Przejście do sekcji:

Aktualności

Mistrzostwa Świata Karate WUKF Dzieci, Kadetów i Juniorów 2014 w Szczecinie

W dniach 15-19.10.2014 w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Świata Karate WUKF Dzieci, Kadetów i Juniorów (World Union of Karate-Do Federations).

W zawodach wzięło udział 1400 zawodników z 36 krajów w tym 6 osobowa reprezentacja z Klubu Karate Kiritsu (Justyna Pęcak, Maja Gondek, Julia Wołowska, Gracjan Grobelny, Łojko Adrian oraz Philippe Zagubień). Reprezentacja Polski przywiozła w tym roku do kraju łącznie 92 medale: 19 złotych, 25 srebrnych i 48 brązowych, i tym samym uplasowała się na 3-miejscu w klasyfikacji medalowej imprezy, za reprezentacjami Włoch oraz Rumunii.

Sześcioosobowa reprezentacja karateków z Górska dzielnie walczyła o najwyższe trofea gdzie przy licznie obsadzonych konkurencjach nie było to łatwe zadanie.
Bardzo udany start zaliczyła Justyna Pęcak (Kiritsu Górsk) gdzie w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt 13-14 lat (Shobu Ippon) uplasowała się na trzecim miejscu. Tą samą pozycję na podium zdobyła drużyna reprezentacji Polski w składzie: Maja Gondek (Kiritsu Górsk), Justyna Pęcak (Kiritsu Górsk) oraz Małgorzata Cichocka (Bushikan Szczecin) w konkurencji kumite drużynowe dziewcząt 13-14 lat (Shobu Ippon).