Urząd Gminy Zławieś Wielka

Nagłówek

Ułatwienia dostępu

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Menu

Menu

Treść strony

wyświetl galerię w Cooliris

LOKALIZACJA
Gmina Zławieś Wielka znajduje się w środkowej części województwa kujawsko – pomorskiego, w powiecie toruńskim. Umiejscowiona jest niemal pośrodku pomiędzy dwoma dużymi miastami Bydgoszczą i Toruniem. Unikalne walory lokalizacyjne powodują dynamiczny wzrost liczby mieszkańców, która wynosi  12 646. W skład gminy wchodzi 28 miejscowości o łącznej powierzchni 177,53 km2 .


 CHARAKTERYSTYKA
Gmina posiada dogodne warunki komunikacyjne z miastami Wojewódzkimi co sprawia, że na terenie działa blisko 950 firm. Bezrobocie kształtuje się na poziomie 8%. Od wielu lata samorząd wspiera miejscowych inwestorów, a także zachęca do tworzenia nowych miejsc pracy. Jednym z ułatwień dla potencjalnych przedsiębiorców jest kompleksowe zapewnienie infrastruktury komunalnej. Stworzone miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego ułatwiają wybranie odpowiedniej lokalizacji inwestycji.
 

HISTORIA
Historycznie obszar gminy Zławieś Wielka położony jest na Ziemi Chełmińskiej. Ziemia ta był pierwszą, na którą zostali sprowadzeni Krzyżacy dla obrony przed Prusami. W miejscowości Czarnowo odkryto także ślady kultury łużyckiej.

PRZYRODA
Gmina Zławieś Wielka charakteryzuje się różnorodnością flory i fauny. Dzięki  specyficznemu położeniu, na styku pradoliny Wisły i wysoczyzny morenowej, możemy  obserwować różne typy krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje bujnie porośnięty  roślinnością obszar strefy krawędziowej kotliny. Faunę cechuje nietknięta równowaga na obszarze Natura 2000.

 

BAZA NOCLEGOWA
Na obszarze gminy jest kilka obiektów noclegowych, które czynią tereny szczególnie atrakcyjne przy dłuższym wypoczynku. Godnymi zauważenia jest stadnina koni w Czarnym Błocie oraz noclegi w pałacu w Skłudzewie. Możemy się poszczycić również jednym z niewielu w regionie , na terenie wiejskim, trzygwiazdkowym hotelem w Przysieku.

wyświetl galerię w Cooliris

Banery

Kontakt

[obiekt mapy]
Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 956-18-57-719, REGON: 000547112
 
Dane do faktury: Gmina Zławieś Wielka,
ul. Handlowa 7, 87-134 Zławieś Wielka
NIP: 879 246 99 51

tel/fax.: 56 678 09 13, tel.: 56 674 13 11

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek 7:00-15:15
wtorek: 8:00-16:15
piątek 7:00-14:00

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny..