Urząd Gminy Zławieś Wielka

Nagłówek

Ułatwienia dostępu

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Menu

Menu

Treść strony

III Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w GOKiS

8 uczniów klas III gimnazjalnych przystąpiło do pisemnego egzaminu sprawdzającego wiedzę o samorządzie terytorialnym. Gminny konkurs wiedzy odbył się 12 grudnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej.

Jego celem było upowszechnianie wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu terytorialnego, jego znaczenie dla życia lokalnych społeczności, a także propagowanie idei budowania społeczeństwa obywatelskiego. Udział w konkursie polegał na wypełnieniu przez każdego uczestnika testu pisemnego jednokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań, opracowanego przez Komisję Konkursową.

Uczestnicy mogli zdobyć maksymalnie 25 punktów za poprawnie rozwiązany test. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat zadań jednostek samorządu terytorialnego w dziedzinie gospodarki finansowej, administracji oraz kompetencji różnych szczebli władz samorządowych.

Uczestników konkursu oceniała Komisja Konkursowa, której przewodniczyła Edyta Zakrzewska- Radna Powiatu Toruńskiego , Krzysztof Rak–Zastępca Wójta Gminy oraz Piotr Pawlikowski – Przewodniczący Rady Gminy Zławieś Wielka.

Zwycięzcą konkursu została Dominika Król uzyskując 19 pkt. – SP Zławieś Wielka , II miejsce z liczbą16 pkt. zajęła Katarzyna Ofiara , a III miejsce z liczbą 13 pkt. Anna Krysiak. Obie uczennice SP Rzęczkowo. Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Dyplomami/wyróżnieniami oraz drobnymi upominkami zostali nagrodzeni pozostali uczestnicy konkursu.

Organizatorem Konkursu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej. Fundatorzy nagród: Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy okazali nam pomoc i wsparcie przy organizacji konkursu. Dziękujemy również wszystkim uczniom za udział w konkursie, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Mamy nadzieję, że wydarzenie to rozbudziło w nich jeszcze większe zainteresowanie tematyką samorządową i że nadal będą pogłębiać wiedzę na temat samorządu terytorialnego. Podziękowania kieruję do Komisji Konkursowej za merytoryczną ocenę i zaangażowanie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom!

Wstecz

Banery

Kontakt

[obiekt mapy]
Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 956-18-57-719, REGON: 000547112
 
Dane do faktury: Gmina Zławieś Wielka,
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 879 246 99 51

tel/fax.: 56 678 09 13, tel.: 56 674 13 11

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek 7:00-15:15
wtorek: 8:00-16:15
piątek 7:00-14:00

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny..