Przejście do sekcji:

plastyczna

ZAJĘCIA PLASTYCZNE PROWADZI p. Anita Przybyszewska Pietrasiak
GOKiS (SALA 1)

 

Celem zajęć plastycznych jest rozwinięcie wrażliwości i zdolności intelektualnych dziecka poprzez twórczość plastyczną. W pracy twórczej młodzi uczestnicy uczą się własnej ekspresji. Przez plastyczną zabawę rozwijają predyspozycje twórcze: fantazję, wyobraźnię, oryginalność, pomysłowość. Starają się skupić na podjętym zadaniu ćwicząc samokontrolę, konsekwencję, cierpliwość i wytrwałości w dążeniu do zaplanowanego celu. Powiększają również swoją sprawności manualną i koordynację wzrokowo-ruchową. Podczas realizacji zadań zyskują dodatkową wiedzę z technik plastycznych i sztuk pięknych. Nabywają umiejętność świadomego używania podstawowych środków plastycznych: kompozycji, barwy, formy i kształtu. Podczas pracy w grupie rówieśników integrują się, jednocześnie dostrzegają własną niepowtarzalną ekspresję, tożsamość oraz wartość.
 Moim zadaniem jest asystowanie małym artystom podczas ilustrowania i wyrażania tego co w nich „wolne i spontaniczne”, wspieranie ich pomysłów bez ingerencji i przeszkadzania…

Postawa „artystyczna” jest postawą wolności, w tym sensie, że szuka się w niej wypowiedzenia tego, co w nas jest najbardziej indywidualne i spontaniczne, a tym samym zrzucenia z siebie uwierających masek i więzów. Antoni Kępiński — Rytm życia.
 

Czwartek 17:00 - 19:00

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -