Urząd Gminy Zławieś Wielka

Nagłówek

Ułatwienia dostępu

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Menu

Treść strony

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

Odnawialne źródła energii

W sobotę 8 listopada 2014 roku w GOKiS w Złejwsi Małej odbyło się spotkanie w sprawie OZE, w którym udział wzięli Pan Jan Surdyka – Wójt Gminy Zławieś Wielka oraz Pan Krzysztof Rak - Z-ca Wójta.

Spotkania zgromadziło mieszkańców Gminy, zainteresowanych zamianą konwencjonalnych źródeł wytwarzania energii dla celów ogrzewania i oświetlenia, na źródła odnawialne.

W trakcie spotkania prezentacje traktujące o OZE przedstawili:

1)      Romuald Meyer – Dyrektor Zarządzający Pomorskiej Grupy Konsultingowej SA, który przybliżył aspekty organizacyjne, prawne oraz możliwości finansowania instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii (prezentacja w załączeniu),

2)      Stanisław Kryszewski – Kierownik Projektu w Pomorskiej Grupy Konsultingowej SA, który przedstawił analizę efektywności zastosowania ogniw fotowoltaicznych dla potrzeb prosumenckich.

W ramach dyskusji odpowiedziano na wszystkie pytania i uwagi. Kwestie, wymagające dodatkowych wyjaśnień prosimy zgłaszać na adresy elektroniczne: meyer@pgksa.pl, pgn@pgksa.pl.

W związku z możliwością pozyskania dofinansowania na montaż instalacji wykorzystujących Odnawialne Źródła Energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych, Urząd Gminy zwraca się z prośbą do zainteresowanych mieszkańców o wypełnienie ankiet. Mają one na celu zweryfikowanie zapotrzebowania na tego typu projekt, na terenie gminy oraz wskazanie rodzajów instalacji preferowanych przez mieszkańców, umożliwiając wybór programu (unijny czy program „PROSUMENT”, prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, gwarantujący w 2015 r. dofinansowanie w wysokości 40%), w którym Gmina będzie uczestniczyła.

Ankiety dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy, w zakładce Urząd Gminy/drukidopobrania/odnawialneźródłaenergii/ oraz w Urzędzie Gminy (pok. 14). Ankiety prosimy składać do 19 grudnia 2014r. do godz. 15.00 w sekretariacie Urzędu Gminy Zławieś Wielka.

 

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności

W ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

wyświetl galerię w Cooliris
  • -

Banery

Kontakt

[obiekt mapy]
Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 956-18-57-719, REGON: 000547112
 
Dane do faktury: Gmina Zławieś Wielka,
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 879 246 99 51

tel/fax.: 56 678 09 13, tel.: 56 674 13 11

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek 7:00-15:15
wtorek: 8:00-16:15
piątek 7:00-14:00

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny..