Urząd Gminy Zławieś Wielka

Nagłówek

Ułatwienia dostępu

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Menu

Menu

Treść strony

Fundacja Piekniejszego Świata w Skludzewie zaprasza na bezpłatne warsztaty podczas ferii dla uczestników indywidualnych i grup rodzinno-sąsiedzkich

MAMO, TATO – jedźmy do Skłudzewa!

 

Ferie zimowe mogą być białe i kolorowe, przeżyte ciekawie i kreatywnie, mogą być okazją do poznawania nowych osób i budzenia się nowych zainteresowań. Podczas ferii można więcej czasu poświęcić na swoją pasję lub podjąć się poznania czegoś nowego. Dla tych, którzy chcą twórczo odpocząć plastycy Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie przygotowali program, pracownie i materiały do plastycznych eksperymentów.

 Tym razem zaproszą uczestników do tworzenia obrazów w niecodzienny sposób, w technice ebru. Ebru to dawna, licząca kilkaset lat sztuka, w której współcześnie swoje dzieła tworzy wielu artystów profesjonalnych. Malowanie polega na odpowiednim nanoszeniu farb na powierzchnię wody, do której przykłada się papier, płótno czy jedwab. Specyfiką tego rodzaju malarstwa jest jego niezwykłość i niepowtarzalność. Będzie można zadowolić się już pierwszymi efektami, ale będzie jeszcze ciekawiej, gdy uczestnik warsztatów podejmie dalsze próby po powrocie do domu wykorzystując pozyskane wiadomości i wolny od zajęć czas.

Po obejrzeniu w Skłudzewie wystawy w tajemniczej technice ebru i pokazie instruktażowym wszyscy będą mogli do woli samodzielnie eksperymentować. Jedno jest pewne, że każdego kto chociaż raz spróbuje zastosować wskazówki prowadzących, trudno będzie odciągnąć do  innych atrakcji. Satysfakcjonujące w tej  technice jest to, że każdy obraz zdjęty z wody będzie unikatowy, autorski, nie powstaną dwa identyczne egzemplarze. Niezwykłe kompozycje malarskie będzie można zdejmować z tafli wody na różne gotowe lub samodzielnie wycięte formy z białego brystolu w wybranych wielkościach i kształtach geometrycznych, abstrakcyjnych, roślinnych, zwierzęcych.

Po wysuszeniu formy będą mogły być wzbogacone wycinankami, rysowaniem, podklejaniem harmonijnego z pracą tła. Prace można całe lub skadrowane oprawić i eksponować, a także mogą stać się podstawą do innych rozmaitych działań – takich jak tworzenie ilustracji, obrazu do swojego pokoju, zakładek, zaproszeń, laurek czy kartek okolicznościowych – to zależy tylko od wyobraźni i zaangażowania autora..Interesująco wyglądają wykonane zespołowo wielkoformatowe panoramy.

Ale także ze zgromadzonych elementów połączonych z patykiem będzie można  stworzyć postacie  do zabawy – nie tylko w czasie ferii -  w teatrzyk  kukiełkowy czy teatr cieni.

Naprawdę warto spróbować !

 

 Zapraszamy uczestników indywidualnych i grupki rodzinno-sąsiedzkie

 na bezpłatne warsztaty pod hasłem „Ebru dla każdego ”

w plastyczne czwartki ferii 2018 – 15 i 22 lutego o godzinie 10.00.

Telefoniczna rezerwacja miejsc pod nr tel.56 678 06 71.

                                                                                                       Danuta Sowińska-Warmbier

Wstecz

Banery

Kontakt

[obiekt mapy]
Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 956-18-57-719, REGON: 000547112

tel/fax.: 56 678 09 13, tel.: 56 674 13 11

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek 7:00-15:15
wtorek: 8:00-16:15
piątek 7:00-14:00

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny..