Menu

Menu

Treść strony

Europejski tydzień sportu

Juz po raz VI Gmina Zławieś Wielka wzięła udział w XXIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin. W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2017 r. ośrodki kultury i sportu, przy współpracy z Urzędem Gminy zapraszały naszych mieszkańców do udziału w zajęciach sportowych. W kalendarzu imprez każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największym wydarzeniem ETS jest co roku turniej piłki nożnej "Bitwa sołectw". W tegorocznej edycji do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn: mistrz ubiegłorocznych rozgrywek sołectwo Zławieś Wielka, wicemistrz sołectwa Zławieś Mała oraz sołectwa Stary Toruń, Górsk, Toporzysko, Skłudzewo i Czarnowo. W trakcie turnieju dla wszystkich kibiców przygotowany został poczęstunek - kiełbaski z grilla oraz napoje. Po kilkugodzinnych rozgrywkach na boisko Orlik w Złejwsi Małej Puchar przechodni Wójta Gminy Zławieś Wielka wywalczyło sołectwo Górsk, II miejsce zajęli zawodnicy z Toporzyska, a trzecie ze Starego Torunia. Dom Kultury w Górsku oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej zaprosił na zajęcia jogi, aerobicu czy Zumby. Stowarzyszenie Aktywna Gmina zabrała naszych mieszkańców na rajd rowerowy, a Fundacja Leśna droga z Gutowa na marsz Nordic walking. Przez 5 dni w szkołach i na boiskach sportowych odbywały się zawody dla najmłodszych - zaczynając od Igrzysk klas I-III, poprzez potyczki przedszkolaków, turnieje piłki nożnej oraz impreza z motorkami Pit Bike. W zabawach i turniejach sportowych udział wzięło prawie 800 dzieci, a we wszystkich impreza organizowanych w ramach ETS prawie 1400 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymywali drobne upominki, medale i puchary. W tym roku sponsorem nagród rzeczowych oraz pysznych soków była Fundacja Marwit, za co gorąco dziękujemy. Urząd Gminy zapewnił wody oraz poczęstunek, a także zajął się organizacją imprez i dowozów dla dzieci szkolnych.