Przejście do sekcji:

Wszystkie aktualności

Przystanek JPII

Marszałek Piotr Całbecki zaprasza na wydarzenie, które jest absolutnym novum w programie Święta Województwa. Adresowany do młodych ludzi Przystanek JPII „Wiara, kultura, dobro” – z panelami dyskusyjnymi (ekologia, sztuczna inteligencja, wolontariat, wolność-pokój-demokracja, relacje nauka-religia, sport), warsztatami, projekcją filmową i koncertem ojca Stana Fortuny CFR, franciszkanina z Bronxu, charyzmatycznego hiphopowca i rapera – zapowiada się jako najlepsza w regionie impreza, po prostu hit czwartkowego (6 czerwca) popołudnia i wieczoru. Wszystko w przestrzeni Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży przy Woli Zamkowej w Toruniu.

Start godz. 15. 

 - Jestem przekonany, że młodzi ludzie (znacznie częściej niż się sądzi) zastanawiają się nad swoim miejscem w świecie, nad przyszłością naszego świata (w obliczu zagrożenia ekologicznego i coraz szerzej wkraczającej w nasze życie technologii), nad tym, w jaki sposób jako pokolenie mogą wpłynąć na przyszłość globu. Przystanek JPII to zaproszenie do dyskusji, do refleksji, ale też do  dobrej zabawy podczas koncertu „Jazz&Spirit”, który – jestem o tym przekonany! – porwie wszystkich. Do zobaczenia na Woli Zamkowej – zaprasza gospodarz województwa.   

W panelach dyskusyjnych wezmą udział naukowe znakomitości, a przy tym postaci, które naprawdę potrafią zainteresować tym, co mają do powiedzenia – m.in. specjalizujący się w zagadnieniach związanych ze sztuczną inteligencją, kognitywistyką i technologiami neurokognitywnymi prof. Włodzisław Duch, astrofizyk z Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii  Nauk (PAN) prof. Piotr Homola, lekarz pediatra i kardiolog dr Janusz Czarnecki, filozof i teolog ks. dr Michał Oleksowicz, przedstawiana jako historyk 2.0 dr Ewelina Gdaniec, aktywista miejski Paweł Kierakowicz i doktoryzujący się w PAN w dziedzinie filozofii politycznej Kamil Woźniak.   

O 19.30 rozpocznie się będący integralną częścią spotkania koncert „Jazz&Spirit”. Megagwiazdą będzie charyzmatyczny amerykański zakonnik ojciec Stan Fortuna. Jego godzinny koncert będzie bardzo mocnym akcentem na koniec Przystanku JPII.

Przystanek JPII program w załączniku
Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj