Przejście do sekcji:

Spis powszechny

Dyżur punktu spisowego w dniu 30.09.2021 r.

W  dniu 30 września 2021 r.  Gminne Biuro Spisowe  będzie pełniło dyżur do godz. 20.00.

Harmonogram dyżurów rachmistrzów spisowych

Przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Aby ułatwić osobom, które dotychczas tego nie uczyniły, spełnienie obowiązku spisowego rachmistrzowie spisowi będą pełnili dyżury, których harmonogram podajemy poniżej.

Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Wystartował konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę. Wystarczy spisać się samodzielnie przez Internet, a następnie zachęcić do tego rodzinę, znajomych i osoby z najbliższego otoczenia.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Wywiady bezpośrednie będą realizowane od 23 czerwca br. Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się przez Internet, nie spisały się na infolinii (22 279 99 99) ani nie zadzwonił do nich rachmistrz spisowy.

Ogłoszenie o naborze uzupełniającym na rachmistrza spisowego

Wójt Gminy Zławieś Wielka  - Gminny Komisarz Spisowy w Złejwsi Wielkiej ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów spisowych, którzy będą wykonywać prace spisowe w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań (NSP) 2021 na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r.

Zaproszenie na Spotkanie informacyjne  NSP2021

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które ma na celu wyjaśnić Państwa wątpliwości związane z wypełnieniem formularza spisowego. Spotkanie odbędzie się 11 czerwca 2021 r. o godz. 11:00.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Obowiązkową formą dokonania spisu jest samospis internetowy. Metodami uzupełniającymi są: wywiad telefoniczny i bezpośredni, przy czym, ze względu na stan epidemii wywiady bezpośrednie są wstrzymane do odwołania.

Loteria NSP2021

Dokonałeś samospisu?  Weź udział w Loterii i zdobądź jedną z setek nagród. Weź udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 online na spis.gov.pl i uzyskaj unikatowy kod potwierdzający samospis.

Zaproszenie na Spotkanie informacyjne  NSP2021

Już w najbliższy piątek 23 kwietnia o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące NSP2021.

Jak wziąć udział w spisie?

W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację: kliknij tutaj

Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym!

Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym!

KONKURS NSP 2021 Dlaczego warto spisać się dla Polski?

Tematem konkursu jest przygotowanie krótkiego filmiku do 2 minut, który odpowie na pytanie Dlaczego warto spisać się dla Polski?

Pytania do Narodowego Spisu Powszechnego 2021 oraz demo formularza spisowego już dostępne Opublikowano: 19 marca 2021

Zapraszamy również do zapoznania się z wersją demo formularza spisowego Mamy nadzieję, że ta możliwość pozwoli każdemu w prosty sposób spisać się samodzielnie przez Internet i spełnić swój obowiązek. 

Lista pytań w NSP 2021

Formularz do samospisu zaprojektowany został w taki sposób, aby przejście do kolejnego pytania zależało od odpowiedzi udzielonej na pytanie poprzednie.

Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań 2021 - kto, gdzie, kiedy i jak - najważniejsze informacje

Nabór na rachmistrzów spisowych przedłużony do 16 lutego br.

Nabór na rachmistrzów spisowych we wszystkich gminach będzie przedłużony do 16 lutego.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP) 2021 - ogłoszenie o naborze na rachmistrza

Wójt Gminy Zławieś Wielka - Gminny Komisarz Spisowy w Złejwsi Wielkiej ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych, którzy będą wykonywać prace spisowe w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań (NSP) 2021 na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r.

Czym jest spis?

Spis ludności to – jak podaje Encyklopedia PWN – podstawowe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze wg ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie, na określonym terytorium.