Urząd Gminy Zławieś Wielka

Nagłówek

Ułatwienia dostępu

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Menu

Menu

Treść strony

Mistrzynie Województwa z Łążyna

14 czerwca br. w Baruchowie (pow. Włocławski) odbyły się V Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP. W zawodach brali udział zwycięzcy eliminacji powiatowych. Reprezentantami naszego powiatu byli druhny i druhowie z ŁĄŻYNA! To właśnie oni przed rokiem nie mieli sobie równych podczas eliminacji powiatowych w Toruniu. Warto dodać, iż oprócz naszych zawodników, powiat toruński reprezentowała także zaprzyjaźniona jednostka z Bierzgłowa – bronili tytułu Mistrza Województwa sprzed czterech lat.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 11:00 i już od samego początku pogoda dawała się we znaki. Ulewny deszcz nie oszczędzał zawodników.
Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał druh Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Zdzisław Dąbrowski. Powodzenia życzył także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu – st. bryg. Bogdan Sowiński, a błogosławieństwa udzielił kapelan strażaków. Po kilku miłych słowach ruszyli…
Po rywalizacji pełnej wrażeń, która odbywała się w strugach deszczu nasze Druhny wyprzedziły 15 innych jednostek OSP województwa. Nasze panie  błyszczały jak na prawdziwe mistrzynie przystało! Z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdana Sowińskiego otrzymały piękny złoty puchar, indywidualne medale, a także czek o wartości 3000 złotych do wykorzystania przez jednostkę na sprzęt lub umundurowanie. Ponadto dziewczęta otrzymały dyplom za najlepszy czas w biegu sztafetowym.
Już w przyszłym roku, druhny z Łążyna wyjadą w Polskę, aby walczyć o jak najlepsze cele i dumnie reprezentować województwo, powiat, jednostkę i Naszą Małą Metropolię!
Warto wspomnieć, iż wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajęli przyjaciele naszych druhów z Łążyna – OSP Bierzgłowo, czego im serdecznie gratulujemy. Jak sami zawodnicy obu drużyn przyznają, walka i to w zasadach fair play jest tylko na torze. Gratulowaliśmy sobie wzajemnie i razem cieszyliśmy się ze zwycięstw, ponieważ powiat toruński znowu pokazał kto jest najlepszy!
Informujemy również, iż podczas zawodów padł nowy rekord województwa w ćwiczeniu bojowym i wynosi 35 sekund i 7 setnych sekundy. Rekord ustanowiła OSP Mrocza.
Po wręczeniu nagród i odczytaniu wyników nastąpiło zakończenie zawodów oraz odjazd do macierzystych jednostek. A w Łążynie? Dźwięk syreny alarmowej, błyski świateł samochodów oraz głośne trąby wozów świadczyły o powrocie drużyn. Mieszkańcy nie mieli wątpliwości, na pewno jest dobrze! Jak tylko usłyszałem syrenę oraz dźwięk alarmowy samochodów od razu pojechałem gratulować – mówi Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Pawlikowski. Jak przyznają kierowcy autobusów, strażacy z Łążyna z pierwszego czy ostatniego miejsca cieszą się zawsze tak samo – głośno i hucznie!  
W jednostce na zawodników czekał szampan, rozpalony grill, tort, zimne napoje, a także rodzinny, przyjaciele i mieszkańcy! Po wypakowaniu całego sprzętu oraz po chwili oddechu, wozy alarmowo ruszyły na tradycyjną już rundę po miejscowości, aby oznajmić wszystkim tym, którzy nie mogli dotrzeć pod remizę, że mistrzostwo województwa jest nasze! Drużynom jeszcze raz gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!
            
            
wyświetl galerię w Cooliris

Wstecz

Banery

Kontakt

[obiekt mapy]
Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 956-18-57-719, REGON: 000547112
 
Dane do faktury: Gmina Zławieś Wielka,
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 879 246 99 51

tel/fax.: 56 678 09 13, tel.: 56 674 13 11

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek 7:00-15:15
wtorek: 8:00-16:15
piątek 7:00-14:00

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny..