Przejście do sekcji:

Noclegi, gastronomia i stadniny

Baza turystyczna - "Stajnia w Czarnym Błocie"

          Stajnia w Czarnym Błocie położona jest między Toruniem a Bydgoszczą, w pradolinie Wisły, w pobliżu Zamku Bierzgłowskiego. Okolica ma bardzo atrakcyjne walory turystyczne i wypoczynkowe. Stajnię otaczają lasy i łąki, co stwarza idealne warunki do spacerów i przejażdżek konnych.
Oferujemy zarówno naukę jazdy konnej na padoku jak i wyjazdy w teren.


     Zaletą naszego ośrodka jest sposób prowadzenia jazd. Preferujemy wyłącznie lekcje indywidualne (nie prowadzimy jazd „na ogonach” lub w grupach). Uważamy bowiem, że tylko w taki sposób jesteśmy w stanie przekazać uczącym się potrzebną wiedzę i umiejętności.
Jedynie indywidualne jazdy z dobrymi, sumiennymi nauczycielami, dają pożądane efekty. Jesteśmy przekonani, że jest to jedyna droga aby poprawnie nauczyć się jeździć konno.

   Zapraszamy młodzież na obozy wakacyjne. Osiągniecie podczas nich szczególnie satysfakcjonujące efekty, ponieważ bedziecie szlifować swoje umiejętności jeździeckie codziennie przez 14 dni, nauczycie się obsługi i pielęgnacji koni i ogólnie miło spędzicie czas.
Nasze obozy są bardzo kameralne. Przyjeżdżając do nas będziecie się czuć jak w rodzinie, ponieważ grupa obozowiczów liczy nie więcej niż 8 osób.
Uczestnicy obozów mieszkają w kwaterze agroturystycznej na ogrodzonym i bezpiecznym terenie ośrodka, a posiłki jadają wspólnie z gospodarzami.
W dniu, w którym konie mają swój zasłużony dzień wolny, młodzież odbywa m.in. wycieczkę do Torunia. Zwiedzamy to piękne, zabytkowe miasto, robimy zakupy, raczymy się znakomitymi lodami, oglądamy film w kinie.. 
Podczas obozu nie zabraknie także tradycyjnego ogniska.
Wszyscy obozowicze są objęci ubezpieczeniem NW.

       Również gorąco zapraszamy na obozy z własnymi końmi. Młodzi jeźdźcy często nie do końca dogadują się ze swoimi wierzchowcami, potrzebują pomocy i rady. Masz trudnego konia z którym sobie nie radzisz? Spróbujemy znaleźć rozwiązanie Twoich problemów.
Mamy także duże, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zupełnie surowych, młodych koni. Zaczynamy stopniowo, od lonżowania i spokojnie przeprowadzamy konia przez kolejne etapy zajeżdżania, aż będzie gotowy dla Ciebie. Damy Ci również wskazówki jak masz dalej postępować ze swoim koniem.

     Poza okresem wakacyjnym organizujemy weekendy jeździeckie, które składają się z jazd indywidualnych na padoku jednego dnia i przejażdżki w teren w dniu następnym. Zapewniamy nocleg i posiłki

Serdecznie zapraszamy.

  • autor: Michał Stępień

Wróć