Urząd Gminy Zławieś Wielka

Nagłówek

Ułatwienia dostępu

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Menu

Menu

Treść strony

Europejski Tydzień Sportu 2019

Gmina Zławieś Wielka w dniach 26.05-01.06.2019 r. wzięła udział w XXV Sportowym Turnieju Miast i Gmin, organizując już po raz VIII Europejski Tydzień Sportu.

W rywalizacjach sportowych wzięło udział w sumie 770 osób. Największym wydarzeniem tygodnia sportu jest co roku "Bitwa sołectw" - turniej piłki nożnej rozgrywany pomiędzy sołectwami. W tegorocznej edycji wystartowało 9 drużyn z: Czarnowa, Górska, Gutowa, Rozgart, Skłudzewa, Starego Torunia, Toporzyska, Złejwsi Małej i Złejwsi Wielkiej. Rozgrywki przeprowadzono w trzech grupach, a do kolejnej rundy wchodziły trzy najlepsze drużyny z pierwszych miejsc oraz najlepsza z drugiego miejsca. Niestety pogoda nie rozpieszczała zawodników, kilka meczów rozegrano w ulewnym deszczu. W meczu o III miejsce spotkały się sołectwa Zławieś Mała oraz Zławieś Wielka, która w rzutach karnych pokonała przeciwnika wynikiem 2:1. Równie emocjonujący mecz finałowy rozegrały sołectwa Górsk i Toporzysko. O wygranej przesądziły rzuty karne. Wynikiem 2:0 po raz trzeci z rzędu "Bitwę sołectw" wygrało sołectwo Górsk. Podczas tej imprezy nie zabrakło pysznych kiełbasek z grilla i chłodnych napojów. Zwycięzcom gratulujemy!

W rozgrywkach szkolnych, odbywających się w godzinach przedpołudniowych dzieci wzięły udział w: "Olimpiadzie klas I-III" w Szkole Podstawowej w Górsku, "Potyczkach klas I-III" w Szkole Podstawowej w Łążynie, "Olimpiadzie przedszkolaków" oraz "Turnieju piłki nożnej klas IV" na boisku Orlik w Złejwsi Małej i "Turnieju piłki nożnej klas VII, VIII i gimnazjum" w Szkole Podstawowej w Rzęczkowie.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pyszne soczki firmy "Marwit", a fundatorem nagród, pucharów i medali był Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprez sportowych w trakcie "Europejskiego tygodnia sportu" w Złejwsi Wielkiej, a uczestników zapraszamy za rok.

wyświetl galerię w Cooliris
  • Europejski Tydzień Sportu
  • Europejski Tydzień Sportu
  • Europejski Tydzień Sportu
  • Europejski Tydzień Sportu
  • Europejski Tydzień Sportu
  • Europejski Tydzień Sportu
  • Europejski Tydzień Sportu
  • Europejski Tydzień Sportu
  • Europejski Tydzień Sportu
  • Europejski Tydzień Sportu

Wstecz

Banery

Kontakt

[obiekt mapy]
Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 956-18-57-719, REGON: 000547112
 
Dane do faktury: Gmina Zławieś Wielka,
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 879 246 99 51

tel/fax.: 56 678 09 13, tel.: 56 674 13 11

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek 7:00-15:15
wtorek: 8:00-16:15
piątek 7:00-14:00

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny..