Przejście do sekcji:

Spis powszechny

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Wywiady bezpośrednie będą realizowane od 23 czerwca br. Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się przez Internet, nie spisały się na infolinii (22 279 99 99) ani nie zadzwonił do nich rachmistrz spisowy.

Ogłoszenie o naborze uzupełniającym na rachmistrza spisowego

Wójt Gminy Zławieś Wielka  - Gminny Komisarz Spisowy w Złejwsi Wielkiej ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów spisowych, którzy będą wykonywać prace spisowe w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań (NSP) 2021 na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r.

Zaproszenie na Spotkanie informacyjne  NSP2021

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które ma na celu wyjaśnić Państwa wątpliwości związane z wypełnieniem formularza spisowego. Spotkanie odbędzie się 11 czerwca 2021 r. o godz. 11:00.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Obowiązkową formą dokonania spisu jest samospis internetowy. Metodami uzupełniającymi są: wywiad telefoniczny i bezpośredni, przy czym, ze względu na stan epidemii wywiady bezpośrednie są wstrzymane do odwołania.

Loteria NSP2021

Dokonałeś samospisu?  Weź udział w Loterii i zdobądź jedną z setek nagród. Weź udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 online na spis.gov.pl i uzyskaj unikatowy kod potwierdzający samospis.

Zaproszenie na Spotkanie informacyjne  NSP2021

Już w najbliższy piątek 23 kwietnia o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące NSP2021.

Jak wziąć udział w spisie?

W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację: kliknij tutaj

Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym!

Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym!

KONKURS NSP 2021 Dlaczego warto spisać się dla Polski?

Tematem konkursu jest przygotowanie krótkiego filmiku do 2 minut, który odpowie na pytanie Dlaczego warto spisać się dla Polski?

Pytania do Narodowego Spisu Powszechnego 2021 oraz demo formularza spisowego już dostępne Opublikowano: 19 marca 2021

Zapraszamy również do zapoznania się z wersją demo formularza spisowego Mamy nadzieję, że ta możliwość pozwoli każdemu w prosty sposób spisać się samodzielnie przez Internet i spełnić swój obowiązek. 

Lista pytań w NSP 2021

Formularz do samospisu zaprojektowany został w taki sposób, aby przejście do kolejnego pytania zależało od odpowiedzi udzielonej na pytanie poprzednie.

Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań 2021 - kto, gdzie, kiedy i jak - najważniejsze informacje

Nabór na rachmistrzów spisowych przedłużony do 16 lutego br.

Nabór na rachmistrzów spisowych we wszystkich gminach będzie przedłużony do 16 lutego.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP) 2021 - ogłoszenie o naborze na rachmistrza

Wójt Gminy Zławieś Wielka - Gminny Komisarz Spisowy w Złejwsi Wielkiej ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych, którzy będą wykonywać prace spisowe w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań (NSP) 2021 na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r.

Czym jest spis?

Spis ludności to – jak podaje Encyklopedia PWN – podstawowe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze wg ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie, na określonym terytorium.