wielkiej Nieszawki, Cierpic, Brodnicy, Rypina, Sierpca, Chełmży, Czernikowa, Grębocina, Brodnicy i Złejwsi Wielkiej. Naszą Gminę reprezentował zespół śpiewaczy „ Melodia”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej.

Informacja

Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Sp. z o.o. informuje, iż w dniach 12 i 13 października 2016r. z przyczyn niezależnych od spółki biuro obsługi klienta będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.
 • Plakat Sołecjada

Wycieczka do Torunia z Klubem Seniora w Górsku

Klub Seniora działający przy Domu Kultury w Górsku zaprasza w dniu 19.10.2016 r. na wycieczkę do Torunia. W programie zwiedzanie z przewodnikiem oraz seans filmowy w Cinema City. Łączny koszt wycieczki to 27 złotych. Szczegóły i zapisy pod nr tel. 56 610 21 28.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

Energa Operator uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Szkolenie aktywizacyjne - Fundusze Unijne

Lokalna Grupa Działania "Zakole Dolnej Wisły" zaprasza na szkolenie informacyjno - aktywizacyjne w zakresie finansowania projektów w ramach lokalnej strategii rozwoju. Spotkanie odbędzie się w dniu 11 październik 2016 r. w Świetlicy Integracyjnej w Złejwsi Wielkiej o godz. 17:00.

Konkurs Jan Paweł II w województwie kujawsko-pomorskim

Centrum Edukacji Młodzieży im ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zapraszają do udziału w V edycji interdyscyplinarnego konkursu z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach” - Św. Jan Paweł II w województwie kujawsko-pomorskim – obecność i dziedzictwo dla gimnazjów.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych, niżej wymienieni odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

Budżet obywatelski 2017 - II edycja

Trwający właśnie nabór wniosków do kolejnej edycji budżetu to niewątpliwie doskonała okazja na poprawę infrastruktury sportowej czy też wzbogacenie życia kulturalnego w powiecie toruńskim. Do dyspozycji mieszkańców jest kwota 200 tys. zł. podzielona na dwie pule. 80 tys. zł. to część, z której realizowane będą zadania służące mieszkańcom całego powiatu. Pozostała kwota zaś – z tzw. puli lokalnej – umożliwi wcielenie w życie projektów służących mieszkańcom poszczególnych gmin powiatu toruńskiego.

Informacja PGNIG odnośnie możliwości przyłaczenia mieszkańców do sieci gazowej

PGNiG Obrót Detaliczny uprzejmie informuje, iż na terenie miejscowości Przysiek i Rozgarty istniej możliwość przyłączenia się do sieci gazowej. Osoby zainteresowane przyłączeniem prosimy o wypełnienie Wniosku o określenie warunków przyłączenia i złożenie go w Biurze Obsługi Klienta lub wysłanie za pośrednictwem poczty na adres:

Zaproszenie na spotkanie w sprawie ASF organizowane przez Nadleśnictwo Toruń

Nadleśnictwo Toruń zaprasza wszystkie zainteresowane strony na spotkanie poświęcone nadzwyczajnemu postępowaniu w sprawie aktywnego współdziałania dzierżawców i zarządców obwodów łowieckich w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Gimnastyka twarzy w GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej organizuje kurs - GIMNASTYKA TWARZY. To naturalna, bezinwazyjna, bezpieczna, a przy tym niezwykle skuteczna metoda odmładzania i modelowania twarzy.

Informacja dla posiadaczy zwierząt gospodarskich

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu informuje, że istnieje całkowity zakaz grzebania zwłok padłych zwierząt gospodarskich. Padłe zwierzęta należy przekazywać do utylizacji. Jednocześnie informujemy, że hodowcy nie ponoszą kosztów związanych z przekazywaniem zwierząt do utylizacji.

1 Października - Światowy Dzień Marszu

W ramach obchodów Światowego Dnia Marszu zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w III już edycji imprezy rekreacyjno-sportowej „Idę po zdrowie”. Marsz, którego organizatorem jest Fundacja "Leśna Droga" odbędzie się 1 października 2016 r. o godz. 10:00 w Gutowie 4.

Wyłączenia prądu

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, iż w związku z pracami prowadzonymi przy urządzeniach elektrycznych, niżej wymienieni odbiorcy zostaną pozbawieni napięcia:

Ogłoszenie dyrektora Sądu Okręgowego w Toruniu o naborze na staż

Dyrektor Sądu Okręgowego w Toruniu ogłasza nabór chętnych do odbycia stażu. Kandydaci muszą być mieszkańcami Powiatu Toruńskiego /nie miasta Torunia/ i spełnić jeden z warunków określonych w załączonym ogłoszeniu.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zbada płuca mieszkańcom Złejwsi Wielkiej

W maju ruszyła ogólnopolska akcja badań spirometrycznych, mająca na celu zbadanie kondycji płuc Polaków. Specjalnie przygotowany na tę okazję spirobus odwiedzi prawie 200 lokalizacji w całym kraju, w tym także Złąwieś Wielką. Celem akcji jest promocja badań profilaktycznych i szerzenie wiedzy na temat chorób układu oddechowego.

Informacja

Referat Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego informuje, iż wypłata świadczeń rodzinnych nastąpi dnia 21.09.2016 r., natomiast wypłata świadczeń wychowawczych nastąpi dnia 22.09.2016 r. Jednocześnie informujemy, iż terminy mogą ulec zmianie z przyczyn nie zależnych od pracy referatu. Powyższe terminy wypłat dotyczą osób, które otrzymały decyzję ustalająca prawo do ww. świadczeń.

Europejskie Dni Dziedzictwa i III Przegląd Ludowych Zespołów Śpiewaczych

Europejskie Dni Dziedzictwa są największym społecznym i edukacyjnym projektem w Europie, najważniejszym świętem zabytków kultury. Idea Europejskich Dni Dziedzictwa powstała 3 października 1985 roku w hiszpańskiej Granadzie podczas II Konferencji Rady Europy. To na niej minister kultury Francji zaproponował zorganizowanie w całej Europie, zainicjowanych we Francji w 1984 roku Dni Otwartych Zabytków, podczas której po raz pierwszy bezpłatnie udostępniono zwiedzającym obiekty.

"Czyste źródło korzyści" akcja promocyjna PGNiG

Do 31 grudnia 2016 r. na terenie całej Polski trwa akcja promocyjna "Czyste źródło energii" organizowana przez PGNiG. Przyzna on z tytułu prowadzonej akcji 2300 nagród pieniężnych na kwotę 300 zł. dla odbiorców wykorzystujących gaz do ogrzania wody lub 500 zł. dla odbiorców wykorzystujących gaz do ogrzania domu

Akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2016″

Informujemy, iż Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział w Gdańsku przeprowadzi w dniach 27 września – 29 września 2016 r. na terenie gminy Zławieś Wielka akcję przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2016″, mającą na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy:

Zespół śpiewaczy „Melodia” w Przysieku i Lubiczu Dolnym.

To była pracowita sobota dla zespołu śpiewaczego „Melodia”. 10 września 2016 roku zespół wystąpił na ludową nutę na festynie „Barwy lata , dary jesieni” w Przysieku. Po występie w Przysieku udaliśmy się na VII Przegląd Chórów do Lubicza Dolnego.

Warszawa, Nieborów, Żelazowa Wola

Dom Kultury w Górsku był organizatorem trzydniowej wycieczki do Warszawy i okolic. Pierwszego dnia uczestnicy mieli przyjemność zwiedzać pałac w Nieborowie i ogród romantyczny w Arkadii. W 1774 r. Nieborów objął wojewoda wileński Michał Hieronim Radziwiłł. Jego żona Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa założyła ogród romantyczny w Arkadii.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy:

Biała niedziela w CEM

W najbliższa niedzielę, tj. 11 września 2016 od godziny 8:00 do 15:00 w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku odbędzie się Biała Niedziela. Przez cały ten czas lekarze, pielęgniarki i położne będą dawali darmowe porady zdrowotne. Będzie również możliwość bezpłatnych badań. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 13.09.2016 r. (wtorek) dyżur w Urzędzie Gminy Przewodniczącego Rady Gminy Piotra Pawlikowskiego zostaje odwołany. Za utrudnienia przepraszamy.

Bezpłatne zajęcia tańca brzucha

W dniu 26 września (poniedziałek) o godzinie 18.oo w Domu Kultury w Górsku odbędą się bezpłatne zajęcia tańca brzucha. Zapraszamy wszystkie chętne Panie do udziału w zajęciach.

KARATE SHOTOKAN. Ogłaszamy nabór dla dzieci i młodzieży od 6 roku życia na zajęcia karate sportowego z elementami gimnastyki korekcyjnej.

Nie trudno zauważyć, iż w dzisiejszym świecie dzieci już od najmłodszych lat borykają się z niedoborem ruchu m.in. poprzez sedenteryjny - siedzący tryb życia, niedobór odpowiednio dostosowanych zajęć ruchowych lub ich całkowity brak. Włączenie gimnastyki korekcyjnej w trening karate sportowego (olimpijskiego) sprawia, że ćwiczenia te, zwykle żmudne i monotonne, stają się przyjemnością, jednocześnie przynosząc wymierne efekty w prawidłowym kształtowaniu postawy ciała.

Zaproszenie do programu Równać szanse

Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe, w tym OSP, domy kultury oraz biblioteki na spotkanie informacyjno - szkoleniowe poświęcone Regionalnemu Konkursowi Grantowemu "Równać szanse", które odbędzie się 5 września 2016 o godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Kijewie Królewskim.

Dożynki 2016

Dożynkowa sobota w Gminie Zławieś Wielka, dzięki cudownej pogodzie i mocy atrakcji przygotowanych przez organizatorów, na długo zapisze się w pamięci mieszkańców gminy. Na plac dożynkowy w Złejwsi Małej goście przybyli w barwnym korowodzie prowadzonym przez Orkiestrę Dęta działającą w Zespole Szkół w Rzęczkowie. W korowodzie udział wzięli: zastępy harcerzy, jednostki OSP oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze, zespoły śpiewacze, rowerzyści, zaproszeni goście . Wieńce dożynkowe przepięknie prezentowały się na 14 metrowej dłużycy, a całość wieńczyły nowoczesne maszyny rolnicze.

Agro Show w Bednarach

Wójt Gminy Zławieś Wielka w dniu 24.09.2016 r. (sobota) organizuje bezpłatny wyjazd na Agro Show do Bednar. Zapisy przyjmowane są w Urzędzie Gminy w Złejwsi Wielkiej do dnia 19.09.2016 r. pod numerem tel. 56 674 13 41 lub osobiście w pokoju nr 13. Serdecznie zapraszamy.

„Inspiracje przyrodnicze regionu kujawsko-pomorskiego w obiektywie”

Konkurs organizowany jest przez Zespół Parlamentarny na rzecz Rozwoju Turystyki i Promocji Regionu Kujawsko-Pomorskiego. Konkurs ma charakter otwarty. Udział w konkursie jest bezpłatny.

„Smacznie, tradycyjnie i zdrowo” - szkolenie kulinarne z zakresu zdrowego żywienia w tradycji kulinarnej powiatu toruńskiego.

Zapraszamy na szkolenie z zakresu zdrowego żywienia, które odbędzie się w dniach 15 -16.09.2016 r. od godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Starym Toruniu. W ramach szkolenia odbędą się prelekcje oraz warsztaty praktyczne obejmujące tematykę zdrowego żywienia i tradycji kulinarnej „ziemi toruńskiej”, które odpowiedzą na najczęstsze pytania oraz nauczą uczestników:

Od 1 września 2016 r. zmieniają się kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu emerytur i rent

W związku z komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z 9 sierpnia 2016 r.o wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w II kwartale 2016 r., które wyniosło 4.019 zł 08 gr, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 września 2016 r. zmieniają się kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu emerytur i rent.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy:

Letnie turnieje z GOKiS

W sobotę 20 sierpnia 2016 r. odbył się Otwarty Turniej Siatkowej Piłki Plażowej o Puchar Dyrektora GOKiS. W wydarzeniu tym uczestniczyło sześć drużyn. Turniej został przeprowadzony systemem „każdy z każdym”. Mecze rozgrywane do 2 wygranych setów.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wniosek o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Od czwartku, 1 września 2016 r. przyjmowane będą wnioski o przyznanie świadczeń rodzinnych, których wypłata będzie dotyczyła okresu od 01 listopada 2016 r. do 31 października 2017 r.

Piękna zagroda

Na początku lipca 2016 r. Starostwo Powiatowe w Toruniu wraz z Zespołem Doradztwa Rolniczego w Chełmży ogłosiło po raz XVI konkurs "Piękna zagroda". Założeniem konkursu jest podniesienie estetyki polskiej wsi, uczynienie jej piękną i uporządkowaną.

Nowa strona internetowa ZUS

Wkrótce dostępna będzie nowa, czytelna łatwa w obsłudze strona internetowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nowa witryna zus.pl, która na razie jest dostępna dla klientów ZUS pod adresem http://beta.zus.pl, jest bardziej czytelna i łatwiejsza w obsłudze niż dotychczasowa strona.

Badania profilaktyczne w celu wczesnego wykrycia raka jelita grubego

W Szpitali Uniwersyteckim nr 2 im. Jana Biziela prowadzone są badania profilaktyczne w celu wczesnego wykrycia raka jelita grubego. Wykrycie raka jelita grubego we wczesnym stadium rozwoju umożliwia prawie 100% powodzenie w leczeniu tego bardzo często występującego nowotworu.

LINIA AUTOBUSOWA NR 36

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej uprzejmie informuje, że w dniu 27 lipca 2016 r. Rada Gminy podjęła uchwałę zezwalającą na zawarcie przez Wójta Gminy porozumienia z Gminą Miasta Toruń w sprawie uruchomienia linii autobusowej nr 36 na trasie: Toruń – Szubińska - Dworzec Główny – Plac Rapackiego – Gagarina – Przysiek – Rozgarty.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy:

Informacja

W związku z planowanymi na dzień 24.08.2016 r. wyłączeniami prądu kontakt z Urzędem Gminy poprzez telefon stacjonarny będzie utrudniony. Prosimy o kontakt pod nr tel. 531 083 720.

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 23.08.2016 r. (wtorek) dyżur w Urzędzie Gminy Przewodniczącego Rady Gminy Piotra Pawlikowskiego zostaje odwołany. Za utrudnienia przepraszamy.

Przerwa w dostawie wody

Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Sp. z o.o. z siedzibą w Rzęczkowie 48A informuje, że w dniu 23.08.2016 r. w godz. 800 - 1800 na ul. Akacjowej w miejscowości Górsk będą prowadzone prace modernizacyjne sieci wodociągowej. W związku z pracami zostanie wstrzymany dopływ wody.

Informacja

Referat Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego informuje, iż wypłata świadczeń rodzinnych nastąpi dnia 22.08.2016 r., natomiast wypłata świadczeń wychowawczych nastąpi dnia 23.08.2016 r.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy:

Dożynki 2016

To wspaniałe święto rolników rozpocznie msza św. w kościele w Złejwsi Wielkiej o godz. 14:00. Jak co roku po mszy św. barwny korowód, w którym będą uczestniczyć zaproszeni goście oraz mieszkańcy przejdzie spod Urzędu Gminy na plac dożynkowy w Złejwsi Małej.

Witacze 2016

Po raz pierwszy do konkursu na "Najładniejszy witacz" zgłosiło się 18 sołectw. Jak co roku zaskakuje nas pomysłowość twórców oraz wykonanie tych jakże wspaniałych ozdób dożynkowych. Posadowione przy głównych drogach we wszystkich miejscowościach witacze, budzą ogromne zainteresowanie nie tylko naszych mieszkańców, ale również przejeżdżających gości.

Informacja dotycząca ubezpieczeń upraw rolnych

W dniu 25 lipca 2016 r. odbyło się spotkanie u Wojewody Kujawsko – Pomorskiego z Wiceministrem Rolnictwa, Panem Rafałem Romanowskim oraz zespołem rolnym z naszego województwa, podczas którego zostały omówione problemy wsi i rolnictwa na naszym terenie.

Zawody spinningowe "O Puchar Wójta Gminy Zławieś Wielka"

Zgodnie z kalendarzem Kapitanatu Sportowego Koła Wędkarskiego nr 67 w Złejwsi Wielkiej w dniu 09.10.2016 r. odbędą się zawody spinningowe "O Puchar Wójta Gminy Zławieś Wielka". Zbiórka zawodników nastąpi o godz. 7:30 w Złejwsi Wielkiej, dojazd na miejsce zbiórki ul. Wiślaną.

Harmonogram zebrań sołeckich

Uprzejmie informujemy, iż zbliżają się terminy zebrań sołeckich. Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram.

Międzynarodowy Plener Interdyscyplinarny - Przestrzeń Przyrody - Skłudzewo 2016

Fundacja Piękniejszego Świata serdecznie zaprasza 17 sierpnia 2016 r. o godz. 18:00 na otwarcie wystawy poplenerowej Międzynarodowego Pleneru Interdyscyplinarnego - Przestrzeń Przyrody - Skłudzewo 2016, który odbywa się w dniach 9-18 sierpnia 2016 r. w zespole pałacowo-parkowym Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy:

Informacja dla hodowców trzody chlewnej

W ZWIĄZKU Z WYSTĄPIENIEM NOWYCH OGNISK CHOROBY AFRYKAŃSKIEGO POMORU ŚWIŃ NA TERENIE KRAJU, PROSI O OBOWIĄZKOWE STAWIENNICTWO NA SZKOLENIU DLA HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50-69 lat

Serdecznie zapraszamy wszystkie panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.Badanie odbędzie się w dniu 22 sierpnia 2016 r. w Złejwsi Wielkiej przy Urzędzie Gminy ul. Handlowa 7.

Informacja

W związku z przerwą w dostawie energii elektrycznej, spowodowaną nocnymi wyładowaniami atmosferycznymi, mieszkańcy Górska pozbawieni są również wody. W związku z zaistniałą sytuacją Zakład Usług Komunalnych w Rzęczkowie podstawi o godz. 14:30 na ul. Słoneczną 4-6 w Górsku beczkowóz z wodą.

„Barwy Lata, Dary Jesieni” w Przysieku

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku
zaprasza na festyn „Barwy Lata, Dary Jesieni” Święto Ziemniaka Przysiek, 10 września 2016 roku w godzinach 10-15

Komunikat KRUS ws. wysokości opłacenia składek za III kw. 2016

Informacja dla rolników, którzy w lipcu 2016 r. nie otrzymali przekazów z wysokością składek na ubezpieczenie społeczne rolników i na ubezpieczenie zdrowotne za III kwartał 2016 r. Składki na ubezpieczenie społeczne rolników i ubezpieczenie zdrowotne w III kwartale 2016 r. pozostają na tym samym poziomie co w II kw. 2016 r.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 43/08/2016

Zjawisko: burze z gradem. Stopień zagrożenia: 1. Ważność: od godz. 13:00 dnia 5.08.2016r. do godz. 22:00 dnia 5.08.2016r. Obszar: województwo kujawsko-pomorskie Przebieg : Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h.

Sportowo na „ Orliku”

Okres wakacyjny mamy już na półmetku, lipiec za nami. Pogoda była różna, lecz w niczym to nie przeszkadzało osobom chętnym spędzić czas na sportowo, korzystając z boisk wielofunkcyjnych „ Orlik „ znajdujących się w Złejwsi Małej.

Wycieczka do Warszawy i okolic z Domem Kultury w Górsku

Dom Kultury w Górsku zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wycieczce do Warszawy i okolic. W programie m.in.:

Półkolonie w Domu Kultury w Górsku

Na przełomie lipca i sierpnia Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Razem dla przyszłości", we współpracy z Domem Kultury w Górsku zorganizowało półkolonie dla prawie 160 dzieci z terenu naszej gminy.

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych w dniu 11.08.2016 r. w godz. 8:30 - 12:30 zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze stacji Górsk 4 - ul. Prosta, Bażantowa, Markiewicza.

Nabór wniosków na obiady dla dzieci

Informuję, że w m-cu sierpniu 2016r. przyjmujemy wnioski o pomoc w postaci obiadów dla dzieci i młodzieży szkolnej w ramach realizacji rządowego programu Pomoc państwa w zakresie dożywiania. Obiady będą realizowane od września 2016 r. do grudnia 2016 r.

Oferta pracy w GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej zatrudni osobę do pracy (na umowę - zlecenie na okres 2 tygodni) w charakterze opiekunki osób starszych, niepełnosprawnych na terenie gminy Zławieś Wielka.

Zespół śpiewaczy „ Melodia” w Ostromecku.

31 lipca 2016 r. zespół śpiewaczy „ Melodia” wystąpił gościnnie na Ogólnopolskim Festiwalu Tańców w Kręgu w Zespole Pałacowo – Parkowym w Ostromecku. Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie miłośników tańców w kręgu, tańców etnicznych oraz terapii tańcem AJDE JANO.

Zespół śpiewaczy „ Melodia” na X Witosławskich Impresjach Ludowych.

W dniach 23-24 lipca 2016 roku w Parku Dworskim nad Jeziorem Witosławskim odbyły się X Witosławskie Impresje Ludowe. Impreza trwała dwa dni. W programie m.in. parada traktorów zabytkowych i współczesnych, występy zespołów ludowych, animacje i konkursy. Niedzielne popołudnie w Witosławiu uprzyjemniły występy i kolorowe stoiska wystawione specjalnie na II dzień Witosławskich Impresji Ludowych.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 40/07/2016

Zjawisko: Burze z gradem. Stopień zagrożenia: 1. Obszar: Województwo kujawsko-pomorskie

Przerwy w dostawie energi elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

WYPRAWKA SZKOLNA 2016/2017

Uprzejmie informuję o możliwości ubiegania się o pomoc w ramach Rządowego Programu pomocy uczniom w 2016 r. –„Wyprawka szkolna". Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1045), w 2016 r., na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum, pomocą w formie dofinansowania zakupu podręczników

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 40/07/2016

Zjawisko: burze z gradem. Stopień zagrożenia: 1. Ważność: od godz. 1400 dnia 27.07.2016r. do godz. 2100 dnia 27.07.2016r. Obszar: województwo kujawsko-pomorskie. Przebieg : prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie grad.

Setki młodzieży w CEM w Górsku

Z okazji Światowych Dni Młodzieży 2016 organizowanych w Krakowie młodzież z całego świata odwiedza najciekawsze miejsca w Polsce. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w diecezji jest kompleks muzealno-edukacyjny Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Do CEM w Górsku przyjechały setki pielgrzymów, chcąc poznać bliżej osobę Błogosławionego, szlak męczeństwa i historię Polski.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 39/07/2016

Zjawisko: burze z gradem, stopień zagrożenia: 1, ważność: od godz. 14:00 dnia 26.07.2016r. do godz. 22:00 dnia 26.07.2016r. Obszar: województwo kujawsko-pomorskie. Przebieg : Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie grad.

Biuletyn Informacji Publicznej

Uprzejmie informujemy, że z dniem 7 lipca 2016 roku Gmina Zławieś Wielka w ramach projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza – usługi w zakresie e-Administracji i Informacji Przestrzennej” uruchomiła nowy Biuletyn Informacji Publicznej pod adresem: http://bip.zlawies.pl/

Wakaje nad morzem z Fundacją La Soleil

Wójt Gminy Zławieś Wielka oraz Fundacja La Soleil w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą "Aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży z Gminy Zławieś Wielka" zapraszają na "Wakacje nad morzem". Wyjazd odbędzie się w dniach 6-11.08.2016 r.

Wakacje z Domem Kultury w Górsku

W dniach od 8 do 26 sierpnia 2016 r. Dom Kultury w Górsku organizuje dla dzieci i młodzieży gry, zabawy oraz zajęcia sportowe. Zapraszamy w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki w godzinach od 16:00 - 18:00.

Informacja

Wójt Gminy Zławieś Wielka uprzejmie informuje, iż w dniach 2-19 sierpnia 2016 r. przebywa na urlopie. Zastępstwo pełnić będzie pan Krzysztof Rak - zastępca wójta.

Okresowa emerytura rolnicza

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o możliwości ubiegania się o przyznanie okresowej emerytury rolniczej. Zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 r. poz. 637) osobie, której upłynął okres, na jaki została przyznana jej renta strukturalna przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a która nie osiągnęła jeszcze wieku emerytalnego, przysługuje okresowa emerytura rolnicza do dnia osiągnięcia tego wieku.

List Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Szanowni Rolnicy, lato to dla Państwa czas intensywnej pracy. Związane z nią zmęczenie, pośpiech, chwilowa nieuwaga, nasilają ryzyko wypadku.Tragiczne w skutkach są zwłaszcza pochwycenia przez prasy i przyczepy do zbioru siana i słomy, przygniecenia przez przewrócone ciągniki czy maszyny rolnicze. Wielu wypadków można uniknąć, przestrzegając zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, iż w dniu 21.07.2016 w godz. 8.30-14.30 w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze Stacji: Czarnowo Pompy, stacja Czarnowo 2 ul. Kwiatowa 2,4 Czarnowo od nr39 do 42B Stacja Czarnowo 3 Czarnowo od nr 59 do nr 63A stacja Czarnowo 4 Czarnowo od nr 52 do 60 stacja Czarnowo 6, 7, 8 Czarnowo od nr 43A do nr 51 stacja Czarnowo 17

Awaria sieci wodociągowej w Łążynie

Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Sp. z o.o. w Rzęczkowie informuje, że dnia 01.07.2016 roku nastąpiła awaria sieci wodociągowej w miejscowości Łążyn wynikająca z niewłaściwie przeprowadzonych prac przyłączeniowych przez indywidualnego odbiorcę wody z Łążyna.

Informacja Domu Kultury w Górsku

Informujemy, że w okresie wakacyjnym tj. od 1 lipca do 31 sierpnia 2016r.Dom Kultury w Górsku czynny będzie w godzinach:

Wakacje z GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zaprasza dzieci i młodzież na sportowe wakacje. Zajęcia będą odbywać się według następującego planu w godz. 15:00 – 17:00

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne

Wójt Gminy Zławieś Wielka zaprasza na spotkanie konsultacyjne dotyczące opracowania "Programu rewitalizacji Gminy Zławieś Wielka na lata 2016-2023", które odbędzie się w dniu 07.07.2016 r. o godz. 18:00 w Świetlicy Integracyjnej przy ul. Słonecznej 28 w Złejwsi Wielkiej.
wyświetl galerię w Cooliris
 • PLakat

Informacja

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, Oddział w Toruniu informuje o zagrożeniu upraw roślin:

„Wyzwalamy mamy – dzień nowych perspektyw dla mam z Zakola Dolnej Wisły”

„Wyzwalamy mamy – dzień nowych perspektyw dla mam z Zakola Dolnej Wisły”
to impreza pełna kreatywnych i wyzwalających zajęć do udziału w której serdecznie zapraszamy 48 mam z obszaru Zakola Dolnej Wisły (karta zgłoszenia w załączeniu ), mających dzieci w wieku do 10 lat.

Informacja o zmianach cen za ścieki

Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Sp. z o.o. z siedzibą w Rzęczkowie 48A informuje, że z dniem 01.07 2016 r. ulegają zmianie ceny za odprowadzanie 1 m3. ścieków dla odbiorców pierwszej grupy taryfowej – gospodarstwa domowe i obiekty użyteczności publicznej. Uchwałą nr XXI/124/2016 Rady Gminy Zławieś Wielka z dnia 22.06.2016 r.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

SOBÓTKA 2016

18 czerwca 2016 roku na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej odbyła się tradycyjna Noc Świętojańska tzw.” Sobótka”. Impreza została zorganizowana przez Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej i Dom Kultury w Górsku. Tego wieczoru licznie przybyła publiczność miała okazję obejrzeć występy naszych lokalnych artystów

Piękna zagroda

Starostwo Powiatowe oraz Urzędy Gmin Powiatu Toruńskiego wraz z Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Chełmży organizuje po raz kolejny konkurs "Piękna zagroda". Wspólne zaangażowanie instytucji działających na rzecz rozwoju wsi kujawsko - pomorskiej spopularyzowało konkurs

1050 rocznica Chrztu Polski w CEM

W imieniu ks. Pawła Nowogórskiego serdecznie zapraszamy w dniu 23 czerwca 2016 r. na godz. 11:00 na uroczystą Mszę św. z okazji 1050 lecia Chrztu Polski, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi J.E.ks. Bp Józef Szamocki przy Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. J. Popiełuszki w Górsku.

Konkurs "Moje piękne - bezpieczne miejsce"

W imieniu Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie - organizatora Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży"MOJE PIĘKNE - BEZPIECZNE MIEJSCE " serdecznie gratulujemy Laureatom i ich Nauczycielom nagród i wyróżnień indywidualnych oraz zespołowych.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, że w dniu 21.06.2016 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla Odbiorców zasilanych ze stacji transformatorowej:

List Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Informacja

Informujemy że w pokoju nr 3 Urzędu Gminy Zławieś Wielka można odbierać protokoły indywidualne z oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym UJEMNE SKUTKI PRZEZIMOWANIA

Senioriada 2016

Serdecznie zapraszamy 19 czerwca w godz 11:00 do 17:00 do Muzeum Etnograficznego w Toruniu na imprezę zwaną Senioriada "Jesteśmy 2016". Będą występowały 24 zespoły artystyczne, 11 Kół Gospodyń Wiejskich,

SOBÓTKA 2016

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej, Dom Kultury w Górsku oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zapraszają na Sobótkę 2016 r. Już w najbliższą sobotę 18 czerwca 2016r. od godz. 16:00 do 24:00 czeka na naszych mieszkańców moc atrakcji i niespodzianek. Na scenie wystąpią między innymi: soliści, zespoły śpiewacze, kółko teatralne, Zumba, orkiestra dęta, a gwiazdą wieczoru będzie zespół BANAU. To wszystko przy pysznym poczęstunku, animacjach dla dzieci oraz wielu niespodziankach. Zapraszamy!!!

Badanie ostrości wzroku i pomiar ciśnienia

W dniu 23.06.2016 r. w Ośrodku Zdrowia w Złejwsi Wielkiej 31 w godzinach od 08:00 do 11:00 odbędą się badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców gminy.

Festyn dla dzieci w Złejwsi Małej

Sołtys, Rada Sołecka oraz KGW ze Złejwsi Małej zapraszają w dniu 14 czerwca 2016 r. w godz. 16:00-19:00 na piknik dla dzieci. W programie: bezpłatne atrakcje dla dzieci w tym zabawy z Klaunem, kiełbaska z grilla, wata cukrowa, pokazy strażackie. Zapraszamy!!!

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, że w dniu 10.06.2016 w godz. 7:30-17.00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla Odbiorców zasilanych ze stacji transformatorowej Przysiek 2, 3, 4, 5, 6 WOPR (w tym WOPR, Ośrodek DAGLEZJA), Przysiek 7 CPN - w tym Stary Toruń od ul. Parkowej do Sołeckiej (CARITAS)

Bezpłatne porady prawne

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem darmowej porady prawnej informujemy, że w każdy wtorek, w godzinach 1200÷1400, Kancelaria Prawnicza KRISLEX udziela bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców jak również firm.

Europejski Tydzień Sportu.

Europejski Tydzień Sportu to cykl imprez sportowych organizowanych na terenie całej Polski z inicjatywy Krajowej Federacji Sportu dla wszystkich. W tym roku po raz VIII, a w naszej gminie V, mieliśmy okazję uczestniczyć w różnego rodzaju zawodach i rozgrywkach. W imprezach organizowanych dla szkół wzięło udział prawie 400 dzieci.

Spinningowe Mistrzostwa Koła Wędkarskiego nr 67 w Złejwsi Wielkiej

W dniu 22 maja 2016 r. odbyły się Spinningowe Mistrzostwa Koła Wędkarskiego nr 67 w Złejwsi Wielkiej. W zawodach udział wzięło 23 zawodników. Po posumowaniu punktów zwycięzcą okazał się Artur Iwicki ,który zdobył tytuł mistrzowski a kolejne miejsca zajęli Tomasz Melkowski oraz Mariusz Kamiński.

Komunikat

„ ĆWICZENIE RENEGADE” – w dniach 7 - 9 czerwca 2016 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności.

Nadany zostanie sygnał alarmowy ( syrena ) dotyczący zagrożen

Festyn w Czarnowie

Sołtys Czarnowa, Rada Sołecka, Rada Rodziców oraz Dyrektor Szkoły w Czarnowie zapraszają na Festyn Rodzinny, który odbędzie się na terenie szkoły w dniu 11 czerwca 2016 r. od godz. 15:00. W programie m.in.:

 • występ młodych talentów;
 • pokaz straży pożarnej;
 • mecz piłki nożnej Kawalerowie - Żonaci
 • mecz piłki siatkowej
 • rozstrzygnięcie konkursu sołtysa - "Na najstarszą i najbardziej interesującą fotografię dokumentującą historię Czarnowa"
 • zabawa taneczna pod chmurką.

 

 

Infromacja o zagrożeniu upraw

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, Oddział w Toruniu informuje o zagrożeniu upraw roślin:

Bus 500+ w Gminie Zławieś Wielka

W dniu 25 maja 2016 r. do Gminy Zławieś Wielka przyjedzie bus 500+ w celu prowadzenia akcji promocyjno-informacyjnej programu „Rodzina 500+”. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na spotkanie, które odbędzie się o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej (I piętro) Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej, ul. Słoneczna 28. Dla uczestników przewiduje się poczęstunek oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

Zmiana terminu dyżuru prawnego z dnia 27 maja 2016 r.

Dyżur prawny w budynku wiejskiej świetlicy integracyjnej w Złejwsi Wielkiej w ramach darmowej pomocy prawnej z dnia 27 maja 2016r. ( piątek ) został przeniesiony na dzień 25 maja 2016r. (środa). Dyżur odbędzie się w godzinach od 15.00 do 19.00.

Informacja GOPS Zławieś Wielka

Informujemy, że w dniu 27 maja 2016r. (piątek) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej będzie nieczynny.

GOPS Zławieś Wielka

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 27 maja 2016 r. (piątek) Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej będzie nieczynny.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, że w dniu 27.05.2016 w godz. 10:00-15.00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla Odbiorców zasilanych ze stacji transformatorowej Stacja Zarośle Cienkie 6 związana z prowadzonymi pracami na urządzeniach energetycznych. Za utrudnienia wynikające z braku prądu bardzo przepraszamy

Marta Szymańska jednym z "Ośmiu Wspaniałych"

W Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu, 26 kwietnia 2016 r., odbył się miejski finał XXI Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych". Celem konkursu jest promowanie pozytywnych postaw młodzieży, zachęcanie do aktywności społecznej i wolontariatu. Jedną z laureatek jest mieszkanka naszej gminy Marta Szymańska.

VIII Europejski Tydzień Sportu

Już po raz VIII w naszej gminie odbędzie się szereg imprez sportowych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

"Moje Piękne - Bezpieczne Miejsce"

Fundacja Piękniejszego Świata w Skłudzewie organizując Ogólnopolski Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pod hasłem "Moje Piękne - Bezpieczne Miejsce" pragnie nawiązać współpracę ze szkołami i placówkami oświatowo-wychowawczych, aby poprzez twórczość plastyczną poznać z kim dzieci /młodzież czują się bezpiecznie, jakie miejsca są dla nich piękne i bezpieczne.

IV edycja Mini Listy Przebojów w Górsku

W dniu 10.05.2016 w Domu Kultury o odbyła się IV edycja „Mini Listy Przebojów”. W przeglądzie wzięło udział 16 -cioro dzieci. Piosenki zaprezentowały dzieci z Gminnego Przedszkola w Złejwsi Małej przygotowane przez Panią Emilii Cychowską, z przedszkola „Jagoda” przygotowane przez Panią Magdalenę Jędrzejewską Małecką, z przedszkola dwujęzycznego „Smerfuś” przygotowane przez Panią Katarzynę Kalińską.

IV GMINNY FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENKI RELIGIJNEJ

12 maja 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej odbył się IV Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej. W tym wspaniałym wydarzeniu udział wzięli uczniowie szkół naszej gminy. Uczestnicy podzieleni byli według wieku na poszczególne kategorie: przedszkola, szkoły podstawowe kl. I-III, IV - VI i gimnazja. Celem konkursu była popularyzacja utworów o charakterze i tematyce religijnej wśród młodych wykonawców.

PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO DLA ZESPOŁU „ MELODIA”

Już po raz XI w sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy zorganizowano Festiwal Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Na scenie zaprezentowali się artyści z województwa kujawsko-pomorskiego.

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż z powodu awarii linii telefonicznej w Urzędzie Gminy w Złejwsi Wielkiej nie działają telefony stacjonarne. Prosimy o kontakt z sekretariatem pod numerem 531 083 720.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Zespół śpiewaczy „ MELODIA” w Unisławiu.

7 maja 2016 roku Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu był organizatorem II Przeglądu Zespołów Wokalnych. Dorobek artystyczny prezentowały zespoły: z Papowa Biskupiego, Raciążka, Cierpic, Torunia, Zbiczna, Świecia nad Osą, Lisewa, Świecia nad Wisłą, Grębocina, Chełmna, Wąbrzeźna, Lubicza Dolnego, Lubicza Górnego, Złejwsi Małej, Gardei, Obrowa i Bysławia.

Dzień Strażaka w Złejwsi Wielkiej

Jak co roku w naszej gminie przemarszem strażaków, zaproszonych gości oraz barwnym korowodem wozów strażackich uczczono “Dzień Strażaka”. Mieszkańcy gminy mieli okazję podziwiać nasze jednostki podczas przemarszu sprzed Urzędu Gminy do kościoła w Złejwsi Wielkiej.

Akademia z okazji 225 rocznicy Konstytucji 3-go Maja

W dniu 4 maja 2016 w Centrum Edukacji Młodzieży im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku odbyła się akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Współorganizatorami byli: Dom Kultury w Górsku i Centrum Edukacji Młodzieży.

Ważne dla osób kontynuujących podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przy prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o zbliżającym się terminie na złożenie w Kasie zaświadczenia albo oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty granicznej podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

71 rocznica obchodów zakończenia II wojny światowej

Informujemy, że w dniu 08 maja 2016r. (niedziela) w gminie Zławieś Wielka odbędzie się 71 rocznica obchodów zakończenia II wojny światowej. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.30 przy figurce Matki Boskiej w Złejwsi Wielkiej.

Informacja dla mieszkańców Czarnowa o szczepieniu przeciw wściekliźnie

W dniu 7 maja 2016 r. w miejscowości Czarnowo odbędzie się szczepienie psów przeciw wściekliźnie.

Bajkowa majówka w Górsku

Zespół Szkół w Górsku wraz z Radą Rodziców zaprasza na Bajkową majówkę. Już 14 maja 2016 r. od godziny 10:00 - 13:00 na mieszkańców naszej gminy czeka wiele atrakcji.

Konkurs na NAJŁADNIEJSZY WIANEK NA SOBÓTKĘ 2016

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie na Najładniejszy wianek na Sobótkę 2016. Finał konkursu odbędzie się 18 czerwca 2016 r podczas "Sobótki" w Złejwsi Małej. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 czerwca 2016 r.

Klub Seniora 50+ na wycieczce do Torunia

Członkowie Klubu seniora, działającego przy Domu Kultury w Górsku, w ostatnim czasie mieli przyjemność przebywać na całodniowej wycieczce w pobliskim Toruniu, zaplanowanej i zorganizowanej przez dyrektora Domu Kultury.

II EDYCJA GMINNEGO BIEGU IM. ZBYSZKA JĘDRASA

30 kwietnia 2016 roku miała miejsce II Edycja Gminnego Biegu imienia Zbyszka Jędrasa. Miejsce startu biegu głównego, który odbył się ulicami i gminnymi drogami, było w Skłudzewie a meta na Orliku w Złejwsi Małej. W wydarzeniu sportowym udział wzięli: Teresa Czajkowska – Jędras – żona zmarłego oraz Wójt Gminy Jan Surdyka. Przed biegiem chwilą ciszy uczczono pamięć śp. Zbigniewa Jędrasa.

Obchody Dnia Strażaka

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej i Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Złejwsi Wielkiej zapraszają w dniu 7 maja 2016 roku na uroczystości z okazji DNIA STRAŻAKA. O 9:30 rozpocznie się uroczysty przemarsz ul. Słoneczną do kościoła w Złejwsi Wielkiej, po którym odbędzie się msza św. w intencji strażaków.

Informacja GOPS Zławieś Wielka

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 2 maja 2016 r. (poniedziałek) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej przy ulicy Słonecznej 28 będzie nieczynny.

V Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Wójta Gminy Zławieś Wielka

27 marca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej odbył się V Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Wójta Gminy Zławieś Wielka. W opinii jury, któremu przewodniczyła Maria Rochowiak – nauczyciel akademicki z Torunia, gimnazjaliści biorący udział w konkursie, wykazali się bardzo dobrą znajomością reguł ortografii i doskonale poradzili sobie z tekstem dyktanda, jak i testem ortograficznym.

Puchar Gminy Zławieś Wielka

Rozpoczynamy zapisy chętnych do zmagań o Puchar Gminy Zławieś Wielka w Marszu na Orientację (MnO). Zawody zaliczane są do rozgrywek o Puchar Województwa. MnO – to wspaniała forma aktywnego wypoczynków, dla osób w każdym wieku. Uczestnicy otrzymują mapy (odpowiednie dla swojej kategorii wiekowej) z oznaczonymi Punktami Kontrolnymi (PK). Ich zadaniem jest do nich dotrzeć i potwierdzić to odpowiednim wpisem na karcie startowej. Wygrywa drużyna, która odnalazła wszystkie PK. Zapraszamy grupy zorganizowane (szkoły, koła turystyczne itp.) oraz osoby indywidualne.

Turniej tenisa stołowego w CEM

Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku zaprasza w dniu 6 maja 2016 r. od godziny 12:00 na turniej tenisa stołowego.

Ostrzeżenie meteorologiczne  Nr 18/04/2016

Zjawisko: przymrozki, Stopień zagrożenia: 1, Obszar: Województwo kujawsko-pomorskie, Ważność: od godz. 00:00 dnia 29.04.2016 do godz. 07:00 dnia 29.04.2016. Przebieg : Prognozuje się spadek temperatury do -1°C, przy gruncie do -3°C.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, że w dniu 04.05.2016 w godz. 8:00-13.00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla Odbiorców zasilanych ze stacji transformatorowej Stacja Czarne Błoto 18 w tym ul. Bierzgłowska, Leśna i przyległe związana z prowadzonymi pracami na urządzeniach energetycznych.Za utrudnienia wynikające z braku prądu bardzo przepraszamy

Stypendia pomostowe ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Bydgoszczy informuje, że Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XV edycję programu stypendiów pomostowych. W roku akademickim 2016/2017 czekają na was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Infromacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 2 maja 2016 r. (poniedziałek) Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej będzie nieczynny.

Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie w 2016 roku w sołectwach Górsk, Pędzewo,Gutowo, Cichoradz, Siemoń, Łążyn, Czarne Błoto, Cegielnik

Gabinet Weterynaryjny w Łążynie przeprowadzi szczepienie psów i kotów przeciwko wściekliźnie zgodnie następującym harmonogramem. Szczepienie wykonają lek. wet Adam Kubiak, lek. wet Barbara Kubiak.

Zapisy dzieci do przedszkola w Górsku

Fundacja Edukacyjne Drogi Polek i Polaków informuje, że trwają całoroczne zapisy dzieci do BEZPŁATNEGO pięciogodzinnego przedszkola w Górsku. Przedszkole to działa w ładnych i przytulnych pomieszczeniach Domu Kultury w Górsku przy ulicy Leśnej 13.

UKS Orkan Zławieś Wielka w kategorii U-8 Mistrzyniami województwa

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Janikowie poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa kujawsko-pomorskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły UKS Gol Brodnica i UKS Orkan Zławieś Wielka w kategorii U-8,

Komunikat Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa Bydgoszcz

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, Oddział w Toruniu informuje o zagrożeniu upraw roślin:

WSF 7th WORLD SHOTOKAN CHAMPIONSHIPS 2016 – BYDGOSZCZ (POLAND)

W dniach 01-03.04.2016 w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Shotokan WSF (World Shotokan Federations). W zawodach wzięło udział 974 zawodników z 37 krajów

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

ENERGA-OPERATOR uprzejmie informuje, że w dniu 21.04.2016 w godz. 7:30-13.30 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla Odbiorców zasilanych ze stacji transformatorowej Stacja Rozgarty 2 ul. Piaskowa, Wróblowa, Zielona, Polna, Żytnia związana z prowadzonymi pracami na urządzeniach energetycznych.Za utrudnienia wynikające z braku prądu bardzo przepraszamy

Informacja Zakładu Usług Komunalnych

Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż dnia 02.05.2016 r. (poniedziałek) będzie nieczynny.

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta-rencisty za rok 2015

KRUS informuje, że z dniem 2 maja 2016 r. upływa termin składania zeznań podatkowych o wysokości osiągniętego dochodu w 2015 r. (formularz PIT-36 lub PIT-37). Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w zdecydowanej większości przypadków, tj. za ok. 1.128,3 tys. emerytów i rencistów, rozliczyła podatek i przekazała tym świadczeniobiorcom roczne obliczenie podatku przez organ rentowy (formularz PIT-40A).

Senioriada 2016

Rada Seniorów przy Prezydencie Miasta Torunia zaprasza na II Toruńską Senioriadę „Jesteśmy”2016 w dniu 19 czerwca 2016 roku w godz. od 11.00 do 17.00 w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej Prüfferowej w Toruniu ul. Wały Gen. Sikorskiego 19

Mistrzostwa gminy Zławieś Wielka w piłce nożnej dziewcząt

W sobotę 9 kwietnia w Złejwsi Małej na boiskach wielofunkcyjnych Orlik odbyły się mistrzostwa gminy szkół podstawowych w piłce nożnej dziewczyn. W turnieju wzięły udział cztery szkoły: SP Siemoń, SP Łążyn, SP Górsk oraz SP Zławieś Wielka.

Międzynarodowy Turniej Karate WUKF MALTA OPEN 2016

W dniach 18-19.03.2016 w miejscowości Cottonera (Malta) odbyła się już kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations) MALTA OPEN 2016. W zawodach wzięło udział 500 zawodników z 22 krajów

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

W okresie wakacji 2016 roku KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok.

Neostrada w Złejwsi Małej

W miejscowości Zławieś Mała w obrębie ulic: Osiedlowej, Topolowej, Makowej, Zbożowej, Wschodzącego Słońca, Zachodzącego Słońca, Honorowych Dawców Krwi, Wiosennej, Łąkowej powstał plan rozbudowy łączy telekomunikacyjnych, umożliwiający uruchomienie usługi neostrada.

Bezpłatne szkolenie on-line

Edoradca zaprasza na bezpłatne webinarium, podczas którego omówione zostaną najważniejsze założenia i możliwości programów skierowanych do branży rolno-spożywczej.

II EDYCJA GMINNEGO BIEGU IM. ZBYSZKA JĘDRASA

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w II Edycji Gminnego Biegu im. Zbyszka Jędrasa. Bieg odbędzie się 30 kwietnia 2016roku. Kontakt – animatorzy sportu.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych w dniu 15.04.2016 r. w godzinach 7.30-9.00 i 14.30-16.00 zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Centrum Informacji Natura 2000

W związku z wydłużeniem realizacji projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa zaprasza do skorzystania z bezpłatnych usług Centrum Informacji Natura 2000.

Ocena obszarowa jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi na terenie gminy Zławieś Wielka za rok 2015

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przesłał informację dotyczącą oceny jakości wody do spożycia przez ludzi oraz ryzyka zdrowotnego konsumentów na terenie gminy Zławieś Wielka za 2015 rok. Woda, której producentem jest Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Sp. z o.o. z/s w Rzęczkowie jest przydatna do picia.

Święty Janie Pawle II – PAMIĘTAMY

Stało się już tradycją, iż po raz kolejny w naszej gminie zorganizowany został koncert upamiętniający rocznicę śmierci i kanonizacji Świętego Jana Pawła II. W dniu 3 kwietnia 2016 roku w kościele p.w. Św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej odbył się koncert w 11 rocznicę śmierci i 2 rocznicę kanonizacji Świętego Jana Pawła II. Koncert poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, pt.: „Nuty Góralskie, o Św. Janie Pawle II” został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej i Parafię Rzymsko- Katolicką w Złejwsi Wielkiej.

Tak powstawała Polska - konkurs plastyczny

Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami zaprasza do udziału w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji 1050-lecia Chrztu Polski pt. „Tak powstawała Polska”. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i osób dorosłych.

Budżet obywatelski – dodatkowe wyjaśnienia

Z związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi zadań realizowanych z budżetu obywatelskiego z puli tzw. lokalnej informujemy, iż z puli tej mogą być zgłaszane te zadania, których wykonanie związane jest z realizacją zadań powiatowych, tj. m.in. zadań z zakresu:

Bezpłatne badanie mammograficzne

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej i Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają /bez skierowania/ na: badania mammograficzne - Panie w wieku 50 - 69 lat, które nie miały wykonywanych takich badań w ostatnich 24 miesiącach oraz badania cytologiczne - Panie w wieku 25 – 59 lat, które nie miały wykonywanych takich badań w ostatnich 36 miesiącach.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko asystenta rodziny z dnia 01.04.2016r.

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej ogłasza, iż prowadzi ponowny nabór na stanowisko pracy Asystenta Rodziny (na zastępstwo) w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej

VIII edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła VIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Zaproszenie na koncert "Nuty Góralskie, o św. Janie Pawle II"

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej oraz Proboszcz Parafii p.w. Św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej, z okazji XI rocznicy śmierci i II rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II, serdecznie zapraszają 3 kwietnia 2016 r. godz. 16:00 do kościoła w Złejwsi Wielkiej na koncert Folk Kapeli „Góralska Hora” pt. „Nuty Góralskie, o św. Janie Pawle II”

Stypendia dla zdolnych uczniów przyznane

O przyznanie stypendium ubiegało się w sumie 18 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Wszyscy oni mają na swoim koncie szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne uzyskane w 2015 roku. Wójt Gminy Zławieś Wielka dokonał wyboru stypendystów na podstawie, sporządzonej przez komisję ds. stypendiów, listy, na której znalazły się osiągnięcia uczniów wraz z odpowiadającą im punktacją.

Informacja ZUS o programie 500+

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Toruniu uprzejmie informuje, że od 1 kwietnia 2016r. osoby posiadające profil PUE będą miały możliwość wypełnienia i wysłania wniosku 500+ elektronicznie poprzez PUE. Wniosek zostanie przekazany do właściwego organu jakim w rozumieniu ustawy jest wójt, burmistrz lub prezydent miasta właściwego ze względu na adres zamieszkania wnioskodawcy.

Informacja

Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż w dniu 25.03.2016 r. (piątek) czynny będzie do godziny 12:00.

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 25 marca 2016 r. (piątek) Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej czynny będzie do godziny 12:00.

Gminne rozgrywki tenisa stołowego

W niedzielę 13 marca 2016 r. w Złejwsi Wielkiej odbył się finał gminnych rozgrywek w tenisie stołowym w sezonie 2015/16. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się: 1. Tomasz Rękas, 2. Marek Zawiszewski, 3. Marian Myszka, 4. Krzysztof Trzaska, 5. Janusz Lemke.

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA 2016

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej ogłosił wyniki konkursu na najciekawszą kartkę wielkanocną. Na konkurs wpłynęło 80 prac. Organizatorem i fundatorem nagród jest GOKiS w Złejwsi Małej.

Informacja dotycząca wniosków o wymarznięcie

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 29 marca 2016 r. od godziny 8:00 zostaną przeprowadzone wizje w terenie Komisji szacującej straty w uprawach rolnych wynikające z ujemnych skutków przezimowania upraw rolnych w 2016 r.

Zaproszenie na majówkę w Gdańsku

Dom Kultury w Górsku wraz z Klubem Seniora zapraszają na jednodniową wycieczkę do Gdańska i Sopotu. W programie wycieczki zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem i pobyt w Sopocie. W cenę wliczone są: przejazd autokarem, przewodnicy, bilety wstępu. Wyjazd dnia 17 maja 2016r. z Górska. Liczba miejsc ograniczona. Informacje Dom Kultury Górsk tel. 56 610 21 28 lub 606 998 523. Serdecznie zapraszamy!

Szkolenia dla rolników pt: "Modernizacja gospodarstw rolnych"

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na szkolenia dla rolników pt. Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych – Modernizacja gospodarstw rolnych.

Gala Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Wielkich Polakach

17 marca 2016 r. na sali kinowo - teatralnej w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku odbyła się uroczysta Gala Rozdania Nagród w Interdyscyplinarnym Konkursie Wiedzy o Wielkich Polakach.

Wymiar składek na ubezpieczenie społeczne rolników za II kw. 2016 r.

Miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za II kwartał 2016 r. wynosi 42 zł. Podstawowa miesięczna składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe wynosi 88 zł.

Informacja

Informujemy, że w sobotę 26.03.2016 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łążynie będzie nieczynny.

Koncert Aloszy Awdiejewa odwołany!!!

W związku z niewielkim zainteresowaniem koncertem Aloszy Awdiejewa, który miał się odbyć dnia 10 kwietnia 2016r. o godzinie 17 w Domu Kultury w Górsku, uprzejmie informujemy, iż koncert zostaje odwołany.

Wyjazd do filharmonii z Domem Kultury w Górsku

Dom Kultury w Górsku organizuje w dniu 4 kwietnia 2016r. (wyjazd godz. 11.30 Dom Kultury w Górsku), wyjazd do Filharmonii w Bydgoszczy, połączony ze zwiedzaniem Bydgoszczy, po której oprowadzi nas przewodnik.

Gminny Dzień Kobiet

8 marca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej z inicjatywy Wójta Gminy Jana Surdyki zorganizowano obchody Gminnego Dnia Kobiet. W imprezie udział wzięły Panie, które aktywnie uczestniczyły w życiu gminy – z KGW , Sołtyski, Radne, Lekarki, Kierowniczki referatów Urzędu Gminy i jednostek podległych.

SYSTEM POWIADAMIANIA SMSOWEGO W NASZEJ GMINIE

Gmina Zławieś Wielka staję się coraz bardziej interaktywna. W ramach poprawienia kontaktu z mieszkańcami i turystami od marca 2013 wprowadzono nowoczesny system informowania SMSowego. Po dwóch latach działania systemu rozszerzyliśmy jego działanie o aplikację mobilną na tablety oraz smartfony. Pozwoliło to na zwiększenie ilości grup odbiorców, co umożliwia wysyłanie informacji do wskazanych użytkowników. Jeśli chcesz otrzymywać BEZPŁATNE smsy z informacjami nt. wszystkich ważniejszych wydarzeń i zagrożeń związanych z naszą gminą wystarczy się zarejestrować według poniższych wskazówek.

Zaproszenie na wernisaż

Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Toruński, Fundacja Piękniejszego Świata w Skłudzewie oraz Autor serdecznie zapraszają dnia 7 kwietnia o godzinie 18.00 w Galerii ZPAP w Toruniu przy ul. Ducha Św.8na wernisaż malarstwa olejnego Leszka Warmbiera

UWAGA RODZICE

Fundacja Edukacyjne Drogi Polek i Polaków informuje, że od 10 marca 2016 rozpoczynają się zapisy dzieci na nowy rok szkolny 2016 /2017 do bezpłatnych punktów przedszkolnych w Górsku i Łążynie. Punkty czynne są pięć godzin zegarowych dziennie. Punkt przedszkolny w Górsku działa w pomieszczeniach Domu Kultury przy ulicy Leśnej 13, a punkt w Łążynie działa w szkole.

Nagroda dla Patrycji Modrzyńskiej

Dnia 3 lutego 2016 roku komisja konkursowa w składzie: Maciej Makowski, Katarzyna Jurków i Monika Górska dokonała rozstrzygnięcia konkursu plastycznego ogłoszonego przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu pn.: „Koty świata”

Program „Rodzina 500 plus” od 01 kwietnia 2016 r.

Z dniem 01 kwietnia 2016 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2016 r., poz. 195) oraz rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 lutego 2016 r. w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenie wychowawcze (Dz. U. z 2016 r., poz. 214).

TENISOWE PUCHARY DYREKTORA ROZDANE

28 lutego 2016 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym o puchar Dyrektor GOKiS. Jak co roku zawody cieszyły dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Konfederacja w Górsku

Zapraszamy Państwa w najbliższy weekend na pokazy rekonstruktorów z czasów wojny secesyjnej. Na terenie Górska, Przysieka i Barbarki pojawią się żołnierze z 14 Pułku z Luizjany i z 58 z Nowego Jorku oraz... generał Robert E. Lee!!! Pomożemy przenieść się Państwu w czasy tak wspaniale pokazane w niezapomnianym serialu "Północ-Południe".

Wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej

UWAGA Rolnicy Producenci mleka i trzody chlewnej - Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy informuje, że od 18 lutego do 18 marca 2016r, rolnicy, którzy:

Informacja o jednorazowym dodatku pieniężnym dla niektórych emerytów i rencistów KRUS

Kasa informuje, że w marcowych bądź kwietniowych terminach płatności emerytur i rent, poza waloryzacją świadczeń emerytalno-rentowych, uprawnieni świadczeniobiorcy KRUS otrzymają z urzędu (tj. bez konieczności składania wniosku) jednorazowy dodatek pieniężny. Dodatek zostanie wypłacony jednorazowo, a zatem jego przyznanie nie zwiększy wysokości emerytury lub renty otrzymywanej w kolejnych miesiącach.

Waloryzacja emerytur i rent rolniczych od 1 marca 2016 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 marca 2016 r. kwoty świadczeń emerytalno-rentowych przysługujących do 29 lutego 2016 r. podlegają podwyższeniu na podstawie wskaźnika waloryzacyjnego wynikającego z art. 89 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2015 r., poz. 748 z późn. zm.), wynoszącego 100,24%.

Ważne dla świadczeniobiorców osiągających dodatkowe miesięczne przychody

Od 1 marca br. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujących o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

Aktualności z Domu Kultury w Górsku

Sekcja teatralna dla dzieci działająca przy Domu Kultury w Górsku coraz częściej prezentuje swoje osiągnięcia na terenie naszej gminy. Pod kierownictwem pani Natalii Łapińskiej dzieci rozwijają swój talent, przygotowując spektakle na różne okazje

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Stypendium Wójta Gminy Zławieś Wielka dla szczególnie uzdolnionych uczniów

Uprzejmie informujemy o możliwości ubiegania się o stypendium Wójta Gminy Zławieś Wielka z tytułu szczególnych osiągnięć naukowych, sportowych i artystycznych w roku 2015. Wsparcie przeznaczone jest dla uczniów szczególnie uzdolnionych zamieszkałych na terenie Gminy Zławieś Wielka i uczęszczających na jej terenie do szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Alosza Awdiejew w Domu Kultury w Górsku

Dom Kultury w Górsku zaprasza na koncert Aloszy Awdiejewa, który odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2016r. o godz. 17:00.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

BEZPŁATNE WEBINARIUM - Wspracie inwestycji w infrastrukturę B+R

Pragniemy zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu on-line „Fundusze Unijne - założenia i możliwości konkursu POI 2.1 "Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R", organizowanym przez firmę konsultingową Edoradca

Zajęcia taneczne dla dzieci w GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zaprasza na bezpłatne zajęcia taneczne dla dzieci. 11 lutego 2016 r. od godz. 17:15 zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat na zajęcia Dance Mix (jazz, balet, towarzyski, hip hop), a od godz. 17:45 rusza nowy nabór dziewcząt od 8 r.ż. do grupy tanecznej Cheerleaderek. Zajęcia prowadzić będzie Marika Grudzińska - tancerka Jagielski Dance Project.

Międzynarodowe Dni Poradnictwa w ZUS

Oddział ZUS w Toruniu zaprasza w dniach 12-14.04.2016 r. na Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno - Rentowego.

Bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie w Złejwsi Wielkiej

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, które odbędzie się w dniu 24 lutego 2016 r przy Urzędzie Gminy w Złejwsi Wielkiej, ul. Handlowa 7.

Kujawsko-Pomorskie Targi Inwestycyjne INVEST-TOR 2016

W dniach 5-6 marca 2016 r. w Centrum Targowym "Park" w Toruniu przy ul. Szosa Bydgoska 3 odbędą się Kujawsko-Pomorskie Targi Inwestycyjne INVEST-TOR 2016.
To okazja do prezentacji potencjału inwestycyjnego regionu oraz doskonałe miejsce do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów z podmiotami funkcjonującymi na rynku inwestycyjnym.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Wsparcie dla firm inwestujących w rozwój

Przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego mogą ubiegać się o wsparcie ze środków Funduszu Powierniczego JEREMIE. Właśnie rozpoczął się proces udzielania poręczeń w ramach Inicjatywy JEREMIE, które ułatwią pozyskanie kredytu lub pożyczki potrzebnej na inwestycję. Poręczenia udzielane są w formule de minimis, co oznacza, że ich cena jest atrakcyjna.

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 9 lutego 2016 r. dyżur pełniła będzie pani Małgorzata Wiśniewska Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy w godz. od 14:00-16:00.

II WOJEWÓDZKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W OSIU

31 stycznia 2016 roku Gminny Ośrodek Kultury w Osiu był organizatorem II Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W konkursie udział wzięli soliści i zespół śpiewaczy „ Melodia” z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej. Komisji konkursowej przewodniczył prof. zw. dr hab. Roman Grucza. Jury brało pod uwagę warunki głosowe, dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurencja była ogromna z uwagi na bardzo dużą liczbę uczestników.

INFORMACJA INSPEKCJI WETERYNARYJNEJ

Powiatowy Inspektor Weterynarii w Toruniu uprzejmie informuje, że na terenie gminy Zławieś Wielka lekarzem weterynarii właściwym do badania zwierząt rzeźnych i mięsa jest lekarz weterynarii:

Bal przebierańców dla dzieci

Dom Kultury w Górsku wraz z Filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Górsku serdecznie zaprasza dzieci do lat 10 na Bal Przebierańców, który odbędzie się w dniu 3 lutego 2016 r. o godzinie 16:00 w Domu Kultury w Górsku. Koszt 10zł.

Informacje i zapisy pod numerem telefonu 56 610 21 28.

Warsztaty decoupage w GOKiS

W dniu 25 stycznia 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zorganizowano warsztaty decoupage. Były one okazją do stworzenia walentynkowych upominków. Uczestniczki wykonały także piękne jajka techniką decoupage odwróconego. Warsztaty prowadziła Pani Anita Przybyszewska – Pietrasiak instruktor plastyki GOKiS.

Koncert kolęd w GOKiS

24 stycznia 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej wystąpił chór akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod kierownictwem artystycznym prof. dr. hab. Bernarda Mendlika. W repertuarze chóru dominowały polskie kolędy i pastorałki. Na koncert przybył Jan Surdyka Wójt Gminy, Radni oraz Mieszkańcy Gminy.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2016 w Złejwsi Wielkiej

Już po raz 24 w naszej gminie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zbieraliśmy pieniądze na pediatrię i godną opiekę ludzi w podeszłym wieku, pod hasłem „Mierzymy Wysoko!”. I rzeczywiście wysoko mierzyliśmy, bo po raz kolejny zebraliśmy rekordową sumę pieniędzy – 55859,08 zł.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych w dniu 29.01.2016 r. w godzinach 8.00-11.00 zostaną pozbawieni napięcia odbiorcy ze stacji Górsk 11 ul. Wiejska, Akacjowa, Modrzewiowa, Jodłowa, Topolowa, Wspólna, Ciasna, Jagodowa.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 6/01/2016

Zjawisko: Silny mróz, stopień zagrożenia: 1, obszar: Województwo kujawsko-pomorskie- subregion południowo-wschodni, ważność: od godz. 22:00 dnia 22.01.2016 do godz. 09:00 dnia 23.01.2016

Wykaz placówek wspierających osoby bezdomne oraz ofiary przemocy

W związku z występującymi w ostatnim okresie znacznymi spadkami temperatur powietrza oraz opadów śniegu i śniegu z deszczem zamieszczamy wykaz placówek w Toruniu, gdzie osoby bezdomne mogą otrzymać wsparcie:

Zimowe obowiązki wła­ścicieli nieruchomości

Gmina Zławieś Wielka przy­pomina o obowiązku właściciela/​zarządcy nie­ruchomo­ści uprzątania śniegu i lodu z chod­ników położonych wzdłuż nie­ruchomo­ści, w okresie zimowym. Przej­ście chod­nikiem przed posesją powin­no być bez­pieczne.

Ferie zimowe 2016 w Skłudzewie

Zapraszamy Dzieci z Rodzicami do Skłudzewa - siedziby Fundacji Piękniejszego Świata na codzienne indywidualne spacery i odkrywanie uroków natury i sztuki w XIX-wiecznym parku z widokami na rozległą pradolinę Wisły.

Koncert kolęd w GOKiS

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zaprasza w dniu 24 stycznia 2016 r. o godz. 16:00 na Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod kierownictwem artystycznym prof. dr. hab. Bernarda Mendlika.

Ferie z GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na ferie zimowe.

Ferie w ZS w Górsku

Wykaz zajęć sportowych  na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Górsku w czasie

ferii zimowych (18 – 31.01.2016r.)

I tydzień ferii

Poniedziałek

18.01.2016r.

Wtorek

19.01.2016r.

Środa

20.01.2016r.

Czwartek

21.01.2016r.

Piątek

22.01.2016r.

 

1000 - 1200

Karate dla dzieci ze szkoły podstawowej

(Iwo Licznerski)

 

 

 

1000 - 1200

Karate dla dzieci ze szkoły podstawowej

(Iwo Licznerski)

1000 - 1200

Karate dla dzieci ze szkoły podstawowej

(Iwo Licznerski)

 

1200 - 1400

Halowa piłka nożna dla chłopców z gimnazjum

(Maciej Siudowski)

 

1000 - 1200

Karate dla dzieci ze szkoły podstawowej

(Iwo Licznerski)

1000 - 1200

Karate dla dzieci ze szkoły podstawowej

(Iwo Licznerski)

 

1200 - 1400

Halowa piłka nożna dla chłopców z gimnazjum

(Maciej Siudowski)

II tydzień ferii

Poniedziałek

25.01.2016r

Wtorek

26.01.2016r

Środa

27.01.2016r.

Czwartek

28.01.2016r

Piątek

29.01.2016r

Niedziela

31.01.2016r.

900- 1100

Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców z gimnazjum

(Jerzy Pyznarski)

900- 1100

Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców z gimnazjum

(Jerzy Pyznarski)

 

1100 - 1300

Halowa piłka nożna dla chłopców ze szkoły podstawowej

(Agnieszka Adamczyk)

900- 1100

Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców z gimnazjum

(Jerzy Pyznarski)

 

900- 1100

Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców z gimnazjum

(Jerzy Pyznarski)

 

1100 - 1300

Halowa piłka nożna dla chłopców ze szkoły podstawowej

(Agnieszka Adamczyk)

900- 1100

Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców z gimnazjum

(Jerzy Pyznarski)

1300 - 1800

III edycja turnieju indywidualnego tenisa stołowego gminnego Zrzeszenia LZS w kategorii kobiet i mężczyzn

(Andrzej Wiśniewski, Maciej Siudowski)

 

Gimnastyka prozdrowotna w GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Evitalia Fit zapraszają na zajęcia z gimnastyki prozdrowotnej. Odbywać się one będą w każdą środę od godziny 18:30.

Warsztaty decoupage w GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zaprasza osoby dorosłe i młodzież na warsztaty artystyczne.

IV GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W GOKiS

Po raz IV Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zorganizował Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Jest to wydarzenie, które od lat cieszy niesłabnącą popularnością. Całemu wydarzeniu towarzyszy nieodłącznie miła atmosfera, która sprzyja wymianie doświadczeń artystycznych, nawiązywaniu nowych kontaktów, jak również integracji wśród dzieci i młodzieży.

Infromacja

W związku z pracami konserwacyjnymi centrali telefonicznej Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej w dniu 15.01.2016 r. (piątek) w godzinach od 9:00 - 14:00 utrudniony będzie kontakt telefoniczny.

Prosimy państwa o kontakt po numerem telefonu komórkowego 531 083 720 - sekretariat.

O S T R Z E Ż E N I E M E T E O R O L O G I C Z N E Nr 5/01/2016

Zjawisko: oblodzenie, stopień zagrożenia: 1, ważność: od godz. 20:00 dnia 13.01.2016 do godz. 9:00 dnia 14.01.2016, obszar: województwo kujawsko-pomorskie, przebieg : Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -8°C do -6°C, przy gruncie do -9°C.

Ogłoszenie o publicznym przetargu ustnym na dzierżawę lokalu użytkowego w Toporzysku

Gmina Zławieś Wielka ogłasza publiczny przetarg ustny na dzierżawę niżej wymienionego lokalu użytkowego znajdującego się w budynku nr 51 stanowiącym własność mienia komunalnego gminy Zławieś Wielka, położonego we wsi Toporzysko, gmina Zławieś Wielka.

Nieodpłatna pomoc prawna

Dnia 5 sierpnia 2015 roku Sejm RP uchwalił ustawę o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 roku, poz. 1255), której celem jest zapewnienie obywatelom równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2016

Już 10 stycznia 2016 r. po raz 24. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 49 wolontariuszy z naszej gminy będzie jak co roku zachęcać do wspólnego grania. W godzinach od 16:00 do 20:00 na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej wystąpią:

Turniej piłki nożnej "O Puchar Prezesa firmy Hacom"

LZS Wisła Hacom Pędzewo i firma Hacom Polyester zapraszają na Halowy Turniej Piłki Nożnej "O Puchar Prezesa firmy Hacom"

Zwolnienia lekarskie dla ubezpieczonych w KRUS od 1 stycznia 2016 r.

Kasa informuje, że od 1 stycznia 2016 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 15 maja 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r., poz. 1066) dotycząca trybu i formy wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy.

Składki na ubezpieczenie społeczne rolników w I kwartale 2016 r.

Uchwałą nr 13 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z 3 grudnia 2015 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w I kwartale 2016 r. została ustalona w wysokości 42,00 zł za każdą osobę podlegająca temu ubezpieczeniu. Osoby objęte wymienionym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie opłacają 1/3 pełnej składki, tj. 14 zł.

Informacja

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej informuje, że w dniu 30 grudnia 2015 r. (środa) ośrodek pomocy będzie czynny do godziny 13:00.

Spotkanie wigilijne w GOPS

W dniu 17 grudnia 2015 roku od godziny 14.00 w świetlicy integracyjnej w Złejwsi Wielkiej odbyło się spotkanie opłatkowo-wigilijne zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej.

Informacja GBP w Złejwsi Małej

Ustalam dzień 24 grudnia 2015 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników  Bibliotek w  Filiach GBP  w Górsku i w  Rzęczkowie oraz GBP Zławieś Mała , w zamian za święto 26 grudnia 2015 r., przypadające w sobotę, tj. w dniu ustawowo wolnym.

                                                                                     

                                                                                                                        Kierownik GBP Zławieś Mała

Ogłoszenie

Wójt Gminy Zławieś Wielka na podstawie art.35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami /Dz.U.Nr 102 poz.651 z 11 czerwca 2010r. z póż.zm./, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do wynajmu, stanowiących mienie komunalne Gminy Zławieś Wielka

Najciekawsza kartka Bożonarodzeniowa

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej po raz kolejny był organizatorem konkursu na najciekawszą kartkę bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęło 85 prac dzieci i młodzieży z terenu gminy. Prace uczestników ocenione były przez komisję, która kierowała się poziomem artystycznym wykonanej pracy, pomysłowością, pracochłonnością, estetyką wykonania, oryginalnością, a także stopniem nawiązania do tradycji.

Decoupage w GOKiS

4 grudnia 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej odbyły się warsztaty decoupage. W warsztatach uczestniczyły mieszkanki gminy. Panie uczyły się techniki zdobienia przedmiotów przy pomocy barwnych serwetek.

Nabór do punktu przedszkolnego w Górsku

UWAGA RODZICE !!!

Jest wolne miejsce przedszkolne w bezpłatnym 5-cio godzinnym punkcie przedszkolnym w Górsku.

Zapisy dziecka można dokonać u nauczycielki w przedszkolu w godz. 8-12,  które mieści się w Domu Kultury w Górsku lub proszę dzwonić do Fundacji pod nr telefonu 697-383-588

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych w dniu 15.12.2015 zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych

Informujemy, iż 16 grudnia 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Toruniu odbędzie się Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych. Na forum zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe mające swoją siedzibę na terenie powiatu toruńskiego.

Obwieszczenie Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zgodnie z art. 88s ust. 3 pkt 2 oraz ust. 5 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. 2015 poz. 469), zawiadamia o sporządzeniu i podaniu do publicznej wiadomości projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionie wodnym Dolnej Wisły

Wigilia Szarych Szeregów

Na zaproszenie Drużyny harcerskiej w Złejwsi Wielkiej w dniu 5 grudnia 2015r. zespół „Melodia” wziął udział w uroczystej wigilii w Zespole Szkół w Złejwsi Wielkiej.

Infromacja

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2015 r. /Wigilia/ Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej będzie nieczynny.


Wstrzymanie zrzutu wody w dniu 04.12.2015 r.

RZGW w Warszawie Inspektorat we Włocławku, informuje że w związku z koniecznością dokonania przeglądu technicznego progu stabilizującego poziom wody dolnej Stopnia Wodnego we Włocławku, w dniu 4 grudnia 2015 r. w godzinach 9:00 - 13:00, zostanie wstrzymany zrzut wody ze Zbiornika.

Laureatka konkursu plastycznego "Wśród czerniewickich sosen"

Klaudia Kowalska, uczestniczka zajęć plastycznych, w GOKiS w Złejwsi Małej otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Wśród czerniewickich sosen”, którego organizatorem jest Zespół Szkół nr 34 w Toruniu i Hospicjum Nadzieja.

Decoupage w GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zaprasza młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w warsztatach decoupage. Zajęcia odbędą się w dniu 4 grudnia 2015 r. o godzinie 17:00. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przyniesienie suszarki do włosów oraz nożyczek do paznokci.

II Mikołajkowy Dzień Dawcy Szpiku połączony z poborem krwi w Złejwsi Wielkiej

Akcja Odbędzie się w dniu 6 grudnia 2015r w Zespole Szkół w Złejwsi Wielkiej, ul Szkolna 6 w godzinach 8:30-15:00. W programie akcji:

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przestrzega przed oszustami kradnącymi dane osobowe.

W związku z sygnałami od rolników, że pod ich adresem zamieszkania pojawiają się osoby podające się za pracowników KRUS, żądające okazania dowodu osobistego, przekazów pocztowych itp. urzędowych dokumentów, z których spisują dane, rzekomo do weryfikacji, KRUS informuje, że nie prowadzi w terenie żadnej weryfikacji danych interesantów w ten sposób.

Zwiększony zrzut wody w dniu 28.11.2015 r. na stopniu we Włocławku

RZGW w Warszawie Inspektorat we Włocławku informuje, że dla potrzeb translokacji lodołamacza "Foka" na trasie Włocławek - Toruń, w dniu 28.11.2015 r. w godzinach 4:00 - 12:00 Elektrownia na Stopniu we Włocławku dokona zwiększonego zrzutu wody.

Sukcesy sportowe dzieci i młodzieży z klubu KARATE KIRITSU

W niedzielę 15 listopada 2015, w Szczecinie przy Hali Młodzieżowego Centrum Sportu i Rekreacji odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Nadziei w Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations) o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. W imprezie wzięło udział blisko 60 karateków z 5 klubów. Młodzi adepci z Klubu Karate Kiritsu Górsk zdobyli 6 medali: dwa złote i cztery brązowe.

Zostań partnerem karty dużej rodziny

Do Karty Dużej Rodziny przyłączają się firmy i instytucje różnej wielkości i z różnych branż. Warunkiem udziału jest zapewnienie ulg, zniżek lub innych uprawnień rodzinom posiadającym Karty Dużej Rodziny. Dokładne warunki przystąpienia firmy lub instytucji są ustalane indywidualnie.

Spotkanie z naturaterapeutą Jerzym Ziębą

29 listopada 2015 (niedziela) o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie ze słynnym naturaterapeutą Jerzym Ziębą, które odbędzie się w Centrum Edukacji Młodzieży i. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku w sali kinowo-teatralnej.

Zawody w tenisie stołowym

Gminne zrzeszenie LZS zaprasza na pierwsze w sezonie 2015/16 zawody w tenisie stołowym, które odbędą się 29 listopada 2015 r. o godzinie 13:00 w Zespole Szkół w Złejwsi Wielkiej.

Laureatki konkursu plastycznego

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu oraz Okręg Toruński Polskiego Związku Filatelistów zorganizowały konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego.

III Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Prezesa UKS Trójka Górsk

14 listopada 2015 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Górsku odbył się III Halowy Turniej o puchar Prezesa UKS Trójka Górsk w kategorii dziewcząt rocznik 2001 i młodsze. W zawodach uczestniczy zespoły: UKS Trójka Górsk, UKS Orkan Zławieś Wielka, UKS Orion gm. Grudziądz i Gimnazjum Brąchnowo. Turniej wygrały zawodniczki UKS Trójka Górsk.

XXV Olimpiada Wiedzy Rolniczej

18 listopada 2015 młodzi rolnicy z gminy Zławieś Wielka byli uczestnikami XXV Olimpiady Wiedzy Rolniczej organizowanej przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie przy współudziale gmin z terenu województwa.

Mobilny punkt poradnictwa prawnego i obywatelskiego w naszej gminie

W ramach poradnictwa prawnego i obywatelskiego w dniu 07 grudnia 2015r. w godzinach od 14.00 do 18.00 mieszkańcy naszej gminy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad.

Ogłoszenie o naborze dla TUTORÓW

 

Zadaniem tutora jest wspieranie osób długotrwale bezrobotnych, rozpoznanie ich problemów, potrzeb, barier, które powodują brak motywacji do pracy, a także potencjału i talentów, które wzmocnią osoby w poszukiwaniu pracy.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

17.11.2015

8.00-14.00 Stacja Czarnowo 2 w tym Firmy HEBA, TROPS

 

18.11.2015

10.30-15.30 Stacja Zławieś Wielka 4 ul. Piekarska, Wrzosowa, Przy Torze, Jagodowa, Poziomkowa, Zławieś Mała 71, 73

ZUS dla biznesu

W dniach 23-27 listopada 2015 r. Zakład Usług Społecznych Oddział w Toruniu zaprasza do udziału w akcji informacyjnej "Tydzień Przedsiębiorcy". W ciągu tygodnia każdy przedsiębiorca, który odwiedzi placówkę ZUS, uzyska m.in. kompleksowe informacje dotyczące rozliczania i wypłaty świadczeń, wiedzę na temat praw i obowiązków osób prowadzących działalność

Rozgrywki piłki siatkowej O Puchar Przewodniczącego Rady Gminy

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy, który odbędzie się w dniu 22 listopada 2015r w Zespole Szkół w Złejwsi Wielkiej. Rozpoczęcie imprezy o godz.: 9:30.

Ostrzeżenie meteorologiczne  Nr 40/11/2015

Zjawisko: Silna mgła, Stopień zagrożenia: 1, Obszar: Województwo kujawsko-pomorskie, Ważność: od godz. 22:00 dnia 3.11.2015 do godz. 10:00 dnia 4.11.2015

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszą kartę Bożonarodzeniową.

III Halowy Turniej Piłki Nożnej chłopców rocznik 2007 i młodsi

W sobotę 24 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Górsku od był się III Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Prezesa UKS Trójka Górsk w kategorii chłopców rocznik 2007 i młodsi. W turnieju uczestniczyły drużyny UKS Trójka Górsk, Salos Toruń i dwie drużyny Akademii Sportu Orlik Toruń.

Turniej piłki nożnej dla dziewcząt!!!

Uczniowski Klub Sportowy Trójka Górsk i Zespół Szkół w Górsku zapraszają wszystkie zainteresowane drużyny do udziału w III Halowym Turnieju Piłki Nożnej o puchar Prezesa UKS Trójka Górsk w kategorii dziewcząt rocznik 2001 i młodsze. Turniej odbędzie się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Górsku w sobotę 14 listopada o godz. 10.00.

Turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

W sobotę 7 listopada o godz. 10:00 na Orliku w Złejwsi Małej odbędzie się XVI Edycja Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w piłce nożnej dziewcząt – finał powiatowy. Turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: 4-5 klasa oraz 2-3 klasa szkoły podstawowej.

Informacja dla osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy lub zasiłek dla opiekuna

 

Od 1 października 2015 r. rolnik, małżonek rolnika lub domownik, który prowadził gospodarstwo rolne lub w nim pracował i z tego tytułu podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników, a następnie dostał pomoc finansową w związku z opieką nad niepełnosprawnym krewnym, będzie mógł zdecydować, gdzie chce podlegać i gdzie będą odprowadzane jego składki emerytalno-rentowe.

Zwycięstwo drużyny"Robotnika" z Toporzyska!!

Efektowna wygrana Robotnika na inaugurację IV Ligi TLSP z Castoramą Toruń 15:1 (4:0). Zespół z Toporzyska osiągnął świetny rezultat dostarczając kibicom wiele emocji. "Żółto-Czarni" do końca meczu grali ambitnie.

Ruszył nabór do V edycji konkursu „Wolonatriusz Roku Powiatu Toruńskiego”

Do konkursu zgłosić można nie tylko wolontariuszy, którzy działają na rzecz osób potrzebujących, ale również tych, którzy aktywnie działają na rzecz społeczeństwa i najbliższego otoczenia. Aktywni, zaangażowani nie szczędzą własnych sił, swojego cennego czasu i nierzadko środków finansowych za to bardzo często pozostają w cieniu. Właśnie teraz możemy im się odwdzięczyć i zgłosić ich do konkursu „Wolontariusz Roku”.

"Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

Ogłoszenie Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Złoty i srebrny medal mistrzostw świata Karate Kiritsu Górsk

W dniach 12-18.10.2015 w miejscowości Koper (Słowenia) odbyły się pierwsze w historii, łączące trzy nurty karate (Tradycyjne, Kontaktowe oraz Generalne) Mistrzostwa Świata Karate UWK (United World Karate).

Zawody spinningowe "O Puchar Wójta Gminy Zławieś Wielka"

Zgodnie z kalendarzem Kapitanatu Sportowego Koła Wędkarskiego nr 67 w Złejwsi Wielkiej w dniu 11.10.2015 r. odbyły się zawody spinningowe "O Puchar Wójta Gminy Zławieś Wielka". Zwycięzcą zawodów został Tomasz Melkowski z wynikiem 5850 pkt

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych w dniu 30.10.2015 w godzinach 9.00-17.00 zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Konkurs "Najciekawsza inicjatywa społeczna"

Robicie zwykłe rzeczy w niezwykły sposób ? Macie na swym koncie inicjatywy, które inspirują innych do pozytywnego działania lub integrują lokalną społeczność? Nie zwlekajcie - już dziś zgłoście je do konkursu na „Najciekawszą Inicjatywę Społeczną”. Do wygrania jest bon zakupowy o wartości 1000 zł !

Infromacja

W związku z uroczystym otwarciem pompowni przeciwpowodziowej na Kanale Górnym w dniu 27 października 2015 r. Wójt Gminy Zławieś Wielka nie będzie przyjmował interesantów.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych w dniu 23.10.2015 r. w godzinach 7.30-9.30 i 14.00-16.00 zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Maraton Zumby

W dniu 25 października 2015 r. w godzinach 17:00 - 19:00 w Domu Kultury w Górsku, w ramach miesiąca dla zdrowia odbędzie się bezpłatny maraton Zumby.

Zabawa Andrzejkowa z Grupą AA "Start"

Grupa AA "Start" zaprasza na imprezę Andrzejkową, która odbędzie się 28 listopada 2015 r. od godziny 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej.

UWAGA – ćwiczenia

ĆWICZENIE RENEGADE – w dniach 13 – 16 października 2015 r. na terenie kraju odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza: OGŁOSZENIE ALARMU – dźwięk modulowany trwający trzy minuty oraz ODWOŁANIE ALARMU – dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

„Gramy Razem” Górsk 4 X 2015 r.

Serdecznie dziękuję uczestnikom (uczniom kl. IV i młodszym, uczniom naszego Gimnazjum, rodzicom) i organizatorom naszego turnieju piłkarskiego (Starostwu Powiatowemu w Toruniu, Urzędowi Gminy w Złejwsi Wielkiej, Radzie Rodziców ZS w Górsku i nauczycielom wf z ZS w Górsku)

Impreza Marszowa

W sobotę 3 października 2015 r. na terenie Gminy Zławieś Wielka odbyły się „Warsztaty Edukacyjne w ostoi pszczół i owadów zapylających” oraz Impreza Marszowa organizowana z okazji Światowego Dnia Marszu. Przy przepięknej, jesiennej pogodzie dorośli i młodzież maszerowali przy kijkach, aby czynnie uczcić ten dzień.

Centrum Edukacji Młodzieży zaprasza

W pierwszą rocznicę działalności CEM, 17 października przed murami Centrum odbędzie się koncert p.t. „Ballada o Błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszko”.

Turniej "O Puchar Premiera"

17 września na Orliku w Złejwsi Małej odbyły się gminne eliminacje drużyn piłki nożnej dziewcząt i chłopców w ramach turnieju o Puchar Premiera. Eliminacje rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: 4 i 5 klasa SP oraz 6 klasa SP i 1 GIM.

Gramy Razem - 4 październik 2015

W najbliższą niedzielę 4 X 2015 r., o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Górsku odbędzie się kolejna edycja turnieju piłkarskiego "Gramy Razem" (organizowanego od 2010 r. ). Głównym organizatorem jest Powiat Toruński i Gmina Zławieś Wielka przy współpracy z Zespołem Szkół w Górsku i Radą Rodziców Zespołu Szkół w Górsku.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Składanie wniosków -susza

Biuro Powiatowe ARiMR w Toruniu informuje, że celem umożliwienia rolnikom składania wniosków o udzielenia pomoc finansowej dla producentów rolnych, w których gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej powstały szkody spowodowane przez suszę w 2015 r., będzie można złożyć wniosek w dniu 30.09.2015 (środa) w godzinach 7:30-22:00

I Spotkanie Integracyjne społeczności lokalnej wsi Toporzysko i Czarnowo

26 września 2015r. w świetlico-remizie w Toporzysku odbyło się I Spotkanie Integracyjne społeczności lokalnej wsi Toporzysko i Czarnowo, zrzeszonej w dwóch czynnie działających organizacjach: Związku Emerytów i Rencistów oraz Parafialnego Klubu Seniora JP II.

Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych - PSZOK

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to miejsce, do którego każdy mieszkaniec gminy może bezpłatnie oddać segregowane odpady komunalne wytworzone w jego gospodarstwie domowym. Położony w Łążynie, otwarty jest w każdą sobotę w godzinach od 9:00 do 13:00.

Warsztaty edukacyjne w ostoi pszczół i owadów zapylających

 

Fundacja Leśna Droga realizując zadanie w ramach cyklu spotkań adresowanych do zróżnicowanych grup odbiorców z terenu powiatu toruńskiego w dniu 3 października 2015r w godz. 12:00-13:30 na terenie Gutowo 4 gm. Zławieś Wielka, przeprowadzi kolejne warsztaty dla Dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz starszych grup przedszkolnych.

IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP

W sobotę 19.09.2015 odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP Powiatu Toruńskiego. Naszą gminę reprezentowały aż cztery jednostki (najliczniejsza reprezentacja na zawodach !), które okazały się najlepsze w zmaganiach przeprowadzonych w ramach gminnego etapu.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Ogłaszamy nabór dla dzieci i młodzieży od 6 roku życia na zajęcia karate sportowego z elementami gimnastyki korekcyjnej!

Nie trudno zauważyć, iż w dzisiejszym świecie dzieci już od najmłodszych lat borykają się z niedoborem ruchu m.in. poprzez sedenteryjny - siedzący tryb życia, niedobór odpowiednio dostosowanych zajęć ruchowych lub ich całkowity brak. Włączenie gimnastyki korekcyjnej w trening karate sportowego sprawia, że ćwiczenia te, zwykle żmudne i monotonne, stają się przyjemnością jednocześnie przynosząc wymierne efekty w prawidłowym kształtowaniu postawy ciała.

Oddajemy krew

27 września 2015 r. w godzinach 8:30 - 13:30 Klub HDK zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego oddawania krwi w ambulansie, który będzie stacjonował na parkingu przy kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Złejwsi Małej przy ul. Jasnej 16.

Biała Niedziela w CEM w Górsku

W dniu 27 września 2015 roku w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, ul. ks. B. Markiewicza 10 od godziny 9 do 14 Rada Gminy Zławieś Wielka wraz z Przychodnią Medic organizują „Białą Niedzielę” – bezpłatne badania, porady i konsultacje dla mieszkańców Gminy.

Informacja GOPS

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 1 października 2015 r. nastąpi zmiana godzin pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Barwy lata, dary jesieni

Jak co roku w naszej gminie odbył się festyn zorganizowany przez oddział Kujawsko Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku. “Barwy lata, dary jesieni” już na stałe wpisały się w nasz kalendarz imprez.

Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny

6 września 2015 w kościele parafialnym w Czarnowie odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny. W uroczystym przemarszu do kościoła oraz mszy św. udział wzięli: ks. Henryk Sychta, Jan Surdyka Wójt Gminy Zławieś Wielka, Krzysztof Rak zastępca Wójta Gminy, Radni, Kombatanci, Gminna Orkiestra Dęta, harcerze oraz zaproszeni goście.

Światowe dni marszu z Fundacją Leśna droga

Fundacja "Leśna Droga" zaprasza mieszkańców gminy na marsz Nordic Walking z okazji Światowego Dnia Marszu, który odbędzie się 3 października 2015 roku.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że od 1 października 2015 r. Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej będzie czynny w następujących godzinach:

Ogłoszenie

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej uprzejmie informuje, że od dnia 23 września 2015r. jest możliwość obioru protokołu indywidualnego oszacowania strat w gospodarstwie rolnym spowodowanych suszą.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Mistrzynie z Łążyna!

W dniach 4-6 września Kobieca Drużyna Pożarnicza z naszej jednostki reprezentowała województwo Kujawsko-Pomorskie na Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek OSP. W zawodach w grupie C brało udział 19 drużyn. Panie zdobyły 7 miejsce w kraju !!!!!!!!!

Ogłoszenie

Na podstawie art.35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami /Dz.U.Nr 102 poz.651 z 11 czerwca 2010r. z późniejszymi zmianami/, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy, stanowiących własność Gminy Zławieś Wielka.

Plebiscyt Gazety Pomorskiej "Nasz sołtys 2015"

Wszystkich mieszkańców zachęcamy do oddawania głosów w plebiscycie Gazety Pomorskiej na sołtysa wsi Pędzewo - Jana Waltera.

Program badań przesiewowych słuchu u dzieci ze środowisk wiejskich

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi” zrealizują w roku szkolnym 2015/2016 ogólnopolski program badań przesiewowych słuchu.

Informacja GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej informuje, iż:

Infromacja

Jeżeli wśród twoich bliskich jest ktoś z problemem alkoholowym, szukasz pomocy, nie radzisz sobie w trudnych sytuacjach związanych z piciem alkoholu wsparcia udzielą Ci :

Msza Św. w intencji Ojczyzny

Zapraszamy do udziału we Mszy świętej w intencji Ojczyzny i Kombatantów z okazji 76 rocznicy jej wybuchu. Msza święta zostanie odprawiona w niedzielę 6 września 2015r. o godzinie 11.30 w kościele parafialnym w Czarnowie.

Dożynki 2015

W ostatni weekend wakacji jak co roku w naszej gminie odbyło się święto plonów. Tegoroczna impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedziło nas wiele osób również z poza terenu gminy. Na placu dożynkowym wystawiło się kilkunastu wystawców oferując m.in. kosmetyki Oriflame, Avon, swojski chleb “Na zakwasie”, wędliny własnego wyrobu, rękodzieło, lody, watę cukrową, sorbety i popcorn.

Kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu emerytur i rent

W związku z ogłoszeniem przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego Komunikatu o wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w II kwartale 2015 r., które wyniosło 3.854 zł 88 gr, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 września 2015 r. zmieniają się kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu emerytur i rent.

Zawody spinningowe "O Puchar Wójta Gminy Zławieś Wielka"

Zgodnie z kalendarzem Kapitanatu Sportowego Koła Wędkarskiego nr 67 w Złejwsi Wielkiej w dniu 11.10.2015 r. odbędą się zawody spinningowe "O Puchar Wójta Gminy Zławieś Wielka".

Zainwestuj w bezpieczeństwo

Chcesz poprawić bezpieczeństwo pracy w swojej firmie, ale nie masz możliwości finansowych? Złóż wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, a możesz dostać nawet 500 tys. zł.


Eko multimedialny konkurs "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie"

Jesteś miłośnikiem przyrody? Lubisz z obiektywem podglądać zwierzęta i obserwować rośliny? Weź udział w konkursie i wygraj cenne nagrody!!!

V edycja konkursu fotograficznego pn. "Eko multimedialny konkurs "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie".

Kujawsko-Pomorski Dzień Kukurydzy

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie Oddział w Przysieku zaprasza na Kujawsko-Pomorski Dzień Kukurydzy, który odbędzie się 4 września 2015 roku na terenie kolekcji odmian w Grubnie koło Chełmna.

Kurs samoobrony w GOKiS

By poruszać się bezpieczniej idąc po zmierzchu ulicą, obronić się przed złodziejem lub włamywaczem - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej ogłasza zapisy na bezpłatny kurs samoobrony.

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż Przewodniczący Rady Gminy będzie pełnił dyżur w środę 26.08.2015 r. w godz. od 13:00-15:00

Sezon kulturalny w GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia artystyczno – edukacyjne w roku kulturalnym 2015/2016

Barwy lata, dary jesieni

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku zaprasza na festyn „Barwy Lata, Dary Jesieni” Święto Ziemniaka

Witacze 2015 - głosowanie rozpoczęte!!!

Głosowanie rozpoczęte!

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia "na żywo" wszystkich witaczy, gdyż prezentują się wspaniale. Na facebooku mogliśmy poddać do głosowaniu tylko jedno zdjęcie.

Poniżej więcej zdjęć prezentujących witacze w naszej gminie.

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • Cegielnik
 • Czarne Błoto
 • Czarnowo
 • Górsk
 • Gutowo
 • Łążyn
 • Pędzewo
 • Przysiek
 • Rozgarty
 • Rzęczkowo
 • Siemoń
 • Skłudzewo
 • Stary Toruń
 • Toporzysko
 • Zarośle Cienkie
 • Zławieś Mała
 • Zławieś Wielka

Harmonogram zebrań sołeckich

Uprzejmie informujemy, iż zbliżają się terminy zebrań sołeckich. Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram.

Zapraszamy na Dożynki

W sobotę 29 sierpnia odbędzie się najważniejsze gminne święto – dożynki. W tym roku gospodarzem święta plonów będzie sołectwo Skłudzewo. Dożynki rozpoczną się uroczystą mszą świętą o godzinie 14.00 w kościele w Złejwsi Wielkiej, po której barwny korowód przejdzie sprzed Urzędu Gminy na plac przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Złejwsi Małej.

Witacze 2015

Zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w konkursie na najładniejszy witacz dożynkowy. Głosujemy na naszym profilu : www.facebook.com/zlawieswielka (poprzez kliknięcie „lubię to”). Głosowanie trwa do piątku 28 sierpnia, do godziny 20.00.

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2015r,.

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015r. Dom Kultury w Górsku i Centrum Edukacji Młodzieży im. Ks Jerzego Popiełuszki, organizuje w dniu 12 września 2015r o godzinie 14.00. II Przegląd Ludowych Zespołów Śpiewaczych.

Gala Piosenki Śląskiej- wyjazd zorganizowany

Dom Kultury w Górsku organizuje dnia 18 września 2015r. wyjazd na Galę Piosenki Śląskiej, która odbędzie się w Auli UMK w Toruniu o godzinie 18.00.

Zajęcia w Domu Kultury w Górsku

Dom Kultury w Górsku przyjmuje zapisy na zajęcia dla dzieci i dorosłych w nowym roku szkolnym 2015/2016:

Lokalna Strategia Rozwoju - spotkanie informacyjne

LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „ZAKOLE DOLNEJ WISŁY” ZAPRASZA DO UDZIAŁU W SPOTKANIACH KONSULTACYJNYCH W ZWIĄZKU Z ROZPOCZĘCIEM BUDOWY NOWEJ LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU NA LATA 2014-2020

Dożynki - 29 sierpnia 2015

Jak co roku w naszej gminie, w ostatni weekend sierpnia, zorganizowane zostaną Dożynki Gminne. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tak ważnym dla rolników święcie. Już o godzinie 14:00 w kościele w Złejwsi Wielkiej odprawiona zostanie msza św, po której barwny korowód przejdzie ulicą Handlową do Amfiteatru w Złejwsi Małej.

Zakaz podlewania

Uprzejmie informujemy, że w związku z długotrwałą suszą oraz w celu przeciwdziałania spadkom ciśnienia i brakom wody w sieci, wprowadza się całkowity zakaz podlewania ogródków przydomowych, trawników, upraw polowych, napełniania basenów itp.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

Akademia Liderek Zakola Dolnej Wisły - projekt w ramach FIO 2015

Nasza Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły” od 2006 r działa na rzecz pobudzenia aktywności społecznej mieszkańców wsi. Wyróżniającą się grupą osób, które podejmują inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej są kobiety, które angażują się w działania głównie w dziedzinie oświaty i kultury.

Informacja Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy.

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego informuje, że w terminie od 13 sierpnia do 11 września 2015r, przyjmuje wnioski o rozkładaniu na nieoprocentowane raty opłaty należnej od producentów mleka za przekroczenie kwoty indywidualnej za rok kwotowy 2014/2015.

Wyprawka szkolna 2015/2016

Uprzejmie informuję o możliwości ubiegania się o pomoc w ramach Rządowego Programu pomocy uczniom w 2015 r. –„Wyprawka szkolna". Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 938) pomoc jest skierowana do trzech grup uczniów:

Dożynki - 29 sierpnia 2015

Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami dla osób, które chciałyby zaoferować swoje produkty. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie karty zgłoszenia na adres: gazeta@zlawies.pl bądź dostarczenia do sekretariatu w Urzędzie Gminy.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniach 14 sierpnia 2015r. Filia GBP w Górsku
oraz 28 sierpnia 2015r. GBP w Złejwsi Małej oraz Filia w Rzęczkowie
będą nieczynne w zamian za święto przypadające 15 sierpnia 2015 roku (sobota)

Infromacja

Informuję, że dzień 14 sierpnia 2015r. (piątek) będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Domu Kultury w Górsku w zamian za święto przypadające w dniu 15 sierpnia 2015r. (sobota).

Ostrzeżenie meteorologiczne  Nr 31/08/2015

Zjawisko: Upały
Stopień zagrożenia: 3
Ważność: od godz.13:00 dnia 03.08.2015 do godz. 20:00 dnia 08.08.2015
Obszar: Województwo kujawsko-pomorskie

Infromacja

Informuję, że dzień 14 sierpnia 2015r. (piątek) będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej w zamian za święto przypadające w dniu 15 sierpnia 2015r. (sobota).

                                                                                                                            kierownik
                                                                    Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
                                                                                            w Złejwsi Wielkiej
                                                                                                   Aldona Michalska

Ogłoszenie o szkoleniach PROW

W DNIACH 20.08.2015 ORAZ 15.09.2015 GODZ. 10:00 W ŚWIETLICY INTEGRACYJNEJ GOPS PRZY ULICY SŁONECZNEJ 28 W ZŁEJWSI WIELKIEJ ODBĘDZIE SIĘ SZKOLENIE W ZAKRESIE PROW 2014-2020 W TYM M.IN.:

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 14 sierpnia 2015 r. (piątek) Urząd Gminy będzie nieczynny.

Zajęcia w Domu Kultury w Górsku

Dom Kultury w Górsku poszukuje chętnych do wzięcia udziału w zajęciach dla dzieci i dorosłych w nowym roku szkolnym 2015/2016.

Wakacje z GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zaprasza wszystkie chętne dzieci do udziału w zajęciach sportowych i turniejach organizowanych w okresie wakacji na boisku wielofunkcyjnym Orlik.

Ogłoszenie

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej informuje, że przedłużony zostaje termin składania wniosków o oszacowanie strat W uprawach rolnych spowodowanych suszą

Wnioski przyjmowane będą do 15 lipca 2015r.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 24/07/2015

Zjawisko: upał
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: od godz. 1200 dnia 4.07.2015 do godz.2000 dnia 6.07.2015
Obszar: województwo kujawsko-pomorskie
Przebieg : Prognozuje się temperaturę maksymalną od 30°C do 32°C, tylko 5.07.2015 od 32°C do 34°C.

Ania Arseniuk wygrała najtrudniejszy bieg jednodniowy w Polsce

Bieg „Rzeźnika Ultra” to impreza, która zrodziła się w głowie Mirka Bienieckiego z myślą o tych, dla których tradycyjna trasa „Rzeźnika”, a nawet jej wydłużona do 100 kilometrów wersja hardcore, to wciąż za mało. Od początku miał więc on być wyzwaniem dla największych mocarzy na krajowej scenie ultra, a osiągnięcie mety – celem dla najtwardszych z twardych

Przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie gminy Zławieś Wielka

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Sobótka 2015

W sobotę 27 czerwca już po raz kolejny przy amfiteatrze w Złejwsi Małej zorganizowana została Sobótka. Przepiękna pogoda pozwoliła na zgromadzenie się rzeszy mieszkańców naszej gminy. Dla wszystkich przygotowana została moc atrakcji

Zainwestuj w bezpieczeństwo

Chcesz poprawić bezpieczeństwo pracy w swojej firmie, ale nie masz możliwości finansowych? Złóż wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, a możesz dostać nawet 500 tys. zł.

Sukces zespołu śpiewaczego „Harmonia”

Działający przy Domu Kultury w Górsku zespół śpiewaczy Harmonia, mimo krótkiego stażu, cieszy się ogromną popularnością nie tylko na terenie naszej gminy.
W dniu 21 czerwca zespół wystąpił na dwóch imprezach - Senioriadzie zorganizowanej w Toruniu na stadionie MOSiR oraz na 44. Spotkaniach z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej w Ciechocinku.

Warsztaty teatralne w Domu Kultury w Górsku

W okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) organizowane są wakacyjne warsztaty teatralne w Domu Kultury w Górsku.

XIII. Ogólnopolski Plener Profesjonalistów „Przestrzeń Przyrody – Skłudzewo 2015”

Fundacja Piękniejszego Świata w Skłudzewie ma zaszczyt zaprosić Państwa w dniu 24 lipca 2015r. o godz. 18.00 na uroczyste otwarcie Wystawy XIII. Ogólnopolskiego Pleneru Profesjonalistów „Przestrzeń Przyrody – Skłudzewo 2015”

"Powitanie lata" w Toporzysku

W dniu 20.06.2015r w świetlico-remizie w Toporzysku odbył się Festyn "Powitanie Lata". Organizatorami imprezy byli Sołtys, Rada Sołecka, KGW i OSP z Toporzyska. Dzieci i dorośli brali udział w różnych konkurencjach. Soliści z GOKiSu ze Złejwsi Małej pod przewodnictwem swojej pani instruktor Magdaleny Karpińskiej wystąpili dla rodziców dedykując im piosenki z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca

Przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie gminy Zławieś Wielka

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Strategia Rozwoju Gminy Zławieś Wielka na lata 2015-2023

W związku z rozpoczęciem prac nad opracowaniem strategii rozwoju gminy Zławieś Wielka na lata 2015-2023 zwracamy się z prośbą o zgłaszanie propozycji projektów, które w Państwa opinii należy zrealizować w tym okresie.

Piknik Rodzinny w CEM w Górsku

Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku serdecznie zaprasza w dniu 28 czerwca (niedziela) na PIKNIK RODZINNY z okazji rozpoczęcia wakacji, który odbędzie się na przedpolu terenie Centrum oraz sąsiadującym terenie boiska piłkarskiego przy ul. B. Markierwicza

Sobótka

Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz Domem Kultury w Górsku zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy na Sobótkę. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 27 czerwca w godzinach od 16:00 do północy przy amfiteatrze w Złejwsi Małej.

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Czarnym Błocie

13 czerwca 2015 roku w Czarnym Błocie odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami imprezy była Rada Sołecka i KGW naszej wsi.

Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych, korzystały z poczęstunku, oglądały także pokazy strażackie. Pogoda nam dopisała.

Gminne zawody pożarnicze

20 czerwca br. na boisku gminnym w Złejwsi Wielkiej odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP. W tym roku do konkurencji stanęło sześć z ośmiu jednostek z terenu gminy. Prócz zmagań mężczyzn, mogliśmy podziwiać zaciętą rywalizację pań z jednostek z Łążyna oraz Toporzyska, a także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt i chłopców z Łążyna i drużynę mieszaną z Toporzyska.

Sukcesy Klubu Karate Kiritsu

W niedzielę dnia 31.05.2015 we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży "WROCŁAW OPEN 2015" organizowany przez Polskie Zrzeszenie Karate. W zawodach brało udział 345 zawodników i zawodniczek z 12 klubów z Polski i Białorusi.

dalEKOwzroczni będą w gminie Zławieś Wielka na „Sobótce” w Złejwsi Małej

W dniu 27 czerwca br. odbędzie się w Złejwsi Małej festyn „Sobótka”. Organizator zapewni wiele atrakcji, ale odwiedzą nas także dalEKOwzroczni. Ma to związek z realizacją Projektu pn.: „Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego”

Ogłoszenie

W związku z występowaniem długotrwałych braków opadów atmosferycznych uprzejmie informuję, że istnieje możliwość składania wniosków o "Oszacowanie strat w uprawach rolnych"

Ogłoszenie o otwartym konkursie

Zarządzenie 44/2015 Wójta Gminy Zławieś Wielka z dnia 18 czerwca 2015 r. w sprawie ogłoszenia II otwartego konkursu ofert dotyczących wyboru dziennych opiekunów, którzy będą sprawować opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 na terenie Gminy Zławieś Wielka

Spotkanie Wójta z najlepszymi absolwentami

12 czerwca 2015 r., na zaproszenie Wójta Gminy Jana Surdyki, do świetlicy integracyjnej w Złejwsi Wielkiej przybyli najlepsi absolwenci gimnazjów działających w Gminie Zławieś Wielka w towarzystwie wychowawców oraz dyrektorów szkół.

Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy

W Twoim miejscu pracy poprawiono bezpieczeństwo pracy i ergonomię? Weź udział w 43. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną, innymi ministerstwami, urzędami kontrolnymi, instytucjami ubezpieczeniowymi oraz partnerami społecznymi.

Teatralia w Centrum Edukacji Młodzieży

Serdecznie zapraszamy na finałowe zmagania teatrów w ramach Ogólnopolskich Konfrontacji Teatralnych, które odbędą się 20 czerwca 2015 r. w sali kinowo-teatralnej Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.

Ogólnopolski przegląd teatralny TEATRALIA, to wydarzenie które ma na celu szerzyć praktykę teatralną przede wszystkim wśród młodzieży. Zbieramy w naszym konkursie osoby tworzące teatry amatorskie, którym dajemy szansę zaprezentowania swoich możliwości na scenie.

W ramach zgłoszonych Teatraliów 2015 organizowane były bezpłatne warsztaty teatralne z udziałem wykładowcy teatrologii z Warszawy, Jana Zdziarskiego, oraz studentek Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Toruniu, Magdaleny Olbryś i Justyny Kłosińskiej.

Wstęp na Galę Finałową w charakterze widza jest bezpłatny.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Zaproszenie na konfrontacje teatralne

Półkolonie w Domu Kultury w Górsku

Dom Kultury w Górsku wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Razem dla Przyszłości” organizuje w miesiącach lipcu i sierpniu półkolonie dla dzieci z terenu naszej gminy.

"Lubię tu być"

W imieniu Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego zachęcamy do udziału w akcji promującej naszej województwo. Połączona jest ona z konkursem fotograficznym, w którym mieszkańcy regionu mogą zdobyć atrakcyjne nagrody.

Informacja o zmianach taryf za wodę i ścieki

Zakład Usług Komunalnych Zławieś Wielka Spółka z o.o. na podstawie art. 24 ust. 7 Ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (t. jedn. Dz. U. z 2015 r., poz. 139) ogłasza taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę

Warsztaty "Owady zapylające i praktyki pszczelarskie"

15 czerwca 2015r w godz 9:00-11:15 na terenie miejsca działania Gutowo 4 gm. Zławieś Wielka Fundacja Leśna Droga przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Toruniu przeprowadzi spotkanie warsztatowe propagujące wiedzę na temat ochrony owadów zapylających i upowszechniania praktyk pszczelarskich.

Szkoła Letnia Liderów Miedzynarodowych 2015

Szkoła Letnia to sześciodniowe warsztaty w Przysieku. Jej celem jest zapoznanie młodzieży z możliwościami, jakie daje szeroko rozumiana współpraca międzynarodowa. O uczestnictwo w Szkole Letniej ubiegać się mogą osoby pełnoletnie (18-26 lat): maturzyści i studenci zamieszkujący teren województwa kujawsko-pomorskiego.

Termin złożenia wniosku o ponowne objęcie ubezpieczeniem społecznym rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie przypomina, że z dniem 30 czerwca 2015 r. upływa termin na złożenie w Kasie wniosku o objęcie ubezpieczeniem społecznym rolników w okresie, którego dotyczyła decyzja o ustaniu ubezpieczenia w KRUS, wydana przed dniem 1 stycznia 2015 r.,

Zawody spławikowe na jeziorze Kozielec

17 maja 2015 r. na jeziorze Kozielec w gminie Łubianka zorganizowane zostały zawody w dyscyplinie spławikowej organizowane przez Koło Wędkarskie działające na terenie naszej gminy.

Jarmark w Zakolu Dolnej Wisły

V Jarmark w Zakolu Dolnej Wisły zbliża się dużymi krokami. My już dziś zapraszamy serdecznie do Czarża - 13 czerwca, będzie się działo !!!!!

Festyn Rodzinny w Przysieku

30 maja w godzinach 15:00 – 18:00, w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przysieku odbędzie się coroczny Szkolny Festyn Rodzinny. Tym razem uczniowie wraz ze swoimi rodzicami świętować będą Dzień Dziecka.

Dzień Dziecka z GOKiS

W dniu 1 czerwca 2015 r. Gminy Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza dzieci i młodzież do wspólnej zabawy. O godz. 16:00 rozpocznie się sportowa zabawa, w ramach której odbędą się gry i zabawy sportowe - piłka nożna, siatkówka, koszykówka.

Banery

Kontakt

[obiekt mapy]
Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 956-18-57-719, REGON: 000547112
 
Dane do faktury: Gmina Zławieś Wielka,
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 879 246 99 51

tel/fax.: 56 678 09 13, tel.: 56 674 13 11

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek 7:00-15:15
wtorek: 8:00-16:15
piątek 7:00-14:00

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny..