Przejście do sekcji:

Aktualności

Braliśmy udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Środowisk Trzeźwościowych

 

Jak co roku członkowie „Grupy Wsparcia AA” ze Złejwsi Wielkiej działającej obecnie przy świetlicy integracyjnej w Złejwsi Wielkiej oraz ich sympatycy  brali udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Środowisk Trzeźwościowych.

Spotkania Trzeźwościowe, których motto w tym roku brzmiało : "Odbudowuję mój dom", odbyły się w dniach 28-29 lipca w Licheniu. Spotkania te  przeznaczone były dla osób, które mają problem z alkoholem, narkotykami i innymi uzależnieniami oraz dla osób, które cierpią z powodu uzależnienia bliskiej osoby. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe to modlitwa o wyjście z nałogu, czas na rozmowę o swych problemach z psychologami i specjalistami terapii uzależnień, a także możliwość uzyskania wsparcia i nadziei od innych osób zmagających się z podobnymi problemami. Udział w spotkaniach był bezpłatny.

Z udziałem kilkunastu tysięcy osób uzależnionych, w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu trwały jubileuszowe 20 Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Trzeźwościowych pod tytułem "Mityng pod gwiazdami". Uzależnionym towarzyszyły rodziny i przyjaciele. 

Oficjalnego otwarcia Spotkań dokonał ks. Robert Krzywicki, dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, ks. Wiktor Gumienny, kustosz sanktuarium oraz Paweł, alkoholik, jeden z inicjatorów spotkań trzeźwościowych w Licheniu. 

Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwała około setka wolontariuszy. Ponadto każdy chętny mógł porozmawiać o swoich problemach z jednym pięćdziesięciu psychologów.

Wśród mityngów, które zaplanowano podczas tegorocznych Spotkań to spotkania dla Anonimowych Alkoholików, Krewnych i Przyjaciół Alkoholików, Dorosłych Dzieci Alkoholików, Anonimowych Narkomanów, Anonimowych Hazardzistów, Anonimowych Palaczy, Anonimowych Żarłoków, Dzieci Alkoholików oraz Anonimowych Uzależnionych od Seksu i Miłości. 

Licheńskie Spotkania Trzeźwościowe początkami sięgają 1993 roku kiedy to grupa kilkunastu osób należących do środowiska AA z Konina i okolic postanowiła zorganizować weekendowe spotkanie dla osób uzależnionych. Jako miejsce realizacji spotkania wybrali licheńskie sanktuarium. Dziś mija dokładnie 20 lat od tamtego wydarzenia.

  • autor: GOPS

Wróć