Przejście do sekcji:

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Apel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  – W trosce o umożliwienie konsumentom dostępu do dobrej, polskiej żywności, zachowanie bytu rolników i sprzedawców apeluję do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów. Uważajmy na siebie i innych, ale też wspierajmy się – zaapelował dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

 • Informacja GOPS

  Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej informuje mieszkańców pozostających w kwarantannie domowej, że pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej pełnią codzienny dyżur telefoniczny pod nr  531-642-653, w godzinach  7.30 – 19.00.

  Podczas dyżuru przyjmowane są zgłoszenia osób, które wymagają wsparcia w postaci organizacji zakupu i dowozu produktów żywnościowych, a nie mają możliwości ich zorganizowania we własnym zakresie. Występuje także możliwość uzyskania wsparcia psychologicznego.

 • Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

  W związku z wprowadzeniem stanu epidemii informujemy, iż wypełnione i podpisane deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można dostarczyć po przywróceniu możliwości swobodnego poruszania się lub po otwarciu urzędu dla interesantów. Dopuszczamy możliwość dostarczenia jej za pomocą poczty elektronicznej w postaci skanu i odesłania na adres mailowy ug@zlawies.pl lub odpadykomunalne@zlawies.pl, za pośrednictwem Poczty Polskiej, albo przez pozostawienie w skrzynce podawczej przeznaczonej na korespondencję umieszczonej w korytarzu za drzwiami wejściowymi do urzędu gminy. W obecnej sytuacji termin 31.03.2020 nie jest obowiązujący. Przypominamy także, że wypełnienie deklaracji jest obowiązkowe nawet jeżeli sytuacja na danej nieruchomości nie uległa zmianie.

 • Koronawirus - zalecenia

  Koronawirus - zalecenia

  W związku z ogłoszeniem pandemii koronawirusa Wójt Gminy Zławieś Wielka apeluje do mieszkańców o ograniczenie załatwiania spraw administracyjnych bezpośrednio w siedzibie urzędu. W celu zminimalizowania ryzyka prosimy kontaktować się z pracownikami urzędu mailowo i telefonicznie.

 • Koronawirus - zalecenia

  Koronawirus - zalecenia

  Szanowni Państwo, w związku z przerwą w uczęszczaniu do szkoły dzieci i młodzieży, zalecamy ograniczyć  bezwzględnie kontakty z rówieśnikami. Odradzamy wyjazdy do sklepów i innych obiektów, gdzie przebywają duże skupiska ludzi

 • Podłączenie do sieci gazowej w miejscowości Górsk

  Polska Spółka Gazownictwa, Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy uprzejmie informuje, iż na terenie miejscowości Górsk (Zławieś Wielka) istnieje możliwość podłączenia obiektów do sieci gazowej. Planowana jest także rozbudowa istniejącej sieci, zakres rozbudowy zależy jednak od liczby zainteresowanych.

 • -

  Termomodernizacja przychodni w Górsku

  W dniu 18 lutego br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko Pomorskiego podpisana została umowa o dofinansowanie projektu „Termomodernizacji budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Górsku”. Dzięki środkom przyznanym z Unii Europejskiej wykonane zostaną prace zwiększające efektywność energetyczną budynku, pozwalając na zmniejszenie emisji do atmosfery szkodliwych gazów i pyłów. Inwestycja obejmuje roboty związane z dociepleniem ścian zewnętrznych w tym fundamentowych oraz stropodachu.

 • -

  28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Złejwsi Wielkiej

  Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia na terenie całego kraju odbył się 28.Finał WOŚP. Na terenie Naszej gminy zorganizowany został już po raz osiemnasty. W sztabie Zławieś Wielka przeprowadzone zostały 3 imprezy w: Szkole Podstawowej w Przysieku, Świetlicy Wiejskiej w Siemoniu oraz w Szkole Podstawowej w Złejwsi Wielkiej. Na każdej z nich można było skosztować pysznych ciast i gorących napojów, obejrzeć występy artystyczne czy inne różnego rodzaju pokazy.

Stronicowanie