Urząd Gminy Zławieś Wielka

Nagłówek

Ułatwienia dostępu

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Menu

Menu

Treść strony

Wspólne kolędowanie w GOKiS

Jak co roku spotykamy się wspólnie na kilka dni przed  Świętami Bożego Narodzenia, aby w podniosłym, uroczystym nastroju, ze wzruszeniem przeżyć ten piękny, święty czas Bożego Narodzenia, w gronie miłych gości przy wspólnym kolędowaniu.

16 grudnia 2018 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej odbył się montaż słowno-muzyczny pt.” Jest taki dzień”. W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli: Ksiądz Kanonik Wojciech Murawski – Proboszcz Parafii w Złejwsi Wielkiej, Pani Edyta Zakrzewska – Radna Powiatu Toruńskiego, Pan Piotr Pawlikowski – Przewodniczący Rady Gminy Zławieś Wielka oraz licznie zgromadzeni rodzice dzieci sekcji działających w GOKiS oraz mieszkańcy gminy.

Uroczystość rozpoczęliśmy polską kolędą „Wśród nocnej ciszy". Święto Bożego Narodzenia ma bardzo uroczysty charakter i jest przeżywane zwłaszcza w narodzie polskim, jako święto rodzinne. W tej pięknej zimowej scenerii usłyszeliśmy kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów, zespołu wokalnego i tanecznego oraz zespołu śpiewaczego „Melodia”. Nasi mali instrumentaliści wykonali na keyboardzie znane polskie kolędy "Gdy się Chrystus rodzi" i „Przybieżeli do Betlejem”. W tym nastrojowym spotkaniu, przypomniano czym jest Boże Narodzenie i jak powinniśmy dbać o tradycje i zwyczaje. Święta Bożego Narodzenia to również czas obdarowywania się prezentami. Z tej okazji  z dalekiej krainy przybył do nas św.  Mikołaj. Obdarzył wszystkich zaproszonych gości słodkościami, a dla uczestników sekcji kulturalnych pozostawił słodkości w salach zajęć. Piękne teksty kolęd oraz słowo mówione wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój. Warto tu podkreślić, że duszą kultury jest kultura ducha. Jesteśmy twórcami, tworzymy siebie. Kultura ducha sprawia, że stajemy się bardziej szczęśliwi, że jakoś lepiej się żyje. To My wszyscy tworzymy wspaniałą gminną kulturę.

wyświetl galerię w Cooliris

Wstecz

Banery

Kontakt

[obiekt mapy]
Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 956-18-57-719, REGON: 000547112
 
Dane do faktury: Gmina Zławieś Wielka,
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 879 246 99 51

tel/fax.: 56 678 09 13, tel.: 56 674 13 11

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek 7:00-15:15
wtorek: 8:00-16:15
piątek 7:00-14:00

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny..