Przejście do sekcji:

Informacje archiwalne

Warsztaty „Rekonstrukcja tradycyjnego bartnictwa”

Serdecznie zapraszamy w imieniu Fundacji Leśna Droga wszystkich chętnych do udziału w warsztatach poświęconych tradycyjnemu bartnictwu, które odbędą się w dniach 17-18 sierpnia, w godzinach 10.00-15.00, w Gutowie.

Warsztaty poprowadzone zostaną przez członków Bractwa Bartnego z Augustowa, pracowników Zakładu Fizjologii Zwierząt UMK, przedstawicieli Leśnictwa Gutowo oraz wolontariuszy współpracujących z Fundacją.

W pierwszym dniu uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykonywaniu kłód bartnych metodami tradycyjnymi. Zostaną także zapoznani z wiadomościami na temat historii bartnictwa na terenie powiatu toruńskiego oraz poznają sekrety życia pszczół w ekosystemach leśnych.

Z kolei 18 sierpnia w pobliskich lasach odbędzie się montaż wykonanych barci. Towarzyszyć temu będą pokazy użycia leziwa, czyli wykonanej z powrozów uprzęży, dzięki której bartnicy wspinają się na pozbawione dolnych gałęzi pnie drzew.

Zainteresowanych prosimy o wcześniejszą rejestrację za pośrednictwem poczty elektronicznej, pod adresem: fundacja.lesnadroga@gmail.com lub telefonicznie: 509 532 224.

Warsztaty są częścią  działania pod nazwą „Rekonstrukcja tradycyjnego bartnictwa”, realizowanego w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego, finansowanego przez Toruńskie Starostwo Powiatowe.

Wróć