Przejście do sekcji:

Informacje archiwalne

Elektrownie fotowoltaiczne

Mamy przyjemność zaprezentować mieszkańcom Gminy Zławieś Wielka ofertę współpracy z firmą R.Power Sp. z o.o., dotyczącą dzierżawy gruntu pod inwestycję elektrowni słonecznej.


R.Power to największa w Polsce firma realizująca projekty elektrowni słonecznych. Spółka posiada unikatowe oraz wieloletnie doświadczenie zarówno w zakresie rozwoju projektów elektrowni fotowoltaicznych jak i w zakresie budowy i eksploatacji tych instalacji. W portfolio Spółki znajduje się 78 projektów, o łącznej mocy około 76 MWp, rozwijanych przez Spółkę, które w 2016 roku oraz 2017 roku uzyskały gwarancje rządowe i będą obecnie realizowane. 26 naszych projektów otrzymało bezzwrotną dotację na łączną kwotę ponad 46 milionów złotych z Regionalnych Programów Operacyjnych.


R.Power jest ponadto m.in. właścicielem i operatorem Podlasie Solar Park – jednego z największych kompleksów farm
fotowoltaicznych w Polsce, który składa się z 4 elektrowni zlokalizowanych w północno-wschodniej Polsce (Kolno, Jedwabne, Lipsk, Zagroby-Zakrzewo) z całkowitą moc około 4 MWp. Wszystkie projekty Podlasie Solar Park są wynikiem współpracy z lokalnymi gminami, na których nieruchomościach zostały one zrealizowane. Obecnie portfel Spółki obejmuje około 200 MW projektów fotowoltaicznych na różnym etapie rozwoju i jest stale powiększany o kolejne lokalizacje.


Jako lider rynku aktywnie poszukujemy nowych lokalizacji do długoterminowej dzierżawy na potrzeby budowy kolejnych elektrowni. W związku z powyższym, chcielibyśmy zaproponować mieszkańcom Gminy możliwość korzystnego wydzierżawienia gruntów gorszej klasy i osiągnięcia wysokich zysków.

 

Tel. 883 350 147
Mail: gmina@rpower.pl

Wróć