Urząd Gminy Zławieś Wielka

Nagłówek

Ułatwienia dostępu

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Menu

Menu

Treść strony

I NAGRODA i PUCHAR WOJEWODY KUJAWSKO – POMORSKIEGO dla zespołu śpiewaczego „ Melodia” I Kujawsko – Pomorski Festiwal Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.

I Kujawsko-Pomorski Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej  „Wolność krzyżami się mierzy” odbył  się 27 października 2018 r. w Łochowie. Festiwal zorganizowali:  Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie przy wsparciu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bydgoszczy, Szkoły Mundurowej w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Bydgoszczy i Rady Sołeckiej w Łochowie. W Festiwalu udział wzięli soliści, zespoły wokalne i chóry. Wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców z całego województwa kujawsko - pomorskiego w kilku kategoriach wiekowych i wokalnych. Wykonawcy śpiewali znane piosenki wojskowe i patriotyczne. Pieśni patriotyczne przypominają o ważnych wydarzeniach w historii Polski, ale także o tęsknocie za wolnością. Są ważne dla każdego, podnoszą na duchu, trafiają do młodych osób. Uczą nas historii. Przypominają o ważnych bohaterach. Te pieśni są żywe. Pieśni patriotyczne w naszym kraju opowiadają o wielkich wydarzeniach, więc jeżeli ktoś je zna to może coś z nich wynieść. Celem Festiwalu jest popularyzacja różnorodnych pieśni o Ojczyźnie, pieśni legionowych, pieśni przejawiających nuty patriotyzmu i walki o niepodległość. Piękne pieśni patriotyczne, prezentowane przez wykonawców Festiwalu, oceniało trzyosobowe Jury. Profesjonalne jury po wysłuchaniu solistów i zespołów przyznało nagrody i wyróżnienia. W kategorii chóry I nagrodę i Puchar Wojewody Kujawsko – Pomorskiego  wyśpiewał zespół śpiewaczy „Melodia” z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej, który reprezentował godnie naszą gminę.

Pełni wrażeń i emocji bezpiecznie  wróciliśmy do domu lecz na długo w naszej pamięci pozostanie ten wspaniały dzień! 

                                                                                               

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • Zdjęcie 1
  • Zdjęcie 2
  • Zdjęcie 3
  • Zdjęcie 4
  • Zdjęcie 5
  • Zdjęcie 6
  • Zdjęcie 7

Wstecz

Banery

Kontakt

[obiekt mapy]
Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 956-18-57-719, REGON: 000547112
 
Dane do faktury: Gmina Zławieś Wielka,
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 879 246 99 51

tel/fax.: 56 678 09 13, tel.: 56 674 13 11

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek 7:00-15:15
wtorek: 8:00-16:15
piątek 7:00-14:00

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny..