Urząd Gminy Zławieś Wielka

Nagłówek

Ułatwienia dostępu

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Menu

Menu

Treść strony

Rekrutacja do Monitoringu Spółek Komunalnych

Chcesz zacząć swoją przygodę z kontrolą obywatelską? Mamy propozycję dla Ciebie! Koniecznie przyłącz się do Monitoringu Spółek Komunalnych, podczas którego powiemy Ci, jak krok po kroku przeprowadzić monitoring - jakimi zasadami się kierować, kogo i o co pytać, jak angażować innych mieszkańców i mieszkanki do działań na rzecz zmiany. To świetna szkoła dla początkujących watchdgów.

O MONITORINGU
Monitoring spółek komunalnych dotyczy zbadania przejrzystości działania spółek komunalnych w trzech obszarach – w sposobie ich powoływania, wydatkowaniu pieniędzy oraz zatrudnianiu członków organów i pracowników.

Powyższe zagadnienia będą badane poprzez analizę dokumentów, rozmowy z urzędnikami, członkami organów spółek komunalnych oraz obserwacje własne. Na tej podstawie uczestniczki i uczestnicy monitoringu będą odpowiadać na pytania zawarte w internetowej ankiecie przygotowanej przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska.

Celem głównym monitoringu jest zwiększenie dostępu mieszkanek i mieszkańców gmin do informacji o działaniach spółek komunalnych, a także zmiana praktyki zatrudniania w spółkach osób spokrewnionych, bądź w inny sposób powiązanych z osobami decydującymi o zatrudnieniu, np. więzami politycznymi.

DO KOGO KIERUJEMY MONITORING?
Monitoring skierowany jest przede wszystkim do pojedynczych osób, grup nieformalnych, a także organizacji pozarządowych, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu kontroli obywatelskiej, a chciałyby zdobyć wiedzę z tego zakresu i prowadzić takie działania w przyszłości, również po zakończeniu monitoringu.

Dokładamy starań, żeby w monitoringu mogły uczestniczyć osoby, którym sytuacja życiowa może utrudniać udział w szkoleniach organizowanych w ramach monitoringu. W związku z tym serdecznie zachęcamy do udziału osoby z niepełnosprawnością, osoby opiekujące się dziećmi lub innymi zależnymi od nich bliskimi (w tym zwierzętami domowymi). Po przyjęciu do monitoringu będziemy zwracać się do przyjętych osób z pytaniem o konieczność zapewnienia opieki lub dodatkowe wsparcie.
  
CO OFERUJEMY?
  • dwa spotkania stacjonarne w Pruszkowie pod Warszawą (pokrywamy wszystkie koszty uczestnictwa);
  • dostęp do internetowej ankiety prowadzącej przez monitoring i umożliwiającej wpisywanie zebranych w ramach monitoringu danych;
  • wsparcie ekspertów w zakresie dostępu do informacji publicznej cały okres trwania monitoringu;
  • wsparcie ekspertów w zakresie prowadzenia kontroli obywatelskiej przez cały okres trwania monitoringu;
  • przekazanie minigrantu/darowizny nie wyższej niż 800 zł na gminę w celu pokrycia kosztów prowadzonych w ramach monitoringu działań.
NA CO TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ, DECYDUJĄC SIĘ NA UDZIAŁ W MONITORINGU?
  • na obowiązkową obecność na dwóch szkoleniach stacjonarnych - 23-25 stycznia 2015 r. oraz 24-26 kwietnia 2015 r.;
  • na konieczność wypełnienia ankiety zbierającej dane pozyskane w ramach monitoringu;
  • na przeprowadzenie akcji informującej mieszkańców i mieszkanki monitorowanej gminy o wynikach monitoringów oraz zachęcającej do przyłączenia się do działań na rzecz zmiany;
  • na spełnienie zasad obiektywizmu, rzetelności, jawności i działalności na rzecz dobra wspólnego w prowadzonych działaniach.
   
CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W MONITORINGU?
Zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy. na stronie
 
http://siecobywatelska.pl/1,444,rekrutacja_do_monitoringu_spolek_komunalnych.html
 
Na zgłoszenia czekamy do 15 grudnia 2014 roku do godz. 20:00!

Monitoring zaczyna się szkoleniem otwierającym 23-25 stycznia 2015 roku i trwa do sierpnia 2015 roku.
MASZ PYTANIA?
INFORMACJI UDZIELA
Agnieszka Zdanowicz – koordynatorka Monitoringu Spółek Komunalnych, agnieszka.zdanowicz@siecobywatelska.pl, tel. 22 844 73 55

Wstecz

Banery

Kontakt

[obiekt mapy]
Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 956-18-57-719, REGON: 000547112
 
Dane do faktury: Gmina Zławieś Wielka,
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 879 246 99 51

tel/fax.: 56 678 09 13, tel.: 56 674 13 11

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek 7:00-15:15
wtorek: 8:00-16:15
piątek 7:00-14:00

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny..